Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Erni napisał:

Fakt lekko nie fajnie ale co zrobić.

Radość rodziców bezcenna.wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, halset napisał:

Ciekawe gdzie jest granica 😉 

Nie ma.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Erni napisał:

Po prostu jest nagroda dla najmłodszego zawodnika. Fakt lekko nie fajnie ale co zrobić.

Erni ja zarówno ani do Ciebie ani do reszty organizatorów nic nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia sumienia kombinatorów, nic tu się nie poradzi 😛

Swoją drogą niecałe 100 modeli brakuje do zeszłorocznego pułapu, ciekawe czy przyjdzie wieczorem fala modeli "na ostatnią chwilę" 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Erni napisał:

ale co zrobić.

Jak to co? Przeprowadzić rozmowę wyjaśniającą zgodnie z regulaminem. Praca pracą, ale takiej rozmowy chętnie byłbym świadkiem. W stu procentach z ciekawości!

:mrgreen:

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda mi tego dwuletniego dziecka. Samo niczemu nie jest winne, a rodzic...

No chyba, że rzeczywiście jest to genialne dziecko to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostawmy te filozoficzne rozważania.

Pakować klamoty i widzimy się w sobotę w Bytomiu.:odlot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie ścisk na stołach nieziemski...o kontuzję modelu może być całkiem łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sjmport napisał:

Oj będzie ścisk na stołach nieziemski...o kontuzję modelu może być całkiem łatwo.

Pakuj modele i nie panikuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale ile czasu mniej więcej w sobotę rano trzeba zaplanować na zostawienie modeli? Są duże kolejki itp. ? 

 

Pytam bo nigdy nie brałem udziału w takim wydarzeniu a nie wiem jak zaplanować dzień dzieciom.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WPR napisał:

Może to głupie pytanie, ale ile czasu mniej więcej w sobotę rano trzeba zaplanować na zostawienie modeli? Są duże kolejki itp. ? 

 

Pytam bo nigdy nie brałem udziału w takim wydarzeniu a nie wiem jak zaplanować dzień dzieciom.   

U nas idzie to w miarę sprawnie podajesz nazwisko dostajesz kopertę ze swoimi kartami , płacisz i jesteś wolny. Nie umiem odpowiedziec, ale jak będziesz wcześniej będzie pewne luźniej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim,

jest to mój pierwszy post na tym forum. Do tej pory byłem w sumie obserwatorem, jednak po przeczytaniu kilku komentarzy dotyczących prawdopodobnie pracy mojej 2-letniej córki założyłem tu konto, by móc się wypowiedzieć w tym temacie.
(może oczywiście chodzić też o inne dziecko)
Słowem wstępu - sam niedawno wróciłem do hobby. Moja córka lubi farbki i "malowanie" wszystkiego wokoło. W tym roku postanowiłem, że razem z nią pierwszy raz wrzucimy i wystawiamy nasze prace na tej imprezie. Ja 6 modeli, + jeden od małej.
Początkowo malowała moje stare modele, oczywiście z pomocą taty. Dawała im drugie życie (fioletowy sherman, te klimaty)
Wystawiony w tym konkursie model jest jej pierwszym, który wykonała całkowicie sama, bez mojej ingerencji.

 

Poniżej moja odpowiedź do komentarzy:
 

W dniu 12.03.2024 o 15:24, Sjmport napisał:

Naprawdę chciałbym zobaczyć pracę dwulatka choćby z ciekawości.

A co do kombinowania pełna zgoda.

Proszę, dodałem dla Ciebie załączniki - mała samodzielnie pędzelkiem pomalowała swoją figurkę Blue (była dołączana do gazetki dla dzieci) Faktycznie są niedociągnięcia, oczywiście nie ma tu nic do klejenia i brak weatheringu ale cóż - myślę, że każdy jakoś zaczynał. Kategoria: "Wszystko inne, co chcecie pokazać"

 

W dniu 12.03.2024 o 16:58, greatgonzo napisał:
W dniu 12.03.2024 o 15:28, Erni napisał:

ale co zrobić.

Jak to co? Przeprowadzić rozmowę wyjaśniającą zgodnie z regulaminem. Praca pracą, ale takiej rozmowy chętnie byłbym świadkiem. W stu procentach z ciekawości!

 

Jeżeli jest taka potrzeba oczywiście będę na miejscu i serdecznie zapraszam zarówno do rozmowy jak i świadkowania. Moje zdjęcie w załączniku. Córki niestety nie będzie ze mną, mamy ponad 500 km do Bytomia i jest to jednak trochę problematyczne. Mam kilka zdjęć malowania na telefonie, ale jeżeli będzie potrzebna głębsza dokumentacja z całego toku prac modelarskich nad "Blue", proszę o informację wcześniej.

 

W dniu 12.03.2024 o 17:55, Sjmport napisał:

W sumie szkoda mi tego dwuletniego dziecka. Samo niczemu nie jest winne, a rodzic...

No chyba, że rzeczywiście jest to genialne dziecko to co innego.

 

Całkiem empatycznie, ale tutaj ja zadam pytanie - rodzic ..... co?

 

W dniu 12.03.2024 o 15:28, Erni napisał:
W dniu 12.03.2024 o 15:24, Sjmport napisał:

Ja nic nie mówię. Tylko podaję info ze statystyk.

Naprawdę chciałbym zobaczyć pracę dwulatka choćby z ciekawości.

A co do kombinowania pełna zgoda.

 

Po prostu jest nagroda dla najmłodszego zawodnika. Fakt lekko nie fajnie ale co zrobić.

 

Moja mała miała kupę frajdy i "Blue" stoi u niej na specjalnym miejscu na półce. Jej i mi w zupełności wystarczy.

Pojęcie "Nagród " jest dla niej jeszcze obce - jest zbyt mała by to jeszcze zrozumieć.
Jeśli o mnie chodzi, być może byłem zbyt naiwny myśląc, że zgłoszenie swojego dziecka to fajny pomysł i nie powinno nikomu przeszkadzać, szczególnie w gronie, gdzie tyle mówi się i pisze o "zaszczepianiu w młodych pasji".
Wiadomo, że zawsze ktoś coś skomentuje ale szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiej reakcji.

Będąc z Wami szczerym do dziś nie wiedziałem, że jest nagroda dla najmłodszego modelarza.
Jeśli to moja córka jest najmłodsza - my z pewnością nie potrzebujemy tego wyróżnienia "za wiek", niech trafi do kogoś innego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów oraz wielu nagród w życiu.
Paweł 

j2.jpg

j1.jpg

j3.jpg

Edytowane przez Wojtu
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle jako organizator serdecznie dziękuję za wyjaśnienie i gratuluję tak utalentowanej córki.Wiele dzieci w wieku 2 lat uczy się trzymać kredki a tu już malowanie,brawo i przepraszam za nieodpowiednie komentarze. Na konkursach często zbyt ambitni rodzice wystawiają swoje stare modele jako modele wykonane przez ich pociechy. Oglądając modele w kategorii młodzik na pewno zauważysz to o czym mówię jest to przykre ale co zrobić. Moja córka zaczęła pierwsze modele malować w wieku 3 i pół roku i powiem szczerze nie były tak fajne jak model twojej córki dlatego raz jeszcze gratuluję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Gratulacje dla kolegi @Wojtu.:super:

Ja poległem z kretesem bo syn wybrał sport zamiast modelarstwa.Choć może to i dobrze bo jeden "wariat" w domu wystarczy.:haha:

Ja do tematu nagród dla najmłodszych pochodzę z humorem i bez spiny.

Na koniec życzę dalszych sukcesów dla córki i rozwijania pasji.:brawo:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojtu napisał:

Cześć wszystkim,

jest to mój pierwszy post na tym forum. Do tej pory byłem w sumie obserwatorem, jednak po przeczytaniu kilku komentarzy dotyczących prawdopodobnie pracy mojej 2-letniej córki założyłem tu konto, by móc się wypowiedzieć w tym temacie.
(może oczywiście chodzić też o inne dziecko)
Słowem wstępu - sam niedawno wróciłem do hobby. Moja córka lubi farbki i "malowanie" wszystkiego wokoło. W tym roku postanowiłem, że razem z nią pierwszy raz wrzucimy i wystawiamy nasze prace na tej imprezie. Ja 6 modeli, + jeden od małej.
Początkowo malowała moje stare modele, oczywiście z pomocą taty. Dawała im drugie życie (fioletowy sherman, te klimaty)
Wystawiony w tym konkursie model jest jej pierwszym, który wykonała całkowicie sama, bez mojej ingerencji.

 

Poniżej moja odpowiedź do komentarzy:
 

Proszę, dodałem dla Ciebie załączniki - mała samodzielnie pędzelkiem pomalowała swoją figurkę Blue (była dołączana do gazetki dla dzieci) Faktycznie są niedociągnięcia, oczywiście nie ma tu nic do klejenia i brak weatheringu ale cóż - myślę, że każdy jakoś zaczynał. Kategoria: "Wszystko inne, co chcecie pokazać"

 

 

Jeżeli jest taka potrzeba oczywiście będę na miejscu i serdecznie zapraszam zarówno do rozmowy jak i świadkowania. Moje zdjęcie w załączniku. Córki niestety nie będzie ze mną, mamy ponad 500 km do Bytomia i jest to jednak trochę problematyczne. Mam kilka zdjęć malowania na telefonie, ale jeżeli będzie potrzebna głębsza dokumentacja z całego toku prac modelarskich nad "Blue", proszę o informację wcześniej.

 

 

Całkiem empatycznie, ale tutaj ja zadam pytanie - rodzic ..... co?

 

 

Moja mała miała kupę frajdy i "Blue" stoi u niej na specjalnym miejscu na półce. Jej i mi w zupełności wystarczy.

Pojęcie "Nagród " jest dla niej jeszcze obce - jest zbyt mała by to jeszcze zrozumieć.
Jeśli o mnie chodzi, być może byłem zbyt naiwny myśląc, że zgłoszenie swojego dziecka to fajny pomysł i nie powinno nikomu przeszkadzać, szczególnie w gronie, gdzie tyle mówi się i pisze o "zaszczepianiu w młodych pasji".
Wiadomo, że zawsze ktoś coś skomentuje ale szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiej reakcji.

Będąc z Wami szczerym do dziś nie wiedziałem, że jest nagroda dla najmłodszego modelarza.
Jeśli to moja córka jest najmłodsza - my z pewnością nie potrzebujemy tego wyróżnienia "za wiek", niech trafi do kogoś innego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów oraz wielu nagród w życiu.
Paweł 

j2.jpg

j1.jpg

j3.jpg

I to jest uczciwe podejście do tematu.

Nie miałem żadnego złego zamiaru gwoli ścisłości.

Realnie byłem zaskoczony.

Tak wspomniał Erni niestety są też tacy rodzice co robią ludzi w konia.

Córce gratuluję modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 13:28, Sjmport napisał:

Czytam zacne statystyki. Sporo modeli.

I najmłodszy uczestnik 2 lata!

To musi być wyjątkowo uzdolnione dziecko.

Sjmport kolego sugeruje zając sie pakowaniem modeli niż robieniem fermentu na grupie. Ta sytuacja wyszła cała od Ciebie a teraz sie wybielasz.  Powinieneś kolegę przeprosić , wydaje mi sie za dużo siedzisz w necie, może popracuj nad warsztatem modelarskim wyjdzie

to z większą korzyścią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Erni napisał:

Sjmport kolego sugeruje zając sie pakowaniem modeli niż robieniem fermentu na grupie. Ta sytuacja wyszła cała od Ciebie a teraz sie wybielasz.  Powinieneś kolegę przeprosić , wydaje mi sie za dużo siedzisz w necie, może popracuj nad warsztatem modelarskim wyjdzie

to z większą korzyścią.

Po pierwsze to tylko zwróciłem uwagę z ciekawości. Jak widać lepiej się nie odzywać nawet jeśli jest się ciekawym.

Inni też byli Ciekawi o co chodzi i nie było ataku ad personam.

Modele to spakuję jak znajdę chwilę czasu.

 

I nie wybielam się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KFS-miniatures napisał:

 

..byłbym szczerze zaniepokojony, gdybyś znalazł chwilę czegoś innego, niż czas 😆

Sarkazm niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarze Redukcyjni Łask przyznają następujące nagrody:

Za najciekawszy model samolotu F-16 w kategorii Senior

 Za najciekawszy model lotniczy w kategorii Senior

 za najciekawszy model lotniczy w kategorii Junior

 

image.thumb.jpeg.834d6fbc001133874babbbab7f061528.jpegimage.thumb.jpeg.680ffe82845dde0116a22a239abe2de4.jpegimage.thumb.jpeg.3cf4363c40798ac51a886bcf22e9caf2.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.