Skocz do zawartości

Abrams M1A1 FEP w Polsce. Tworzymy dokumentację.


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Ja już wam mówię że nie bezie oznaczeń 😉

Jak piszesz to pewnie wiesz. Poczekamy.... Ale prośba. Jak będziesz cykał fotki, to zrób te podstawy anten i dokładnie SCWS zwłaszcza prawą stronę. Jak znajdziesz jeszcze jakieś zewnętrzne ,,spolszczenia'' to oczywiście też. Do wnętrza pewnie nie wpuszczą ale jakby to by się przydało wiedzieć do czego i jak są podłączone te anteny...😉

Pozdrawiam

Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak da radę to proszę o zdjęcie drzwi magazynu amunicji bo mam w modelu trzy opcje umieszczenia tych guzów( wywietrzniki?) i uchwytów do podnoszenia.Zapomniałem dodać to magazyn wieżowy za włazami w wieży ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę malowali a na próbie pojechali...

To oznaczenie batalionowe ma chyba dwie jedynki czyli 1 batalion, 1 WBPanc.

Ale to niewyraźnie na zdjęciach więc można podczas defilady porobić zdjęcia.

012.jpg

015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SnajperTBG napisał:

No padła decyzja na prędce. Niezbadane są wyroki monozy 🤣  Oficjele i pułkowniki będą piali z zachwytu 🤣🤣🤣

No my modelarze RP też piejemy na równi z gieneralicjo.

Pamiętaj o podstawach anten i szczegółach fepciów. Nie wiem dlaczego, ale na tych wszystkich zdjęciach, które zgromadziłem te podstawy wydają mi się kwadratowe. Może nie ten już wzrok...

 

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sas55 napisał:

W sobotę malowali a na próbie pojechali...

To oznaczenie batalionowe ma chyba dwie jedynki czyli 1 batalion, 1 WBPanc.

Ale to niewyraźnie na zdjęciach więc można podczas defilady porobić zdjęcia.

012.jpg

015.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta syrena to były znak taktyczny 1WDZmech i jedynka była przypisana Wesołej i tak zostało ,nie oznacza to batalionu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dei napisał:

Ta syrena to były znak taktyczny 1WDZmech i jedynka była przypisana Wesołej i tak zostało ,nie oznacza to batalionu .

Znak batalionowy jest umieszczony na błotniku i to o niego chodzi. Syrenka to oznaczenie dywizyjne i  umieszczane na wszystkich pojazdach dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach mamy

UA 0557T

UA 0561T

UA 0562T

UA 0563T

UA 0564T

UA 0565T

UA 0567T

UA 0568T

To pierwszy spis Fepków i jeszcze oznaczenie kompanijne.

Pozdrawiam

Andrzej

042.jpg

Edytowane przez sas55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 23:47, sas55 napisał:

A może jednak...

008.jpg

Jestem przekonany że po namalowaniu tych małych żółtych syrenek wartość bojowa tego pododdziału wzrosła wielokrotnie :lol:, myślę, że na pewno pokonaliby wszystkich wrogów wewnętrznych i zewnętrznych:miecz:. A tak zupełnie na marginesie widać że to "defiladowe  wojsko" zupełnie nie zna regulaminów z tego co pamiętam jeżeli występuje jakiś pododdział/obsługa/załoga zarówno służbowo jak i poza służbą( np. w drodze na obiad:mrgreen:)   to honory oddaje tylko dowódca lub starszy , na zdjęciach widać że honory oddają i dowódca i ładowniczy, albo to może nie są załogi tych tanków a jakaś zbieranina posadzona we włazach aby fajnie i efekciarsko wyglądało:szczerbol:, jakoś w maszerujących kompaniach pieszych honory oddawał dowódca a nie każdy z maszerujących, prawda panie podporuczniku rezerwy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam współczesnych regulaminów ale widzę, że podczas defilad z pojazdów honory oddają wszyscy wystający na zewnątrz. Ponadto tu raczej zajmuję się modelarstwem a jak będę chciał się dowiedzieć jak teraz jest to zadzwonię do fachowców. To nie jest tajemnica więc  powiedzą. Życie wspomnieniami mnie nie interesuje.

Jeśli kolega chorąży ma jakieś fotki z syrenką czy bez, które wniosą coś konstruktywnego do tematu to proszę śmiało zamieszczać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.