Skocz do zawartości

PZL W-3 WARM Anakonda scratch 1:32


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przymierzam się do budowy Anakondy w skali 1:32. Mam już plany z Modelarza i wycinankę GPMu. Dzięki pomocy kolegi Czesio mam też trochę zdjęć śmigłowca o numerze 0813. Ale szczerze mówiąc do tak dużego modelu przydało by się jeszcze trochę zdjęć - szczególnie zakamarków kokpitu i przedziału transportowego. No i wszelkich luków...

 

Jeśli macie jakieś materiały, którymi zechcielibyście się podzielić to będę wdzięczy za wszelką pomoc 😀

 

Byćmoże wkrótce wstawię pierwsze zdjęcia z budowy :wink:

 

Pozdro,

Marudek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marudek napisał:

Ale szczerze mówiąc do tak dużego modelu przydało by się jeszcze trochę zdjęć

Tylko się określ który model robisz i z jakiego okresu, bo z tego co pamiętam, co dostawa to była inna konfiguracja...

 

Modelik będzie efektowny :super:

Mam zrobioną tą z GPMu z lekkimi modyfikacjami i malowaniem biało-czerwonym.

Niestety, jest po małym przyziemieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Od Czesia dostałem walkaround tego śmigłowca:

 

image.thumb.jpeg.70041d35c13986377baa24c79491817f.jpeg

 

I chyba będę się trzymał "KAŚKI" 0813, bo dotąd nie udało mi się znaleźć lepszego walkaroundu (no może poza jednym - ale to śmigłowiec TOPR). Mam jeszcze kilka fotek "SIŁACZA" 0906, ale nie ma w nim zbyt wielu ujęć detali...

Potrzebuję fotki:

1. kół podwozia
2. kokpitu - w szczególności przetłoczeń i perforacji blach okalających konsolę radia i podpierającej tablicę przyrządów. I tego co widoczne jest przez małe szybki w dolnej części dziobu.
3. Tablicy przyrządów i konsoli przełączników nad głowami pilotów (najlepiej z czytelnymi napisami do zrobienia kalek)

Znając Twój warsztat - na pewno budowałeś swój model w oparciu o konkretne kwity. Więc jeśli masz jeszcze coś z tego i chciałbyś mnie poratować, to będę bardzo zobowiązany :)

 

Pozdro,

Marudek

 

Edytowane przez Marudek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził z zainteresowaniem Twoje działania. W-3 to mój ulubiony śmigłowiec. Fotkami Cię nie wspomogę ale był taki czas że znałem ten śmigłowiec od strony technicznej. Jeśli mnie pamięć nie zawiedzie a moja wiedza się przyda to chętnie pomogę.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Endju,

No pewnie, że przyda się Twoja wiedza :) Co prawda pisałem o fotkach, ale książka serwisowa albo katalog części lub w ogóle jakiekolwiek rysunki poza tymi które mam z Modelarza - byłyby nieocenioną pomocą. Jeśli masz coś takiego to bardzo proszę o udostępnienie, a jeśli nie to liczę na Twoje cenne uwagi :super: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znalazłem swoje miejsce, siadam wygodnie w fotelu, zapinam pasy i..... Sokół to cale moje życie , tak tak Mi-8/17 też :)

Edytowane przez Adamsky
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marudek napisał:

Czy mógłbyś mi to udostępnić np z dysku google albo przesłać mailem?

Jak mówił Jurek Kiler: pomyślimy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Adamsky!

 

Super, że też tu zajrzałeś. Ostatnio oglądałem Twoją relację ze zmagań z różnymi wersjami W-3. I przyznam szczerze - planuję skopiować Twoją podłogę części ładunkowej pokazaną na stronie 5 Twojego wątku 😉 Poza rysunkiem z Aeroplana, na którym pokazano rozmieszczenie zbiorników - Twoje opracowanie to najlepsze odniesienie jakie dotąd znalazłem. Fakturę antypoślizgową planuję odwzorować jakimś drobno-ziarnistym papierem ściernym. 

 

A wczoraj narysowałem takie maski :cool:

 

image.jpeg.38af61c873ea3a4a5fd321b9b027dfd0.jpeg

 

Wkrótce będę rysował kalki z wszelkimi napisami eksploatacyjnymi jakie wypatrzę na walkaround'zie kolegi Czesia :) 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 07:43, Marudek napisał:

Hej Adamsky!

 

Super, że też tu zajrzałeś. Ostatnio oglądałem Twoją relację ze zmagań z różnymi wersjami W-3. I przyznam szczerze - planuję skopiować Twoją podłogę części ładunkowej pokazaną na stronie 5 Twojego wątku 😉 Poza rysunkiem z Aeroplana, na którym pokazano rozmieszczenie zbiorników - Twoje opracowanie to najlepsze odniesienie jakie dotąd znalazłem. Fakturę antypoślizgową planuję odwzorować jakimś drobno-ziarnistym papierem ściernym. 

 

A wczoraj narysowałem takie maski :cool:

 

image.jpeg.38af61c873ea3a4a5fd321b9b027dfd0.jpeg

 

Wkrótce będę rysował kalki z wszelkimi napisami eksploatacyjnymi jakie wypatrzę na walkaround'zie kolegi Czesia :) 

 

Jak coś śmiało pisz , pytaj etc etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jmx62 - mam te plany. Jak kupiłem ten numer Modelarza to marzyło mi się zbudowanie modelu tego śmiglaka. Wówczas myślałem o skali 1:72. Niestety wtedy byłem na to za cienki... ale teraz może się uda :cool:

 

image.thumb.jpeg.5df9eb9f940af17a9811bb6d117de8be.jpeg

 

Zabrałem się z budowę. Zacząłem od zrobienia dwóch małych kopyt na których wytermoformowałem dziubek Sokoła i dach kabiny pilotów.

 

20230128_123853.jpg.a200676f8e41d880d8fe084007f52e00.jpg

 

Ale później zauważyłem, że daszek jest do poprawy ponieważ nie ma właściwego kąta natarcia. Dlatego odpowiednio doszlifowałem kopyto i zrobiłem nowe wytłoczki.

 

20230129_111533.jpg.3a2d13c836e53619462019400926921c.jpg

 

No i teraz przedni segment zaczął nabierać kształtów. Otwory pod okienka wytnę jak już cała bryła będzie względnie gotowa. Początkowo myślałem, żeby nosek zrobić z litego plastiku, ale ostatecznie posłużył on za kopyto. Plastik jest lżejszy niż ołów, a właśnie śrut ołowiany planuję upchnąć w wytermoformowanym dziobie.

 

20230128_124018.thumb.jpg.3d0381469c35f227b743ce81783adc36.jpg

20230128_124113.jpg.36a1127a262738130d676ab5834005ab.jpg

20230128_125744.jpg.926b4a88ed3a9972e9cadeac2d42091e.jpg

20230129_113424.thumb.jpg.bd016241546f6214abf31c3e636d119f.jpg

 

Następny będzie przedział transportowy:

 

20230129_113744.jpg.399494fdc9c3928ebfaaf90918140c52.jpg

 

C.D.N.

Edytowane przez Marudek
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Panie, widzę że tu kawał poważnego Modelarstwa powstaje :hmmm:; choć to nie moje klimaty to również będę podpatrywał (i się uczył).

POWODZENIA !!!!!!! :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Rysunek bardzo ładny, ale...

W środku pewne elementy nie są w osi symetrii kadłuba i są przesunięte,  patrząc w kierunku lotu o ~ 1,8mm w prawo.

To są wymiary dla1/32.

A teraz szczegóły od przodu

  - konsola pomiędzy fotelami ~12mm szerokości z  wcięciem

 - fotele ~ 14 mm szerokości

- przejście między kokpitem, a kabiną tranportową ~15,15 mm szerokości 

- tylne wejście (właz) do belki ogonowej ~ 21x15,8

I taka rada starego dziada - Ne sugeruj się rysunkami, ale zdjęciami.

pzdr Grzegorz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.