Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, unicaunica napisał:

Po byciu upierdliwym, mam takie zapytanie jak traktowane będą modele nie pochodzące z zestawu, zbudowane od podstaw z różności (większość materiału plastik)?

Jeżeli sie klasyfikują to tylko czarne diamenty wraz z dołączoną dokumentacja z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 13:19, Erni napisał:

Przepraszam, ale lata doświadczeń w tej materii tak mnie nastrajają, że ludzie szukają na siłę kat pod swój modele. Takich zapytań dostaję  bardzo wiele i nie raz kończy się to niezbyt miłą  dyskusją, bo moje uwagi na temat klasyfikacji modelu są  sprzeczne z ich oczekiwaniami. Przykładem może być, modelarz, który  usilnie model prototypu jakiegoś samolotu chce wystawić w kat SF lub wszystko inne. Swoją decyzję tłumaczy tym, że wystawianie w kat normalnej lotniczej nie ma sensu, bo nic nie wygra. I co ja mogę? 

I takie rozumowanie "organizatora", zaraz po zrobieniu z wystawy największego jarmarku modelarskiego w Europie, przekreśla mój udział w imprezie. Bo i po co? Można sobie mówić, że dla zabawy, żeby się napić tfu spotkać ze znajomymi ale każdy bierze udział, aby coś zdobyć, bo to miłe docenienie pracy. Bardzo często niestety jest tak, że mamy ciekawy model, ale nie ma kategorii aby go wystawić. Głównym celem oragnizatora festiwalu modelarskiego przecież jest pokazanie jak najlepszych prac, prawda Erni?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 15:21, Erni napisał:

Na prośbę naszych gości, zamieszczam post skierowany do Was.
Koleżanki i koledzy modelarze. Już po raz drugi jako Grupa Modelarska Banzai Cars&Bikes będziemy gościli na Międzynarodowym Festiwalu Modelarskim w Bytomiu. Poprzednio nagradzaliśmy modele w kategoriach samochodowych statuetkami „Złoty Tłok” i Złota Świeca”. Tym razem rozszerzamy pulę nagród, które chcemy przyznać. Przygotowaliśmy w kategoriach samochodowych takie oto poniższe nagrody:
Statuetka za Najlepszy model japoński Anna Wojtowicz
Statuetka za Najlepszy model motoryzacji niemieckiej Mateusz Plutka
Statuetka za najlepszy model Porsche Andrzej Jaros
Statuetka za najlepiej stuningowany model nagroda od administratora grupy Modelisto Tuning 1:24 Mian Cio
Za najlepszy model Ferrari Daniel Odziemkowski
Za najbardziej wypasiony model "Ale wypas" nagroda od Wojciech Bryński
Nagrody wykonane przez nas:
Za najlepsze zawieszenie "Fajna gleba" Mateusz Plutka
Za najlepszy lakier "Mucha nie siada" Wojciech Bryński
Za najlepszy złomek "Puk puk panewka" Mian Cio
Za najlepsze wnętrze "Ekstra szofera" Daniel Odziemkowski
Za najlepszy silnik "Łu tu tu" Andrzej Jaros
Ponadto oczywiście będziemy przyznawać tradycyjnie "Złote tłoki" i "Złote świece"
Zapraszamy Was również do odwiedzenia naszego stolika klubowego na Festiwalu. Będzie kawa i coś słodkiego przygotowane przez naszą niezawodną adminkę Anię. Będziecie mogli na żywo pogadać o problemach modelarskich z dziedziny samochodówki, wymienić się doświadczeniami a także podziwiać na naszym stoliku różne przywiezione modele samochodów. Zapraszamy!!!!

417575293_897836088551086_3498534680469490770_n.jpg

418275482_314199444443490_1670550720825379389_n.jpg

418581413_323874590639101_9177043455078737290_n.jpg

417438824_328025690228591_4941152018745325223_n.jpg

418328420_408847778183862_9117190733681953177_n.jpg

417367627_361944743256911_6734200311989911135_n.jpg

418256130_714247670840875_8637333329669250613_n.jpg

417728069_1113102183153105_3082474037739319235_n.jpg

417914185_925581252377142_1254296111079936436_n.jpg

418579006_378110761487793_8797245509890900505_n.jpg

417433892_877052761091956_3933642182454202283_n.jpg

417740863_1425847638283405_8933056806324688731_n.jpg

417601016_1121977245837377_1854813463605559371_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SklejaczPlastiku napisał:

I takie rozumowanie "organizatora", zaraz po zrobieniu z wystawy największego jarmarku modelarskiego w Europie, przekreśla mój udział w imprezie. Bo i po co? Można sobie mówić, że dla zabawy, żeby się napić tfu spotkać ze znajomymi ale każdy bierze udział, aby coś zdobyć, bo to miłe docenienie pracy. Bardzo często niestety jest tak, że mamy ciekawy model, ale nie ma kategorii aby go wystawić. Głównym celem oragnizatora festiwalu modelarskiego przecież jest pokazanie jak najlepszych prac, prawda Erni?

Ale czegoś nie rozumiem to chyba zawodnik ma się dostosować do klas w regulaminie , a nie organizator do modelu który skleił zawodnik , bo tak wychodzi z tego rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Erni napisał:

Ale czegoś nie rozumiem to chyba zawodnik ma się dostosować do klas w regulaminie , a nie organizator do modelu który skleił zawodnik , bo tak wychodzi z tego rozumowania.

Piękne, betonowe podejście. Imprezy są dla modelarzy czy modelarze dla imprez? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SklejaczPlastiku napisał:

Piękne, betonowe podejście. Imprezy są dla modelarzy czy modelarze dla imprez? 

A z kim mam w ogóle przyjemność dyskutować , bo nick mi nie mówi za dużo a widzę kolega pozjadał wszystkie mądrości . Pokaż mi chociaż jeden konkurs na świecie gdzie kategorie są ustawiane pod zawodnika, a nie w drugą stronę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SklejaczPlastiku napisał:

Grubo, pół godziny minimum, chyba, że organizator zacznie ceromonię już w niedzielę rano po uprzednim powiadomieniu zdobywcó nagród. Co na to pancerniacy? Może zasponsorujemy nagrody za najlepszą lufę, wydech i takie tam?

Jak chcesz robić gównoburze kolego zmień forum. Od kilku lat  na ceremonii nie wręczamy  nagród sponsorowanych , tylko sa one ustawiane na specjalnym stole koło nagrodzonych modeli. To są nagrody od klubu modelarskiego BANZAI CARS i jesteśmy im bardzo wdzięczni za to że im się chce.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SklejaczPlastiku napisał:

Piękne, betonowe podejście. Imprezy są dla modelarzy czy modelarze dla imprez? 

Czekaj... Oczekujesz że ktoś stworzy kategorie specjalnie dla twojego modelu?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SklejaczPlastiku napisał:

Grubo, pół godziny minimum, chyba, że organizator zacznie ceromonię już w niedzielę rano po uprzednim powiadomieniu zdobywcó nagród. Co na to pancerniacy? Może zasponsorujemy nagrody za najlepszą lufę, wydech i takie tam?

Sponsorujcie nikt wam nie broni  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Erni napisał:

Jak chcesz robić gównoburze kolego zmień forum. Od kilku lat  na ceremonii nie wręczamy  nagród sponsorowanych , tylko sa one ustawiane na specjalnym stole koło nagrodzonych modeli. To są nagrody od klubu modelarskiego BANZAI CARS i jesteśmy im bardzo wdzięczni za to że im się chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Erni napisał:

Jak chcesz robić gównoburze kolego zmień forum. Od kilku lat  na ceremonii nie wręczamy  nagród sponsorowanych , tylko sa one ustawiane na specjalnym stole koło nagrodzonych modeli. To są nagrody od klubu modelarskiego BANZAI CARS i jesteśmy im bardzo wdzięczni za to że im się chce.

Jak widać ta osoba nie ma pojęcia jak to się odbywa na Waszym festiwalu, ale najważniejsze zrobić gówno burze 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SklejaczPlastiku napisał:

I takie rozumowanie "organizatora", zaraz po zrobieniu z wystawy największego jarmarku modelarskiego w Europie, przekreśla mój udział w imprezie. Bo i po co? Można sobie mówić, że dla zabawy, żeby się napić tfu spotkać ze znajomymi ale każdy bierze udział, aby coś zdobyć, bo to miłe docenienie pracy. Bardzo często niestety jest tak, że mamy ciekawy model, ale nie ma kategorii aby go wystawić. Głównym celem oragnizatora festiwalu modelarskiego przecież jest pokazanie jak najlepszych prac, prawda Erni?

Wszystko w porządku?!

Jest regulamin to się do niego stosuje. Jak nie pasuje to nikt nie każe startować.

Pierwsze słyszę, żeby organizator tworzył kategorię specjalną pod czyjś model.

I jest taka kategoria jakby co jak nie idzie dopasować: wszystko inne co chcecie pokazać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jonathan napisał:

Czekaj... Oczekujesz że ktoś stworzy kategorie specjalnie dla twojego modelu?

Nie tylko, że stworzy. Jeszcze da puchar i nagrodę 😆🤣🤣

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SklejaczPlastiku napisał:

Grubo, pół godziny minimum, chyba, że organizator zacznie ceromonię już w niedzielę rano po uprzednim powiadomieniu zdobywcó nagród. Co na to pancerniacy? Może zasponsorujemy nagrody za najlepszą lufę, wydech i takie tam?

Jak ci się nie podobają nagrody ani wystawy to po co człowieku dymisz? Dla fanu ? Na szczęście prawdziwi modelarze docenią trud innych

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do Erniego z pytaniem:

Mam model E-50 Terminator Modelcollect.

I jak to potraktować?

Sci-fi czy wszystko inne?

Ma to kadłub od E-50, porusza się na czterech nogach i dwie wieże od Kugelblitz górna i dolna.

Podejrzewam, że nawet Niemcy by tego nie wymyśli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sjmport napisał:

A ja do Erniego z pytaniem:

Mam model E-50 Terminator Modelcollect.

I jak to potraktować?

Sci-fi czy wszystko inne?

Ma to kadłub od E-50, porusza się na czterech nogach i dwie wieże od Kugelblitz górna i dolna.

Podejrzewam, że nawet Niemcy by tego nie wymyśli?

 

Sf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Erni napisał:

Sf

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Sjmport napisał:

A ja do Erniego z pytaniem:

Mam model E-50 Terminator Modelcollect.

I jak to potraktować?

Sci-fi czy wszystko inne?

Ma to kadłub od E-50, porusza się na czterech nogach i dwie wieże od Kugelblitz górna i dolna.

Podejrzewam, że nawet Niemcy by tego nie wymyśli?

 

Jak dołożysz dwa maszty i żagiel możesz w okrętach  🤭😁 startować 🙈.

Wiem wiem , poważne pytanie. 🤭

Oczywiście post tak dla rozluźnienia atmosfery bo widzę że bicie piany konkretnie tu idzie 😁.

Edytowane przez eldiabllo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eldiabllo napisał:

Jak dołożysz dwa maszty i żagiel możesz w okrętach  🤭😁 startować 🙈.

Wiem wiem , poważne pytanie. 🤭

Oczywiście post tak dla rozluźnienia atmosfery bo widzę że bicie piany konkretnie tu idzie 😁.

Komuś się tryb "Rage" załączył lub "kuperścisk", że nic może nie ugrać.

Albo jakbym do E-50 dodał jeszcze skrzydła i silniki rakietowe 🤣🤣🤣🤣 czołgo-samoloto-mech

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziały na kategorie zawsze są takie skrupulatne i dostosowane do realiów że na każdej imprezie przy zakończeniu są kategorie nierozegrane przez za mała ilość albo tak zwane niegodne nagrodzenia ( to już w ogóle beszczelny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SklejaczPlastiku napisał:

 Może zasponsorujemy nagrody za najlepszą lufę, wydech i takie tam?

Masz pecha bo jak mówią jaskółki najgorsze są spółki .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.