Skocz do zawartości

Abrams M1A1 FEP w Polsce. Tworzymy dokumentację.


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny regulamin musztry.

Ostatnie zdanie.  Mały dylemat.

9 i 3 linijka od dołu.

Czy w kolumnie  jako pierwszy jedzie dca pododdziały?

Jeśli nie, to salutują dcy wszystkich pojazdów. :)

 

 

Clipboard01.jpg

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jarekk napisał:

Aktualny regulamin musztry.

Ostatnie zdanie.  Mały dylemat.

9 i 3 linijka od dołu.

Czy w kolumnie  jako pierwszy jedzie dca pododdziały?

Jeśli nie, to salutują dcy wszystkich pojazdów. :)

 

 

Clipboard01.jpg

To wszystko OK. Ale zobacz że na tych zdjęciach salutują wszyscy widoczni ( ci we włazach ładowniczych też) oprócz kierowców, wychodzi na to że  to wojsko zawodowe NIE ZNA regulaminów:szczerbol:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny spis Fepków przedstawia się następująco:

UA 0556T

UA 0557T

UA 0558T

UA 0559T

UA 0560T

UA 0561T

UA 0562T

UA 0563T

UA 0564T

UA 0565T

UA 0566T

UA 0567T

UA 0568T

UA 0569T

Poniżej w kolejności jakiej jechały

Pozdrawiam i czekam na jakieś szczegóły od innych myśliwych.

Andrzej

Edytowane przez sas55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 23:40, sas55 napisał:

Jechały w takiej kolejności.

To właściwie ewidencję Abramsów mamy z głowy. Teraz potrzebne są szczegóły

Pozdrawiam

Andrzej

Trochę się dziwię Panu, Panie poruczniku że Pan się tak ekscytuje tymi tankami , to jest niezdrowe , ma Pan odpowiedni model, pojazdy obfotografowane są z każdej strony, świetne kalki generyczne robi Toro Model ( można nabyć, na ich podstawie da się zrobić każde oznakowanie pojazdów WP nawet tych tak podziwianych przez Pana żółtych K2, K9 i innych HIMARSÓW:mrgreen:)   o takie:

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d12e.htm

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d13e.htm

A tu ma Pan całe stado tych żółtych tak przez Pana pożądanych syrenek:

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d11e.htm

Nic tylko siadać i robić a Pan z tymi tankami takie szopki urządza, trochę powagi w końcu jest Pan, jakby nie było oficerem naszych Sil Zbrojnych:wojo:, proszę mi wierzyć te wszystkie fepki, fepcie , i inne fepulki nie wyglądają poważnie no nie dziwiłbym się jakby to był Damianos:szczerbol: ale Pan? Pozdr. A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Adams M1A1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

 


Bardzo dobrze, że zbiera kwity, bo jak ktoś na nie uważnie popatrzy to zauważy, że dla przykładu w numerach rejestracyjnych K2 czy Abramsów są użyte zupełnie inne czcionki niż to, co sugerujesz brać z ToRo i siadać i robić. A jak się te proponowane generyczne oznaczenia mają wymiarowo do tychże namalowanych na w.w. pojazdach to zapewne jeszcze inna sprawa.

2023_08_20_07_06_23_35D12_instruction_Mozilla_Firefox.jpg

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, caughtinthemiddle napisał:


Bardzo dobrze, że zbiera kwity, bo jak ktoś na nie uważnie popatrzy to zauważy, że dla przykładu w numerach rejestracyjnych K2 czy Abramsów są użyte zupełnie inne czcionki niż to, co sugerujesz brać z ToRo i siadać i robić. A jak się te proponowane generyczne oznaczenia mają wymiarowo do tychże namalowanych na w.w. pojazdach to zapewne jeszcze inna sprawa.

2023_08_20_07_06_23_35D12_instruction_Mozilla_Firefox.jpg

Dzień dobry,

Ten i inne moje wątki w tym dziale zostały założone, aby z jednej strony pokazać o co chodzi w gromadzeniu dokumentacji a z drugiej udokumentować konkretne pojazdy, które akurat zasiliły naszą armię. Przyznam, że nie spodziewałem się tak szybkich rezultatów, biorąc pod uwagę praktyki w naszej armii, która zasłania numery rejestracyjne na wielu imprezach i na stronach w necie a na defiladzie wszystko było odkryte. Wiązałem pewne nadzieje z defiladą, ale takich wyników się nie spodziewałem. Powtarzam, ewidencję Abramsów, które w tej chwili są w naszym kraju mamy zakończoną. Więcej, mamy zidentyfikowany wóz dowódcy tej kompanii (o tym później).

Dokumentację możemy zacząć od różnych jej elementów. Wybrałem malowanie i oznakowanie, ponieważ w obecnych warunkach to wydało się najbliższe sukcesu i tak się stało. Potrzebne są jeszcze może dokładniejsze wizerunki tylnych rejestracji, ale w omawianym zakresie dokumentacja wydaje się być bliska końcowi. Wiadomo, że wojsko nie wpuszcza na pojazdy, ale ro tylko kwestia czasu jak zaczną pozwalać na to, jak to było w innych przypadkach. Dlatego teraz najważniejszą sprawą jest ustalenie pewnych szczegółów pojazdów a zapewniam, że są to istotne szczegóły. Różnice zestawu RFM i otrzymanych oryginałów są wyraźne o czym już w tym wątku pisano.

O tym będę pisał w kolejnych częściach tego wątku.

Pozdrawiam

Andrzej

Oczywiście krój i rozmiary rejestracji i innych znaków należy porównać z istniejącym na rynku produktami.


 


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dzięki defiladzie mamy oznaczenia wszystkich naszych Abramsów. Pora na szczegóły. 

Niestety nikt jak na razie nie upolował szczegółów SCWS więc na podstawie istniejących zdjęć ustaliłem że jest to chyba najbardziej podobne do zamieszczonego zdjęcia.

Fotki z defilady pokazały nam też pewien szczegół, który występuje tylko na jednym wozie. To trzecie mocowanie anteny. Jest to pojazd o numerze UA 0557T

Pozdrawiam

Andrzej

n4w7em5vxxu31.jpg

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FAHR napisał:

To jest ten "dowódczy"? 

Według moich domysłów i analiz wozem dowódcy jest UA 556T ten z polską flagą powyżej. Jechał jako pierwszy.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jo napisał:

Ja zastanawiam się dlaczego nasze Abramsy nie mają km-ów.

Nie wożą na defilady... Na razie nasze wojsko uczy się tym jeździć i serwisować... Nie ma sensu wozić km dla picu. Na Leo też nieczęsto widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

Rozpoczynając ten i inne wątki dotyczące dokumentacji zakupionych ostatnio pojazdów starałem się skupiać na ich oznakowaniu i cezurą miała być defilada 15.08. Jak przypuszczałem pojazdy będą na niej prezentowane ze wszystkimi oznaczeniami i nie pomyliłem się. Udało się skompletować wszystkie Abramsy i dodatkowo udokumentować wiele szczegółów. Miałem nadzieję i dawałem temu wyraz we wcześniejszych wpisach, że ktoś pojedzie do stolicy na piknik i porobi fotki brakujących elementów.

Ponadto później był Air Show i na statycznej wystawie był także Abrams i to różniący się istotnie nowymi elementami a w końcu w Lublinie obchody 5-lecia 18DZ, gdzie też występował Abrams. Dodam, że na obu tych imprezach wpuszczano publiczność na pojazdy. Niestety nikt nie zamieścił żadnych nowych fotek, co oznacza, że możliwość sfotografowania brakujących elementów będzie możliwa na kolejnych piknikach itp. A jak to jest na piknikach wiadomo. Może będzie można wejść na obiekt a może nie. No cóż, może komuś się uda i opublikuje w tym wątku potrzebne foty.

Jeszcze porada dla niedoświadczonych modelarzy. Z istniejącego materiału zdjęciowego zawartego w tym wątku wybierzcie sobie jakiś pojazd, załóżcie folder, skopiujcie do niego zamieszczone fotografie i polujcie dalej na szczegóły i brakujące fragmenty malowania. W świetle tego co napisałem powyżej będzie to trudne chyba, że na następnych imprezach będzie można zidentyfikować dany obiekt, ale jak wiadomo rejestracje są zakrywane i będzie  to być może niemożliwe.

Na koniec tego wstępu napiszę jeszcze, że muszę przerwać swój udział w tym przedsięwzięciu. Jeśli znajdę coś ciekawego na pewno zamieszczę.

Poniżej ostatnia partia materiałów dokumentacyjnych do naszych Abramsów, którą udało mi się znaleźć.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia z Air Show.

Mamy zamontowane na wieży koło i widać jego kolor. Niestety nie widać sposobu montażu, czy jest może jakiś inny niż standardowy.

Nie fotografował tego modelarz, więc niestety na razie nie wiadomo. Jak widać publika mogła wejść na pojazd.

367431209_692818672890320_2645761667975494537_n.jpg

367475526_692818612890326_6364819646864003218_n (1).jpg

368290428_692818742890313_4761771628852044264_n.jpg

371909460_692818756223645_1021455499826081617_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze zdjęcie z obchodów 5-lecia 18DZ i kolejny element w postaci dodatkowych ogniw na wieży. Jak są montowane i czy są po obu stronach, pewnie się kiedyś dowiemy...

Pozdrawiam i jak napisałem wyżej przerywam swój udział w tym wątku do czasu znalezienia czegoś ważnego.

Andrzej 

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu01.jpg

Bez tytułu07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.