Skocz do zawartości

PZL W-3RM Anakonda "First Version" - Answer - 1/72


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2023 o 11:55, leon napisał:

Jak już ktoś ogarnął model z którego można zbudować naprawdę porządną miniaturę to dalej jest źle i efekt jest taki że na wystawie pokroju Bytomia jest JEDEN model Sokoła. Na wystawie w Świdniku gdzie maszyna się narodziła, gdzie działa dość prężnie modelarnia byłem jedynym wystawiającym wogule śmigłowce (2 Sokoły)

Gdyby nie kilku zapaleńców to i w necie tych śmigieł by nie było (a można je zliczyć na palcach)

 

Litości, teraz jeszcze będziemy robić z Answera ofiarę niewdzięcznych modelarzy...

 

Wiesz, ile na tym forum liczy stron (nie wątków) dział z galeriami samolotów?

 

202.

 

A ile stron działu galerii śmigłowców?

 

15! I większość z tych 15, przynajmniej na ostatnich stronach, to totalna dominacja 1/72. Wszelkie maszyny SAR i policyjne też nie są w tym gronie jakoś bardzo obecne.

 

Answer z pełną świadomością zaczął swoje wydawanie modeli plastikowych od modelu który nie dość, że jest niszowy przez wzgląd na sam typ maszyny, bo mało kto skleja śmigła, to jeszcze wybrał trudniejszą i mniej popularną skalę 1:48. Ba! Nawet w skali wariantów Sokoła zaczął od dziwadeł (Policja, czeski SAR, wczesne śmigła MW...) zamiast najpopularniejszych wersji wojskowych. I to jest wina tych obrzydliwych polskich modelarzy, że w Bytomiu stał jeden Sokół? A ile w ogóle stało tam śmigłowców w 1/48 w stosunku do skali imprezy?

 

Czy w związku z tym, że zwykle nie sklejam śmigieł, ale robię wyjątek tylko dla Anakondy w 1/72 (i - o zgrozo - nie jeżdżę do Bytomia, ani tym bardziej do Świdnika), dożywotnio tracę uprawnienia do krytykowania modeli Answera?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to jednak jestem w czepku urodzony (albo mam szczęście wynikające z niezbyt wysokiego IQ). Najbardziej kręcił mnie TOPR - i wyszedł jako pierwszy. Zastanawiałem się nad jakimś SAR-em, ale Answer... uwolnił mnie od tego dylematu. Aż takiego parcia nie mam, zeby się ciorać z modelem takiej jakości . Ja tam jestem zadowolony, a czy Answer, to tego już nie wiem...

Michał

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, filipsg napisał:

 "Nawet w skali wariantów Sokoła zaczął od dziwadeł (Policja, czeski SAR, wczesne śmigła MW...) zamiast najpopularniejszych wersji wojskowych. "

 

Dziwadeł?  W-3A to najpopularniejsza skorupa. Jedne formy a mamy model na rynek niemiecki, czeski i polski- chyba najbardziej charekterystyczny TOPR, policja,RL, MW i inne. Głuszec i W-3w(wojskowe) to osobne formy, tak jak Anakonda. Jak myślisz ile ich się sprzeda w PL? Co ma szanse szybszego zwrotu? To interes jak każdy inny i wypada oddzielić marzenia od brutalnej rzeczywistości. Też rzyczyłbym sobie jakości Tamyia i cen MasterCraft ale od dawna wiem że mikołaja nie ma....

Edytowane przez leon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, leon napisał:

Głuszec i W-3w(wojskowe) to osobne formy, tak jak Anakonda. Jak myślisz ile ich się sprzeda w PL?

Na pewno co najmniej jeden w 1/48, bo na Głuszca czekam od momentu premiery pierwszych Sokołów w tej skali, a wiem, że nie jestem w tym oczekiwaniu osamotniony. Jest szansa (czy raczej nadzieja, bo przykład "wałkowanej" tu Anakondy pokazuje, że może być różnie), że nowy kadłub z nowych form będzie na poziomie tychże pierwszych Sokołów, więc, jeśli tej nadziei nie zawiodą, będę łapał, póki świeże 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leon napisał:

Dziwadeł?  W-3A to najpopularniejsza skorupa. Jedne formy a mamy model na rynek niemiecki, czeski i polski- chyba najbardziej charekterystyczny TOPR, policja,RL, MW i inne. Głuszec i W-3w(wojskowe) to osobne formy, tak jak Anakonda. Jak myślisz ile ich się sprzeda w PL? Co ma szanse szybszego zwrotu? To interes jak każdy inny i wypada oddzielić marzenia od brutalnej rzeczywistości. Też rzyczyłbym sobie jakości Tamyia i cen MasterCraft ale od dawna wiem że mikołaja nie ma....

 

Piszę raz jeszcze - WSZYSTKIE śmigłowce w 1/48 są niszowym tematem, więc to nie do mnie, a do Answera powinieneś kierować uwagi, że "wypada oddzielić marzenia od brutalnej rzeczywistości". 

 

I trzymając się "brutalnej rzeczywistości" - ilu znasz kolekcjonerów niemieckich śmigłowców policyjnych, sklejających w 1/48? Albo w ogóle kolekcjonerów maszyn policyjnych w 1/48? Twoim zdaniem to jest grupa gwarantująca "szybszy zwrot" niż ludzie sklejajacy maszyny wojskowe?

 

3 godziny temu, leon napisał:

O rany, Panowie aż tak smutne życie macie?

 

Myślę że wszyscy spędzający weekend na forum internetowym mają równie wesołe życie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipsg napisał:

 

Piszę raz jeszcze - WSZYSTKIE śmigłowce w 1/48 są niszowym tematem, więc to nie do mnie, a do Answera powinieneś kierować uwagi, że "wypada oddzielić marzenia od brutalnej rzeczywistości". 

 

I trzymając się "brutalnej rzeczywistości" - ilu znasz kolekcjonerów niemieckich śmigłowców policyjnych, sklejających w 1/48? Albo w ogóle kolekcjonerów maszyn policyjnych w 1/48? Twoim zdaniem to jest grupa gwarantująca "szybszy zwrot" niż ludzie sklejajacy maszyny wojskowe?

 

 

Myślę że wszyscy spędzający weekend na forum internetowym mają równie wesołe życie :)

 

To może inaczej

Znam wielu modelarzy kolekcjonujących ogólnie śmigłowce czy to 1:72 czy 1:48, znam takich co kolekcjonują typowo polskie śmigłowce, i takich co kolekcjonują maszyny ratownicze, tych co mają całe kolekcje W-3 wszelkiej maści to chyba nie muszę na forum przedstawiać, sam mam już jakiś zaczątek z ambitnymi planami na więcej

Autor modelu (jak i grupa pomagająca przy powstaniu) jest fanem tego śmigłowca , więc uwierz że decyzja o tym które wersje wypuścić była przemyślana,tak jak zagadnienia techniczne śmigłowca i możliwości przelania ich na model. Czy można było to zrobić lepiej? Pewnie tak, jak wszystko w życiu, ale czy udało by się to zrobić trzymając w ryzach cenę? Tego nie wiem....wiem za to że łatwo się krytykuje. ale moje uwagi zachowam dla siebie bo wiem że gdyby Sokół/Anakonda nie ukazał się teraz w takiej formie to nie ukazał by się wogule... bo jak sam widzisz inni producenci poszli bardziej przetartym szlakiem (zresztą też z wpadkami).... ale czy świat potrzebuje kolejnego Bf109 lub Spita???

Nikogo też nie bronię, piszę jedynie że wiele rzeczy nie jest tak, jak zostało tu przyjęte ...tyle

Ztesztą uważam że szkoda czasu na bicie piany bo to i tak niczego nie zmieni, a zaangażowanie lepiej przelać na wkład własny przy Anakondzie, albo Answerowej albo jak kolega Marudek własnej....

Pozdro

Edytowane przez leon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leon napisał:

To może inaczej

Znam wielu modelarzy kolekcjonujących ogólnie śmigłowce czy to 1:72 czy 1:48, znam takich co kolekcjonują typowo polskie śmigłowce, i takich co kolekcjonują maszyny ratownicze, tych co mają całe kolekcje W-3 wszelkiej maści to chyba nie muszę na forum przedstawiać, sam mam już jakiś zaczątek z ambitnymi planami na więcej

Autor modelu (jak i grupa pomagająca przy powstaniu) jest fanem tego śmigłowca , więc uwierz że decyzja o tym które wersje wypuścić była przemyślana,tak jak zagadnienia techniczne śmigłowca i możliwości przelania ich na model. Czy można było to zrobić lepiej? Pewnie tak, jak wszystko w życiu, ale czy udało by się to zrobić trzymając w ryzach cenę? Tego nie wiem....wiem za to że łatwo się krytykuje. ale moje uwagi zachowam dla siebie bo wiem że gdyby Sokół/Anakonda nie ukazał się teraz w takiej formie to nie ukazał by się wogule... bo jak sam widzisz inni producenci poszli bardziej przetartym szlakiem (zresztą też z wpadkami).... ale czy świat potrzebuje kolejnego Bf109 lub Spita???

Nikogo też nie bronię, piszę jedynie że wiele rzeczy nie jest tak, jak zostało tu przyjęte ...tyle

Ztesztą uważam że szkoda czasu na bicie piany bo to i tak niczego nie zmieni, a zaangażowanie lepiej przelać na wkład własny przy Anakondzie, albo Answerowej albo jak kolega Marudek własnej....

Pozdro

 Na pytanie, czy można  było zrobić model Anakondy lepiej odpowiedział już chociażby Forumowicz Caughtinthemiddle, zamieszczając odnośniki do inboxów kilku współczesnych short-runów. Żaden z nich nie ma rozmytej i mydlanej powierzchni kadłuba i żaden nie ma mętnego oszklenia. Więc tak, można było.

Żaden też z tychże short-runów nie legitymuje się ceną wybijającą sufit dziesiątego piętra, więc okazuje się, że staranne wykonawstwo nie oznacza ceny Rolexa czy Cartiera.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się przyłączam do zabawy swoim pędzelkowym  LPR-em.

Trochę miałem obawy aby go robić i nie zepsuć - ale po złożeniu osłon silnika twierdzę, ze to taki bardzo dobry Mistercraft - czyli jestem w domu i działam... 🤪😎😂

 

 

Fotoram.io - 2023-04-03T151908.136.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart207skw napisał:

Trochę miałem obawy aby go robić i nie zepsuć - ale po złożeniu osłon silnika twierdzę, ze to taki bardzo dobry Mistercraft - czyli jestem w domu i działam... 🤪😎😂

 

 

No to porządna rekomendacja dla tego Sokoła 😄

Edytowane przez arhtus
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 23:51, stakor1 napisał:

Noo... takie coś w szafie znalazłem. Chyba się w końcu nada :D

received_1200657411330992.jpeg

received_187915077041061.jpeg

te wzmocnienie gdzieś już widziałem :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze anakondy... Jakieś postępy? U mnie jakieś święta, taka pisanka 🤣😁😎 żeby nie było że się opierdzielałem, do przyklejenia pasy i można pomału zamykać kadłub. Jak na razie bez żadnych rewelacji trochę mało intuicyjny podział kadłuba ale nawet pasuje wszystko do siebie.

 

IMG_20230410_203146.thumb.jpg.752efa474cf59b88f1060de92bdc319c.jpg

 

16811930744358482749101345129052.thumb.jpg.2a54ecc74d05dcdc4da0a9c32b04b66d.jpg

 

IMG_20230410_214649.thumb.jpg.23b9c72c14d41941309f2b401e094f59.jpg

 

Pochwalcie się postępami prac :szampan1:

 

 

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.