Skocz do zawartości

3D Polish Wings - modele drukowane


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Grzes napisał:

A kto to? :hmmm:

 

1 minutę temu, Grzes napisał:

A kto to? :hmmm:

Pan Magister Jacek Bartosiak. Bardzo przepraszam, link do filmiku dopiero teraz dodałem, po edycji. Model działania podobny 😉

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, socjo1 napisał:

Pan Magister Jacek Bartosiak.

O cholera nie poznałem! Ale skucha! 

Taki magister inżynier, doktor magazynier :mrgreen:

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, socjo1 napisał:

Znaczy się wreszcie mamy wyśnionego przez wielu Altruistę. Matka Teresa Polskiego Modelarstwa. 

 

Jak poniżej w zlinkowanym filmiku:

https://x.com/SmiercPapa/status/1801707479794950294

 

Słabe. Definicja altruizmu brzmi następująco: to postępowanie, którego celem jest niesienie pomocy innym, bezinteresowna gotowość do poświęceń.  I niestety nie pasuje do tego projektu. Gość robi to dla siebie, a  udostępnia za opłatą, to chyba nie bezinteresownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopernik napisał:

Nie chcę być adwokatem diabła, ale nie bardzo rozumiem Kolegów. Gość wszędzie podkreśla, że robi to dla siebie, a jeśli ktoś chce to może się podzielić swoją pracą ( czas oczekiwana na zamówienie jest naprawdę długi). Skoro nie produkuje tych modeli w celach komercyjnych jak np Lukgraph i jest zadowolony ze swojej pracy, nie oczekujmy zmiany podejścia. Oczywiście możemy sobie toczyć akademicką dyskusję o jakości tych modeli, ale to prawdopodobnie nic nie zmieni. Każdy decyduje o zasadności zakupu i posiadaniu modelu w kolekcji. 

jestes adwokatem diabła.

Gość mówi publicznie o tym, że ma taki model biznesowy - szybko robi, szybko drukuje  a nie że robi dla siebie.  W jakim celu produkuje te modele jeśli nie komercyjnym - za darmo je rozdaję? Bierze za to pięniądze a więc jest to komercja.

Nie kupowałem, bo nie zapłace za taka jakość ale pytanie do kolegów, którzy nabyli ww modele.

Jakim dokumentem potwierdzona jest sprzedaż? Paragon? Faktura? Bez niczego?

Z ciekawości pytam, a propos celów niekomercyjnych. 

 

Edytowane przez Qz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 minut temu, Qz9 napisał:

jestes adwokatem diabła.

Gość mówi publicznie o tym, że ma taki model biznesowy - szybko robi, szybko drukuje  a nie że robi dla siebie.  W jakim celu produkuje te modele jeśli nie komercyjnym - za darmo je rozdaję? Bierze za to pięniądze a więc jest to komercja.

Nie kupowałem, bo nie zapłace za taka jakość ale pytanie do kolegów, którzy nabyli ww modele.

Jakim dokumentem potwierdzona jest sprzedaż? Paragon? Faktura? Bez niczego?

Z ciekawości pytam, a propos celów niekomercyjnych. 

 

Ja dostałem paragon. Skoro już zostałem zakwalifikowany jako Adwokat Diabła, do reszty wypowiedzi się nie odniosę. A w ogóle to niepotrzebnie założyłem ten wątek. Ja nic z tego nie mam, a modele beznadziejne i faktycznie nie ma o czym pisać. Kto będzie chciał, zajrzy sobie na stronę biznesmena-naciągacza i tyle w temacie. Wnioskuję o zamknięcie wątku.

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qz9 napisał:

Jakim dokumentem potwierdzona jest sprzedaż? Paragon? Faktura? Bez niczego?

Z ciekawości pytam, a propos celów niekomercyjnych. 

Przechwytywanie.JPG.bbcde3c218f532d082dc2f0d8bc0e47d.JPG

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kopernik napisał:

Wnioskuję o zamknięcie wątku.

To musiałbyś napisać bezpośrednio do administratora forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jadący po tych modelach i po producencie mam radę.... Skoro jest taka padaka, to macie szanse- tylko zainwestować czas, pieniądze (bo każdy typ samolotu znacie perfekcyjnie więc wiedzy nie brak ) i produkować LEPSZE.  Ja chętnie zakupię,pierwszego klienta macie...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie chodzi o to, żeby jechać po tych modelach dla samego jechania.

Każdego dziwi podejście tego Pana do tematu. Naprawdę widać, że ma pojęcie o tworzeniu takich modeli, ale to wszystko jak krew w piach bo popełnia takie babole, które są widoczne nie po głębokiej analizie i porównaniu do planów z linijką w ręce, ale rażą przy porównaniu z pierwszym lepszym zdjęciem z internetu.

Jeśli nie chce inwestować dodatkowo w jakieś lepsze materiały, to wydaje mi się, że wystarczyłoby wspomnieć o tym np. na forum, i mogę się założyć, że by otrzymał tyle dobrych materiałów, które by pozwoliły na wierniejsze odwzorowanie kształtów w tych modelach, ile jest tylko dostępne.

Weźmy np. tego RWD-6 no przecież przednia część tego modelu wygląda karykaturalnie, owiewki kół, podział na skrzydłach... to wszystko to jakieś SF, nie wiem na czym się opierał przy projektowaniu tego modelu, ale wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć w Internecie i od razu widać, że coś tu nie gra 😄

 

 

 

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MMS:

To jest słaba próba zamknięcia krytykom ust. Nie muszę umieć grać w piłkę, żeby ocenić piłkarza. 

 

Chcesz dobrych modeli? Kup Lukgraph, czekaj na Wilka od Targonia. Nie ma pospiechu. Będą kolejne dobrze opracowane. Jak chcesz padaki, to też nikt tu nikomu nie broni inwestowania w model biznesowy p.Walczaka. Tu się po prostu dyskutuje, bo to forum dyskusyjne. 

Edytowane przez letalin
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MMS napisał:

Panowie jadący po tych modelach i po producencie mam radę.... Skoro jest taka padaka, to macie szanse- tylko zainwestować czas, pieniądze (bo każdy typ samolotu znacie perfekcyjnie więc wiedzy nie brak ) i produkować LEPSZE.  Ja chętnie zakupię,pierwszego klienta macie...

Tego typu podejście kompletnie mnie nie przekonuje. Nie krytykujcie słabych filmów, skoro nie możecie zrobić lepszych, nie krytykujcie dań w restauracji, jeśli sami nie potraficie gotować, nie krytykujcie piłkarzy (o, Letalin włąśnie to samo napisał) jeśli... itd.

Jest spore zapotrzebowanie (mentalne) na poloniki. Dlatego pojawieniu się każdego takiego zestawu towarzyszą wielkie oczekiwania.  Jeśli zostają zawiedzione, to rozczarowanie i złość też są proporcjonalnie większe. Ja to jakoś rozumiem, choć się nie przyłączam. Po prostu nie kupię.

Edytowane przez HKK
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, arhtus napisał:

Tylko to nie chodzi o to, żeby jechać po tych modelach dla samego jechania.

Myślę, że większość modelarzy jest z oczywistych przyczyn wyczulona na kwestie dobrego przyłożenia się do wykonywanej pracy, nie tylko modelarskiej. I często (choc nie zawsze) potrafi odróżnić czy kiepski rezultat jest wynikiem obiektywnych przyczyn jak brak doświadczenia, braki warsztatowe czy naturalne wpadki. Czy też, są skutkiem przemożnej chęci pójścia na skróty lub mówiąc brutalnie, zwykłego niechlujstwa. A na to ostatnie, potrafimy reagować alergicznie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, arhtus napisał:

że ma pojęcie o tworzeniu takich modeli,

to racja

przez 19 lat meczylem Catie i wiem, co to znaczy zrobic dobry model w 3D

( w moim przypadku automotive ) Nie wiem, jakiego programu pan uzywa, ale to obojetne

Po prostu troche wolniej i dokladniej - to nie sa wyscigi, bo zadna firma nie planuje ( chyba )

RWD-6, czy Wilgi, zeby leciec na leb na szyje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

 

Każdego dziwi podejście tego Pana do tematu

 

 

Mnie w ogóle nie dziwi. Bardziej się dziwię Waszemu zdziwieniu. Przecież jak widać, ludzie kupują, to co on wyprodukuje. A jeszcze Koledzy niektórzy mu robią darmowy PR, że na tym nie zarabia. Gdzie wady, czy coś trzeba zmieniać w modelu biznesowym?  🙂 

 

A że promuje bylejakość to już inna sprawa. Jedni nie lubią bylejakości, innym ona nie przeszkadza. Dlatego ja akurat sobie odpusciłem z założenia jego wypusty, choć kilka tematów by mnie interesowało - na czele z Dromaderem.  Nie lubię bylejakości a na pewno jej nie chcę wspierać. Ale inni jak widać, jak najbardziej tak. 

Edytowane przez socjo1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HKK napisał:

(MJ - kiepskie rezultaty i modele:) Czy też, są skutkiem przemożnej chęci pójścia na skróty lub mówiąc brutalnie, zwykłego niechlujstwa. A na to ostatnie, potrafimy reagować alergicznie.

 

Nie, tu nawet chodzi o więcej niż o zwykłą niechlujność. Tu chodzi niestety o niechlujność systemową.  Ale skoro się sprzedaje, to hulaj dusza!

Edytowane przez socjo1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, pojawił się facet/producent😄 który wziął się za tematy, które już raczej nigdy nie znajdą odzwierciedlenia w modelach plastikowych, a na które czeka, zakładam naprawdę poważna (w odniesieniu do takiej "manufaktury") ilość napalonych modelarzy.

Ma wiedzę i technikalia, żeby to robić na wysokim poziomie (popatrzcie na silnik RWD-6, naprawdę zacny jak dla mnie) i odwala taką manianę, bo taką przyjął "strategię biznesową" 😄 

Naprawdę żal mi d...sciska, bo z chęcią bym kupił w 1/48  model RWD-6, Dromadera, PZL-24, Biesa i jeszcze wiele innych, które zapewne się pojawią...

Nawet założyłbym prenumeratę na te poloniki u niego, a on odwala taką fuszerę... 🤪😆  

Edytowane przez arhtus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że ja np. mam już gdzieś taką AH bo oni się wypięli już na lokalny rynek i choć robią już świetne modele (choć cholernie drogie) to dla mnie jest bez znaczenia, czy wypuszczą kolejnego fajnego pecostam... bo to prędzej, czy później zrobi konkurencja i to o wiele taniej, a taką tematyką jaką podejmuje 3D Polish Wings 😁 raczej mało się zajmie, więc w tym przypadku, ja naprawdę chciałbym wesprzeć tego "producenta" zakupami, nawet na tzw. "kredyt zaufania", żeby go wesprzeć, ale ja nie widzę żadnego przejawu chęci, żeby te projekty były możliwie jak najlepsze, najwierniejsze. 

Po prostu fuszera, bo i tak to kupi wystarczająca ilość naiwnych..

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Alternatywa dla lipy od 3D. Już niebawem będzie można kupić model żywiczny, tradycyjnie odlewany. UWAGA ! jAK SIĘ OKAZUJE, ZDJĘCIA SĄ JUŻ HISTORIĄ. NIE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ TEGO MODELU. 

1w1.jpg

1w2.jpg

1w3.jpg

1w4.jpg

Edytowane przez kopernik
Sprostowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kopernik napisał:

Alternatywa dla lipy od 3D. Już niebawem będzie można kupić model żywiczny, tradycyjnie odlewany. 

1w1.jpg

1w2.jpg

1w3.jpg

1w4.jpg

Czyżby Marek postanowił wznowić zestaw? A mowił,  że już się tego nie podejmie. Jeśli to prawda to bardzo dobra wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kopernik napisał:

Alternatywa dla lipy od 3D. Już niebawem będzie można kupić model żywiczny, tradycyjnie odlewany. 

1w1.jpg

1w2.jpg

1w3.jpg

1w4.jpg

Przepraszam wszystkich którym ten post dał nadzieję. Okazuje się, że te zdjęcia są już historią i nie ma szans na kupno tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest dużo bardziej skomplikowane. Każdy model jest jakimś uproszczeniem, nawet te supermedalowe. Jeśli ktoś ciekawy to może poszukać w sieci jak Mi-6 A.Ziobera z odsłoniętą belką ogonową nie ma za wiele wspólnego z prawdziwym śmigłowcem poza podobieństwiem. Po prostu nie da się wiernie odtworzyć większości cienkościennych konstrukcji w plastiku. Był kiedyś taki pootwierany P-11, który się łamał i stał tylko dzięki akrylowym podpórkom. Nie da się pomniejszyć konstrukcji bez przeskalowania tego i owego aby zachować jej sztywność czy ze względu na ograniczenia technologii. Np kratownica kadłuba w PWS-26 z Lukgrapha w 48 ma średnicę rurek 1 mm a powinna mieć 0,5mm. Ale z drugiej strony chodzi o to, żeby zachować jakiś przyzwoity poziom staranności, w sytuacji gdy są dostępne powszechnie materiały. Nie przez fora bo to idzie zwariować w dyskusjach z różnymi nawiedzonymi powiedzmy to wprost wariatami, którzy będą z igły  robić widły ale ludźmi, którzy mogą pomóc autorowi. Przy  większości poloników zawsze jest jeden, dwóch oblatanych w temacie, którzy są w stanie merytorycznie pomóc. Dlatego np tak drażni podejście autora gdy M.Wierzchowski dał mu do ręki dokumentację Dromadera a ten  z niej po prostu nie skorzystał.  Zwróćcie uwagę, że np SM-2 wykonany w oparciu o przyzwoitą dokumentację nie budzi emocji a RWD-6 zrobiony ze starych planów od razu wywołał poruszenie. 

Edytowane przez Qz9
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, ale tak na spokojnie zapytam całkiem poważnie:

czy ktoś zagadał z producentem i powiedział np: chętnie bym kupił model "X", ale  przód kadłuba powinien wyglądać inaczej, czy można to zmienić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.