Skocz do zawartości

PZL W-3RM Anakonda "First Version" - Answer - 1/72


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mitrandir napisał:

Taką? :diabel: ponad 300 wiatraków👍

No nie koniecznie od razu z 300 wiatrakami (nie do kończ moja bajka; choć tam pewno by się znalazło parę z szachownicą i związanych z Polską przez ponstruktorów lub latających na nich pilotów :hmmm:), ale taką co to z niej wyciągasz co chcesz, jak w tym przypadku APA

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mitrandir napisał:

Może być że pierwsza w Europie... :stolek: 

W Polsce pewno na 99,9% pierwsza siła wiatraczna :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, abtb napisał:

A jam proste pytanie - opony heblowałeś czy spęczłeś?:chytry:

Koła są  żywiczne z Armory.

Niestety tutaj projektant pojechał po całości i są puste opony w środku, więc można co najwyżej spłaszczyć na gorąco.

Jak spiłujesz to ci powietrze ujdzie :haha: zasadniczo ja zawsze spłaszczam na żelazku tworzywo wtedy jak się nagrzeje ustępuje na boki i tworzy naturalny balon obciążonego koła 😎

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitrandir napisał:

zasadniczo ja zawsze spłaszczam na żelazku tworzywo wtedy jak się nagrzeje ustępuje na boki i tworzy naturalny balon obciążonego koła 😎

I o to mi się rozchodziło. Widać, że ze "starej szkoły" jesteś :super:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzego napisał:

Nie dałoby rady wypełnić szpachlą?

5 godzin temu, Grzego napisał:

Nie dałoby rady wypełnić szpachlą?

Pomysł zacny, ale nic by ci nie dał. Chyba, że masz taką szpachlę która jest termoplastyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

Super wygląda. I nawet podkładka pod kolor :super:.

To taka mata montażowa, specjalna nie jest twarda tylko miękka. Blaszki bardzo ładnie na niej leżą, nie odskakują i kosztowała całe 5 zł na giełdzie w Bytomiu :szampan: żal było nie kupić 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barszczo napisał:

Super wygląda. I nawet podkładka pod kolor :super:.

Grzesiu nową z szafy wyciągną na prezentację... Zresztą coś żelazko i coś krochmal to może swieżo prane :hmmm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 19:32, Mitrandir napisał:

Pomysł zacny, ale nic by ci nie dał. Chyba, że masz taką szpachlę która jest termoplastyczna...

Jakbym się miał uprzeć już przy wypełnianiu, to wtedy klej na gorąco. Mogłoby zadziałać, tylko nie wiem po co. Efekt jest teraz bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vieh_san napisał:

Jakbym się miał uprzeć już przy wypełnianiu, to wtedy klej na gorąco. Mogłoby zadziałać, tylko nie wiem po co. Efekt jest teraz bardzo fajny.

Ale ja pisałem o zestawowych kołach, które są puste...  Jeżeli chcesz taki efekt osiągnąć trzeba czym się wypełnić żeby można było je termicznie spłaszczyć. Powstaje wtedy efekt niskiego ciśnienia w kole i rozchodzi się one na boki tak jakby pod ciężarem modelu.  A tutaj mały podgląd stanu obecnego 🤔

 

IMG_20230525_031555.thumb.jpg.068a432079ed16618e4d0642dadbfbb9.jpg

 

IMG_20230525_031655.thumb.jpg.f29f4d81ebfac28c34533d5b9e527d82.jpg

 

IMG_20230525_031705.thumb.jpg.50439dfa06be7796af74732b7bace4c1.jpg

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.