Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. I, Aeronautica Regala Romana, Arma Hobby, 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując obrany przeze mnie kierunek, czyli modele samolotów i pojazdów użytkowanych przez pomniejsze państwa Osi,
nie mogłem pominąć używanych przez lotnictwo rumuńskie brytyjskich Huraganów, zwłaszcza, że miałem w zanadrzu nie zbudowany jeszcze model Arma Hobby.

Co do samego modelu, składa się doskonale. Malowałem farbami Tamiya, kalkomanie dostarczył nieoceniony Mr Decal.

Można się pastwić, zwłaszcza, że nie uniknąłem kilku baboli, a samo odwzorowanie okopceń post factum również nie jest powodem do dumy. Natomiast całkiem nieźle wyszły mi reflektory, na których testowałem zakupiony dopiero co pisak Molotov.

 

hurr_lp.thumb.jpeg.550692114cd6a1ed556c12028dffb45a.jpeg

 

hurr_lt.thumb.jpeg.926a9f703f16da6b46621ae0363bec7e.jpeg

 

hurr_pp.thumb.jpeg.c6df6ebddf06bca4f83a84d88a1885b0.jpeg

 

hurr_pt.thumb.jpeg.d40919a4ea172fb2b41d5c542b66201b.jpeg

 

hurr_gora.thumb.jpeg.bf5bec6c1a5a2639bcd40d09a3bfffcf.jpeg

 

hurr_dol.thumb.jpeg.78450b2cf3852025954b6db8838144f2.jpeg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Fajnie stonowany taki wyszedł. Żółty super. 

 

18 minut temu, zaruk napisał:

Fajny kolorystycznie. Wiesz może, jakie było uzasadnienie do malowania spodu na czarno - biało?

 

Brytole tak malowali w pewnym okresie spody swoich samolotów. Uniwersalne kamo na dzień i na noc ;Pewnie taki dostarczyli. Poniżej przykład na Spicie 

 

image.thumb.png.7784df122daae29e7b392346668d9701.png

Edytowane przez panDespota
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panDespota napisał:

Uniwersalne kamo na dzień i na noc 

 

Co za wygoda. Dzięki za oświecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panDespota napisał:

Podoba mi się. Fajnie stonowany taki wyszedł. Żółty super. 

 

 

Brytole tak malowali w pewnym okresie spody swoich samolotów. Uniwersalne kamo na dzień i na noc ;Pewnie taki dostarczyli. Poniżej przykład na Spicie 

 

image.thumb.png.7784df122daae29e7b392346668d9701.png

Zapewne tak samo jak Huragany dostarczone do Finlandii - też z fabrycznym kamuflażem, w tym spód biało-czarno-srebrny, jak tu .

Tak u rumuna jak i fińczyka użytkownik będący po stronie Osi dodał przyjęte po danej stronie mocy oznaczenia frontu wschodniego -> żółte akcenty.

 

Rumuński Hurri się podoba 👍

Reflektory też ładne 🙂

 

Pozdr ww

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się bardzo mocny i jednostajny wash. Także to, co się dzieje przy ogonie jeśli chodzi o brud. Że to silnik tak rzygał olejem na stateczniki? Spod kółka ogonowego tak szło na górę pionowego statecznika? Nie potrafię sobie tutaj stworzyć historyjki. Wygląda to jak po prostu niedotarty wash. Spód kadłuba za płatem też wygląda na niedopieszczony, choćby szczerzy się ku nam jama skurczowa.  Podoba mi się generalna koncepcja (rumuńskie zawsze na propsie!) i cała reszta.

 

Czarno-biały (lub alu?) spód to chyba raczej rodzaj systemu szybkiej identyfikacji (?).

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, greatgonzo napisał:

Czyż nie napisałem tego wcześniej w sposób klarowny i jednoznaczny? 😉

 

Bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greatgonzo napisał:

Czyż nie napisałem tego wcześniej w sposób klarowny i jednoznaczny? 😉

Oj Wodzu,

jakże wysoka ta góra, z której przemawiasz do nas, prostych Indian...

(z sympatią 😉)

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, socjo1 napisał:

Nie podoba mi się bardzo mocny i jednostajny wash. Także to, co się dzieje przy ogonie jeśli chodzi o brud. Że to silnik tak rzygał olejem na stateczniki? Spod kółka ogonowego tak szło na górę pionowego statecznika? Nie potrafię sobie tutaj stworzyć historyjki. Wygląda to jak po prostu niedotarty wash. Spód kadłuba za płatem też wygląda na niedopieszczony, choćby szczerzy się ku nam jama skurczowa.  Podoba mi się generalna koncepcja (rumuńskie zawsze na propsie!) i cała reszta.

 

Czarno-biały (lub alu?) spód to chyba raczej rodzaj systemu szybkiej identyfikacji (?).

 

Zgadzam się, nie dotarłem washa, zauważyłem niestety już po położeniu matowego finiszu. Ten odcinek za płatem mogłem nieco lepiej dopracować. Dlatego napisałem, że nie ustrzegłem się kilku baboli. Wrzucę za chwilę IAR-81, może się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.