Skocz do zawartości

PZL W-3RM Anakonda "First Version" - Answer - 1/72


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko zdjęcia bez większego komentarza - nie będę influencerem i się nie znam, bo słabo kleję.

Inbox przedstawia zawartość pudełka z "pierwszą Anakondą". O ile wiem to kolejne mają tylko jeden typ tratwy z wydruku 3D - pytajcie tych, co kupili ( @Mitrandir :D )

 

188736057_anakondapudeko.thumb.jpg.406dc7b72fde39167af4e6b0f2bd8d25.jpg

 

118168287_anakondainstrukcja.thumb.jpg.f88664ae587a665073270619457b7455.jpg

 

Ramka A - nowy kadłub - chyba największy zawód. Gdybym napisał, że Sokół miał ostrość Eduarda to Anakonda to klasyczne KP (czyli mydełko) 😢 Szkoda (bo reszta ramek jest "sokołowa").

 

Ramka A - Sokół

 

1433989884_sokramkaA.thumb.jpg.f51205cce21fe963889112cd35a4fa31.jpg

 

Ramka A - Anakonda

 

180517090_anakondaramkaA.thumb.jpg.b2967f0c4b5193e867b81ace462755e4.jpg

 

Porównanie kadłubów

 

1977780142_anakondavssok.thumb.jpg.3cedd5c4f46cb0961351214b07301493.jpg

 

Kolejne kilka ramek - jak w Sokole

 

617433824_anakondaramkaB.thumb.jpg.a4e46cf5145366dc7be981ee1dd9cd7c.jpg

 

1541441057_anakondaramkaC.thumb.jpg.2b9a976299947c43fbded92c0afdffd8.jpg

 

1359272821_anakondaramkaD.thumb.jpg.93fa618a87a2d487cfc7570b69c7490b.jpg

 

557408440_anakondaramkaE.thumb.jpg.f0f7520fc96f50ec69414cac8882e444.jpg

 

1438180168_anakondaramkaE1.thumb.jpg.fe87fa2ef70eae04f5034afa2206c604.jpg

 

1126635936_anakondaramkaF.thumb.jpg.8b35329386270152cf88e6b8a0788e00.jpg

 

Dosłownie jak w Sokole... 😞
 

2108013628_anakondaramkaFzoom.thumb.jpg.5ab4463b7c790e4f87ffd85913a7d113.jpg

 

916395184_anakondaramkaG.thumb.jpg.ecaff2a22825b851a629e46cf8fa95d2.jpg

 

Dostajemy tez nowe ramki, specyficzne dla Anakond

 

522556533_anakondaramkaH.thumb.jpg.660d08f1fba8be826417c67095b1ef0f.jpg

 

3940830_anakondaramkaF1.thumb.jpg.a252fed4abefce07cac871c61c409237.jpg

 

W blaszkach jest remis - jedna z Sokoła i jedna dedykowana Anakondzie

 

924838001_anakondablaszkaA.thumb.jpg.c73431b37971855689b98db3503d98a7.jpg

 

1418045552_anakondablaszkaB.thumb.jpg.77e7ef15121fb4d29977a23f48e1eb22.jpg

 

No i jeszcze kalki ...

 

960230085_anakondakalki.thumb.jpg.bb79932c98695cf9c5f4fe805ec37328.jpg

 

... i tratwy z wydruków 3D

 

anakonda żywice.jpg

Edytowane przez Kon_Bar
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bogactwo kalkomanii!

Normalnie powinni dawać do pudła 2 modele

13 godzin temu, Mitrandir napisał:

IMG_20230327_211859.thumb.jpg.5a81297efb748d457254416267b196be.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak, w krótkich żołnierskich słowach...  siedzicie i narzekacie jak baby. I tak żaden z Was nie sklei tego modelu, a debatujecie jakby przynajmniej to

 maszyna która ma latać.

Jak się czasami tych waszych utyskiwań słucha to się słabo robi :szampan:

Przyjmijmy za pewien standard, że ten kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodów.

Więc w tym miejscu rzucam małe wyzwanie, kto pierwszy (poza mną🤣) sklei i pokażę anakondę (3/4 czerwca Warszawa Babaryba 23, żeby nie było że to nie wyzwanie) ten ma u mnie flaszkę załóżmy żeby nie było niedomówień żubrówkę 0,7 😎(ewentualnie sugestia mile widziana)

 

Na Babierybie spotkamy się, omówimy uwagi na temat modelu i będziemy podziwiać osiągnięcia. I żeby nie było ja też dzisiaj zaczynam sklejać anakondę 😎 ... Kto podejmie rękawice? :szampan1:

 

...no który z krytyków zmierzy się z tematem? 😎

  • Like 7
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitrandir napisał:

Panowie powiem tak, w krótkich żołnierskich słowach...  siedzicie i narzekacie jak baby. I tak żaden z Was nie sklei tego modelu, a debatujecie jakby przynajmniej to

 maszyna która ma latać.

Jak się czasami tych waszych utyskiwań słucha to się słabo robi :szampan:

Przyjmijmy za pewien standard, że ten kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodów.

Więc w tym miejscu rzucam małe wyzwanie, kto pierwszy (poza mną🤣) sklei i pokażę anakondę (3/4 czerwca Warszawa Babaryba 23, żeby nie było że to nie wyzwanie) ten ma u mnie flaszkę załóżmy żeby nie było niedomówień żubrówkę 0,7 😎(ewentualnie sugestia mile widziana)

 

Na Babierybie spotkamy się, omówimy uwagi na temat modelu i będziemy podziwiać osiągnięcia. I żeby nie było ja też dzisiaj zaczynam sklejać anakondę 😎 ... Kto podejmie rękawice? :szampan1:

 

...no który z krytyków zmierzy się z tematem? 😎

 

podejmuje rękawicę. ale z pewnymi ograniczeniami.

będę robił wersje VIP z kalek Vinci.

tylko: 

- najpierw musze skończyć ah-6a z italki,

- trudności lokalowe/remontowe oraz czasowe spowodują, że na babarybe nie zdążę - ale galeria na pewno będzie (tutaj kolega MITRANDIR wie o co chodzi),

- model będę malował pędzlem.

 

Szanowni Grupowicze podejmijmy wyzwanie niekoniecznie na Babarybę, bo trochę głupio, że model tyle jest na rynku a jeszcze żadnego warsztatu i galerii a rozmów bardzo wiele na temat modelu.

 

P.S. tak na marginesie już cos zacząłem przy vipie dłubać podczas warsztatu Ka-28 - jest zdjęcie.

 

DO DZIEŁA!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jl napisał:

Potrafisz zniechęcić... 😉

O już nie marudź...  do roboty :szampan1:

I żeby nie było ja pracuję po 10 -11 godzin dziennie,więc tak samo nie mam czasu jak wszyscy. Brak czasu nie jest wymówką albo podejmujesz rękawice albo nie. 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BRAVO112 napisał:

Sokol to nie moj smiglowiec ( Taki wiekszy Mi-2 ) ale "szklo" mozny by sprobowac odlac z Epodexu...

Za 140 złotych dobrej jakości szkło powinno być w pudle, a nie takie g...o. Odlewać nie potrafię, więc ten wariant odpada. Po prostu Answer to tacy sami badziewiarze jak i Arma.

  • Haha 3
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jostein napisał:

Za 140 złotych dobrej jakości szkło powinno być w pudle, a nie takie g...o. Odlewać nie potrafię, więc ten wariant odpada. Po prostu Answer to tacy sami badziewiarze jak i Arma.

Już trzeci raz piszesz o tym samym, nie zauważyłem by ktoś zareagował i żebyś uzyskał poklask. Na forum nie reklamujemy ani nie prowadzimy antyreklamy, więc przestań proszę.

 

Powiem Ci dlaczego mam uczulenie na takie zachowania (możesz to olać) ... Po pierwsze człowiek (Answer) wydał własną kasę, poświecił czas i nerwy żeby wydać od dawna wyczekiwany (niszowy, polskie śmigłowce) temat. Przede wszystkim zaryzykował, dla naszej radochy robienia polskich modeli.

 

Po drugie,Twoja reakcja na ten model (biorąc pod uwagę, że i tak go nie skleisz) jest niewspółmierna do korzyści, jaką z tego masz... Chyba, że Ci ktoś za to płaci... 

 

Po trzecie, będziesz się mazał i wykręcał słabą jakością jak każdy krytykant czy podejmiesz wyzwanie? Jakoś strasznie dużo masz do powiedzenia, jak na człowieka który nic nie pokazał na tym forum. 

 

 Jedziesz w obsceniczny i chamski sposób po osobie(bach) którym się coś chciało zrobić dla tego hobby, a Ty kolego co takiego dokonałeś, co uprawnia cię do bycia aroganckim dupkiem ?

 

Wybacz, ale jak słyszę, że  mały pajączek na szybce (swoją drogą niewidoczny w gotowym modelu) tak skutecznie uniemożliwia Ci zrobienie tego modelu, to śmiech mnie ogarnia... Współczuję. 

 Co ty byś zrobił z A modelem... ?😏

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitrandir napisał:

Już trzeci raz piszesz o tym samym, nie zauważyłem by ktoś zareagował i żebyś uzyskał poklask. Na forum nie reklamujemy ani nie prowadzimy antyreklamy, więc przestań proszę.

 

Powiem Ci dlaczego mam uczulenie na takie zachowania (możesz to olać) ... Po pierwsze człowiek (Answer) wydał własną kasę, poświecił czas i nerwy żeby wydać od dawna wyczekiwany (niszowy, polskie śmigłowce) temat. Przede wszystkim zaryzykował, dla naszej radochy robienia polskich modeli.

 

Po drugie,Twoja reakcja na ten model (biorąc pod uwagę, że i tak go nie skleisz) jest niewspółmierna do korzyści, jaką z tego masz... Chyba, że Ci ktoś za to płaci... 

 

Po trzecie, będziesz się mazał i wykręcał słabą jakością jak każdy krytykant czy podejmiesz wyzwanie? Jakoś strasznie dużo masz do powiedzenia, jak na człowieka który nic nie pokazał na tym forum. 

 

 Jedziesz w obsceniczny i chamski sposób po osobie(bach) którym się coś chciało zrobić dla tego hobby, a Ty kolego co takiego dokonałeś, co uprawnia cię do bycia aroganckim dupkiem ?

 

Wybacz, ale jak słyszę, że  mały pajączek na szybce (swoją drogą niewidoczny w gotowym modelu) tak skutecznie uniemożliwia Ci zrobienie tego modelu, to śmiech mnie ogarnia... Współczuję. 

 Co ty byś zrobił z A modelem... ?😏

Sam poświęciłem własną kasę, własny czas, własne nerwy. W innej branży, ale też żeby stworzyć produkt. Tyle tylko, że taki badziew (nie jest to "mały pajączek", więc nie wiem, dlaczego zakłamujesz rzeczywistość - chyba, że ktoś ci za to płaci) byłby dla mnie powodem do wstydu i nigdy nie ośmieliłbym się karmić moich klientów czymś takim. Bo jak już coś się robi, to robi się dobrze. Albo wcale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BRAVO112 napisał:

Sokol to nie moj smiglowiec ( Taki wiekszy Mi-2 ) ale "szklo" mozny by sprobowac odlac z Epodexu...

Wiesz może na bank, która jest całkowicie bezbarwna ? Kupiłem według opisu bezbarwną, okazała się jasnożółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jostein napisał:

Sam poświęciłem własną kasę, własny czas, własne nerwy. W innej branży, ale też żeby stworzyć produkt. Tyle tylko, że taki badziew (nie jest to "mały pajączek", więc nie wiem, dlaczego zakłamujesz rzeczywistość - chyba, że ktoś ci za to płaci) byłby dla mnie powodem do wstydu i nigdy nie ośmieliłbym się karmić moich klientów czymś takim. Bo jak już coś się robi, to robi się dobrze. Albo wcale.

Rozumiem i szanuje Twoje zdanie... masz do niego prawo, ale nie masz prawa nikogo obrażać.

Staram się być obiektywny i neutralny... ludzie którzy mnie poznali na tym  forum o tym wiedzą.

 

Nie rozumiem Twojego ataku i tyle. Przekazałeś własne zdanie i nie musisz już go co chwila powtarzać.

Ja czekałem na taki model sokoła 20 lat i jak dla mnie jest przyzwoity.

Ne wiem czemu tak zajadle ich krytykujesz, nie podoba ci się lub nie jest do przyjęcia to nie kupuj.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

Panowie powiem tak, w krótkich żołnierskich słowach... […] ja też dzisiaj zaczynam sklejać anakondę 😎 ... Kto podejmie rękawice? :szampan1:


image.thumb.png.fe7fe29df12e6cc037de2bdab64f4084.png

 

0411

:)

 

Tylko nie za Żubrówkę, bo ani ja ani Ty jej nie wypijemy - w razie wygranej wymyślę Ci inny płyn (użyteczny jakiś… aceton może?)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

Kto podejmie rękawice? :szampan1:

 

 

 

 

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

żubrówkę 0,7

Słabe to, ale niech będzie - na bezrybiu i rak ryba. Pamiętaj jeszcze o soku jabłkowym :wink:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.