Skocz do zawartości

3D Polish Wings - modele drukowane


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, BRAVO112 napisał:

a ja mam tylko jedno pytanie: po co ta gonitwa????

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 godzin temu, BRAVO112 napisał:

a ja mam tylko jedno pytanie: po co ta gonitwa????

 

Jak powiedział autor i wlasciciel w jednej osobie w trakcie rozmowy w Bytomiu: taki mam model biznesowy. Na ten moment wyglada, ze i tak nie jest w stanie zrealizowac wszystkich zamowien, takze nic sie nie zmieni dopoki nie ostygnie goraczka. Nie on jeden, sa podobne firmy z podobnej jakosci produktami, tylko nie pchaja sie w polskie tematy, takźe nie ma „ogólnonarodowej” dyskusji. Wystarczy popatrzec co na ebay sie pojawia. 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2024 o 16:20, BRAVO112 napisał:

a ja mam tylko jedno pytanie: po co ta gonitwa????

 

Kto pierwszy ten lepszy. Ilu chętnych będzie na modele drukowane ? Mam wrażenie, ze jak na żywice, niewielu ( w stosunku do wtrysku ) ... A i tematyka jest w zasadzie lokalna, więc raczej tylko garstka klientów zdecyduje się na zakup. Cena też robi swoje. Powtórzę: kto pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kopernik napisał:

Kto pierwszy ten lepszy.

 

Ale tylko w grupie tych dla których estetyka i zgodność z oryginałem ma niewielkie znaczenie. Przy czym nie twierdzę, że jest to mała grupa.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie rozumiem Faceta, bo jakby tak naprawdę się przyłożył, poprawiał błędy, słuchał krytyki i brał ją na klatę wyciągając wnioski, to tak po prawdzie ma rewelacyjną ofertę pod względem tematyki.

Mógłby zaspokoić popyt na taką tematykę nawet dla nieco bardziej wybrednych, wyrobić sobie jakąś markę, zaistnieć wśród "poważnych" producentów, a tak to robi z grubsza fajne modele z irytującymi babolami, które przecież mógłby bez problemu poprawić na poziomie projektu. Całkowicie jest to dla mnie niezrozumiałe, znaczy takie podejście, ale pewnie i tak ma tylu klientów, że nie wyrabia z drukiem, więc sobie goni z szybkimi projektami..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że AoT nie bardzo przejmuje się opinią na temat swoich projektów. Są zadowoleni to muszą być i niezadowoleni. A oni robią ... Mam Żubra  w 72 od Choroszego, Broplanu i AoT, innych nie ma. Żubr od AoT bije nokautuje inne modele. Nie wiem, jak długo wytrzyma materiał z którego jest zrobiony, czy nie siądzie podwozie lub nie ugną się skrzydła, czy nie zżółknie oszklenie ale model spełnia moje wymagania. Ja się cieszę, że szybko powstają nowe projekty. Ale ja jestem sklejaczem, bez napinki. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kopernik napisał:

Mam wrażenie, że AoT nie bardzo przejmuje się opinią na temat swoich projektów. Są zadowoleni to muszą być i niezadowoleni.

No i powiedzcie mi, czy nie ma jakiejś logiki w takim podejściu, gdy się poczyta wpisy wielu piszących na zasadzie:

- nie ma modelu - źle

- ktoś wypuści model - jeszcze gorzej, bo model z błędami, albo drogi, albo nie ma wymarzonych dodatków...

 

Gość wymyślił sobie taki sposób wypuszczania kolejnych modeli, a Ty modelarzu możesz zdecydować sam, bez nakazów i dyrektyw unijnych czy te modele są warte uwagi i zapłacenia za nie, czy też nie.

 

35 minut temu, kopernik napisał:

Ja się cieszę, że szybko powstają nowe projekty. Ale ja jestem sklejaczem, bez napinki. 

Najlepsza odmiana modelarstwa jaka może być :super:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes napisał:
6 godzin temu, kopernik napisał:

Ja się cieszę, że szybko powstają nowe projekty. Ale ja jestem sklejaczem, bez napinki. 

Najlepsza odmiana modelarstwa jaka może być :super:

Taa, według Ciebie, a ilu modelarzy tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RogerM napisał:

ilu modelarzy tyle opinii.

Bo z opinią jest jak z dziurą w d....e.Każdy ma swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RogerM napisał:

Taa, według Ciebie, a ilu modelarzy tyle opinii.

No oczywiście, że to moje podejście do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wam chodzi? Każdy prowadzi firmę jak uważa. 

AoT robi swoje w stylu modelarskim- robi swoją kolekcję. Przy okazji zarabia. Czy każdy Wasz model kwalifikuje się na konkurs? Wątpię. Widziałem parę ich modeli na żywo i mieszczą się w akceptowalnej jakości. 

Truizmem jest propozycja- zrób to lepiej sam. Ja cieszę się z każdego wydanego w Polsce modelu. Czesi mają Eska, KP i duużo pomiędzy. I niech tak będzie u nas. Każdy i tak kupi to co go interesuje i za akceptowalna dla niego kwotę. I tyle

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli można było obejrzeć na Babarybie.

Producent był określony jako 3D Polish Wings, więc może trzeba zmienić tytuł wątku? 

DSCN3539.JPG.201377f0b6c01a38d0b4144eae60c40f.JPG

DSCN3545.JPG.1df1edf45db63014015033dc08b3a005.JPG

DSCN3541.JPG.b5227ef3f62443a1582cb14533d94dd5.JPG

DSCN3531.JPG.9a2d94075aee043fbd4f51c5d98aea21.JPG

DSCN3537.JPG.4936ab3f156f29e66c7f0a6fa163a16d.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Się Wilga podoba, SM-2 i PWSiak.

A ten Sum czego taki poobdzierany, przecież tylko jeden lot we wrzesniu'39 zrobił?

Ogólnie dobrze że coś się ruszyło w sprawie poloników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jmx62 napisał:

A ten Sum czego taki poobdzierany, przecież tylko jeden lot we wrzesniu'39 zrobił?

Ubytki lakieru to najmniejszy problem, popatrz na szerokość kadłuba na wysokości kabiny i jego przejście w rejon osłony tylnego strzelca, a później na zdjęcia samolotu i plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jmx62 napisał:

A ten Sum czego taki poobdzierany, przecież tylko jeden lot we wrzesniu'39 zrobił?

Najwyraźniej taka efekciarska koncepcja wykonawcy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety -

ciągle problem ze śmigłami… Myślałem że chodzi o problem z oddaniem skręcenia łopat w projekcie, ale widzę że nie! Bo Wilga ma, owszem - tyle że odwrotnie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wilga albo przed Wilga na zdjęciu Grzes, Bies w 48 dla mnie ,super.

Ma powstać seria Iskier, jest konsultacja merytoryczna .

Od 1/ 72 do 1/32.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RogerM napisał:

Ubytki lakieru to najmniejszy problem, popatrz na szerokość kadłuba na wysokości kabiny i jego przejście w rejon osłony tylnego strzelca, a później na zdjęcia samolotu i plany.

A te plany to na podstawie czego narysowane?:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, em napisał:

Bies w 48 dla mnie ,super.

To takie zbliżenie dla  Ciebie:

DSCN3540.JPG.b6bcca807134d76e7b7015b7d29e0f9f.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Xmen napisał:

A te plany to na podstawie czego narysowane?:hmmm:

Jak nie widzisz o co chodzi to sobie raczej nie porozmawiamy i chwytanie za słówka nie pomoże w dyskusji. Mam dwa modele PZL P.50 z AoT i tam rzeczywiście jest problem z kształtem, skręceniem łopat śmigła. Nitowanie z czapy i inne niedoskonałości nie są dla mnie istotne bo je, po pierwsze, poprawię, a po drugie nie ma na 100% wiarygodnych planów bo nie ma zbyt wielu zdjęć. Są fotki fragmentów samolotu lub niekompletnych maszyn. Poza tym prototyp Jastrzębia był poddawany ciągłym przeróbkom i musiałyby być zdjęcia z konkretnego etapu... Z Sumem jest już inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RogerM napisał:

Jak nie widzisz o co chodzi to sobie raczej nie porozmawiamy i chwytanie za słówka nie pomoże w dyskusji. Mam dwa modele PZL P.50 z AoT i tam rzeczywiście jest problem z kształtem, skręceniem łopat śmigła. Nitowanie z czapy i inne niedoskonałości nie są dla mnie istotne bo je, po pierwsze, poprawię, a po drugie nie ma na 100% wiarygodnych planów bo nie ma zbyt wielu zdjęć. Są fotki fragmentów samolotu lub niekompletnych maszyn. Poza tym prototyp Jastrzębia był poddawany ciągłym przeróbkom i musiałyby być zdjęcia z konkretnego etapu... Z Sumem jest już inaczej.

Ja pytam poważnie i to o Suma.Jastrząb mnie nie interesuje.

Bo jeżeli plany są to na podstawie czegoś musiały być narysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xmen napisał:

Ja pytam poważnie i to o Suma.Jastrząb mnie nie interesuje.

Bo jeżeli plany są to na podstawie czegoś musiały być narysowane.

A ja poważnie odpowiedziałem, zapytaj właściciela firmy na jakich planach się opierał projektując model, to do Niego właściwie jest to pytanie. Możesz też zapytać autorów kilku tomów "Polskich Konstrukcji Lotniczych"... A jak nurtuje Cię ten temat to dla ułatwienia pomiń w mojej poprzedniej wypowiedzi słowo plany i skup się tylko na zdjęciach.

Edytowane przez RogerM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kopernik changed the title to 3D Polish Wings - modele drukowane

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.