Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 5.02.2024 o 18:27, SklejaczPlastiku napisał:

zaraz po zrobieniu z wystawy największego jarmarku modelarskiego w Europie


Oj, ktoś tu chyba nigdy nie był na Scale Model Challenge, Scale Model World, Mosonshow czy Modellbrnie w latach świetności...W sumie chyba nawet na Plastikowej Zimie w Bratysławie kiedy ostatnio tam byłem (2019 r.), giełda była większa niż w Bytomiu. To przeważnie idzie w parze - im większy i bardziej prestiżowy event, tym większa i część handlowa.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, caughtinthemiddle napisał:


Oj, ktoś tu chyba nigdy nie był na Scale Model Challenge, Scale Model World...

[irony on]

Maciek, nie myl pojęć - SMC czy SMW to nie wystawy modelarskie a spotkania i targi przy których, gdzieś w kątku, ukryty jest konkurs/wystawa dla tych co to mają parcie na krasnale, a nie wystarczają im stoliki klubowe 🙂
[/irony off]

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich  przyjezdnych uczestników zachęcamy do noclegu w naszym hotelu B&B HOTEL Bytom, który znajduje się mega blisko bo przy ulicy Strzelców Bytomskich 87! Na hasło Festiwal Modelarski 2024 przygotowaliśmy dla Was -20% zniżki od ceny noclegu. Po więcej informacji zapraszamy: 

 

bytom@hotelbb.com

+48 32 782 17 82

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia nasza festiwalowa kategoria specjalna, która zagości już chyba na stałe.

OBER TUZ-czyli nasze śląskie The Best Of , nagroda przyznawana za najbardziej misternie  wykonany lub pomalowany model festiwalu. Za coś, co wprawi sędziów i oglądających w osłupienie :)

OIP.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 20:32, caughtinthemiddle napisał:


Oj, ktoś tu chyba nigdy nie był na Scale Model Challenge, Scale Model World, Mosonshow czy Modellbrnie w latach świetności...W sumie chyba nawet na Plastikowej Zimie w Bratysławie kiedy ostatnio tam byłem (2019 r.), giełda była większa niż w Bytomiu. To przeważnie idzie w parze - im większy i bardziej prestiżowy event, tym większa i część handlowa.

 

Nie przejmuj się. Lektura malkontenckich postów (za mała giełda, za to za dużo kategorii - a może zupełnie na odwrót? w gruncie rzeczy zupełnie obojętne!) po raz kolejny udowadnia, że część Kolegów ma zbyt dużo czasu i pasjami przeznacza go na intensywne szukanie drugiej dziury w d...

Edytowane przez socjo1
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo generalnie wszystko jest na nie według co niektórych.

Za mało punktów z jedzeniem, źle opisane kategorie,za mało kategorii startowych ,za duża giełda,za długa ceremonia wręczania nagród i brak informacji który model jest nagrodzony, niejasny regulamin.

To tyle co udało mi się wyłapać w tej dyskusji.

Podziwiam organizatorów że jeszcze Im się chce.

Ja na Ich miejscu pi.....nął bym to w cholerę.

Pozdrawiam serdecznie 

 

Edytowane przez Xmen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

Bo generalnie wszystko jest na nie według co niektórych.

Za mało punktów z jedzeniem, źle opisane kategorie,za mało kategorii startowych ,za duża giełda,za długa ceremonia wręczania nagród i brak informacji który model jest nagrodzony, niejasny regulamin.

To tyle co udało mi się wyłapać w tej dyskusji.

Podziwiam organizatorów że jeszcze Im się chce.

Ja na Ich miejscu pi.....nął bym to w cholerę.

Pozdrawiam serdecznie 

 

Nie zawsze nam się zdarza zgadzać, więc tym chętniej skorzystam z okazji, by przyznać Ci rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  20 godzin temu, Xmen napisał:

Bo generalnie wszystko jest na nie według co niektórych.

Za mało punktów z jedzeniem, źle opisane kategorie,za mało kategorii startowych ,za duża giełda,za długa ceremonia wręczania nagród i brak informacji który model jest nagrodzony, niejasny regulamin.

To tyle co udało mi się wyłapać w tej dyskusji.

Podziwiam organizatorów że jeszcze Im się chce.

Ja na Ich miejscu pi.....nął bym to w cholerę.

Pozdrawiam serdecznie 

 

Tak jak i poprzednik zgadzam się z tym co napisałeś, dodam tylko że podziwiam organizatorów nie tylko za chęć do organizowania tego konkursu ale również za parokrotne tłumaczenia niektórych rzeczy które by się mogły wydawać bardzo prostymi do zrozumienia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem!
Pytanie mam odnośnie wprowadzania modelu w systemie „na półkę”, przy wyborze materiału z jakiego model jest wykonany jest jedynie do wyboru „plastik”, „karton” lub „od podstaw”. Ja akurat mam jeden model który jest figurką metalowo-żywiczną oraz jeden okręcik który jest wydrukiem żywicznym, co w takiej sytuacji zrobić żeby nie było próby wprowadzenia w błąd organizatorów? Dodam, że próbowałem zarejestrować model bez zaznaczania tego „pola”, niestety, tak się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrol napisał:

Czołgiem!
Pytanie mam odnośnie wprowadzania modelu w systemie „na półkę”, przy wyborze materiału z jakiego model jest wykonany jest jedynie do wyboru „plastik”, „karton” lub „od podstaw”. Ja akurat mam jeden model który jest figurką metalowo-żywiczną oraz jeden okręcik który jest wydrukiem żywicznym, co w takiej sytuacji zrobić żeby nie było próby wprowadzenia w błąd organizatorów? Dodam, że próbowałem zarejestrować model bez zaznaczania tego „pola”, niestety, tak się nie da.

 

Będzie skorygowane , dzięki za uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 09:56, Patrol napisał:

Czołgiem!
Pytanie mam odnośnie wprowadzania modelu w systemie „na półkę”, przy wyborze materiału z jakiego model jest wykonany jest jedynie do wyboru „plastik”, „karton” lub „od podstaw”. Ja akurat mam jeden model który jest figurką metalowo-żywiczną oraz jeden okręcik który jest wydrukiem żywicznym, co w takiej sytuacji zrobić żeby nie było próby wprowadzenia w błąd organizatorów? Dodam, że próbowałem zarejestrować model bez zaznaczania tego „pola”, niestety, tak się nie da.

 

Rozmawiałem z kolega administratorem programu rejestrującego . W tym roku zaznaczamy tylko plastik dla wszystkich materiałow, z których jest wykonany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem lat poprzednich ,na festiwalu zostanie rozegrany konkurs TAMIYA CUP.

Organizatorzy wraz z przedstawicielem  dystrybutora modeli TAMIYA  dokonają wyboru  najciekawszych modeli wykonanych z tejże firmy w kategoriach.

Samoloty  1/48
Samoloty  1/72
Pojazdy   1/48
Pojazdy  1/35
Okrety 1/700
Okrety 1/350
Pojazdy cywilne 1/24


Zawodnicy, którzy chcą ,aby ich modele były oceniane w tej klasyfikacji , podczas odbierania kart startowych pobierają też naklejkę z logo TAMIYA i naklejają ja na kartę startowa. 

Ta kategoria jest osobna poza kat festiwalowymi. 
 

1280px-TAMIYA_Logo.svg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Erni napisał:

Wzorem lat poprzednich ,na festiwalu zostanie rozegrany konkurs TAMIYA CUP.

Organizatorzy wraz z przedstawicielem  dystrybutora modeli TAMIYA  dokonają wyboru  najciekawszych modeli wykonanych z tejże firmy w kategoriach.

Samoloty  1/48
Samoloty  1/72
Pojazdy   1/48
Pojazdy  1/35
Okrety 1/700
Okrety 1/350
Pojazdy cywilne 1/24


Zawodnicy, którzy chcą ,aby ich modele były oceniane w tej klasyfikacji , podczas odbierania kart startowych pobierają też naklejkę z logo TAMIYA i naklejają ja na kartę startowa. 

Ta kategoria jest osobna poza kat festiwalowymi. 
 

1280px-TAMIYA_Logo.svg.png

Rozumiem, że przy odbiorze kart proszę o takowa naklejkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Erni napisał:

Rozpoczęła się rejestracja modeli na festiwal modelarski w Bytomiu  2024 :
https://scale-modeling.com/pl-PL/Home/Details/57

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wie ktoś może dlaczego nie mogę wejść na fejsbukową stronę festiwalu? Popytałem kolegów i żaden z niech nie ma takiego problemu, więc pewnie to coś po mojej stronie, jednak wolę podpytać. 😅

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy uczestnik 82 lata ! Też bym chciał w sumie to dożyć takiego wieku i jeszcze mieć zdrowie do sklejania !

Ciekawi co kryje się pod "?" w statystykach miasto i kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością Was informujemy, że firma PLASTMODEL ufundowała bon zakupowy na kwotę 500 zł za najciekawszy model wybrany przez przedstawiciela firmy.
Serdecznie dziękujemy.

Logo Plastmodel duże.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni uczestnicy Bytomskiego festiwalu

Kilka spraw organizacyjnych, dla ułatwienia życia nam wszystkim.
Stoiska handlowe i klubowe mogą się już rozkładać w piątek od godziny około 14:30.
     
Każde stoisko będzie oznaczone kartką z nazwą firmy oraz taśmą graniczną ile komu     miejsca przysługuje. Bardzo prosimy nie zmieniać miejsc handlowych, bo to tylko robi niepotrzebny bałagan jak rok temu.     Kartki z  nazwą firmy prosimy zostawić na swoim miejscu do końca festiwalu.


Stoiska klubowe oraz stoisko handlowe firmy Eduard będzie znajdowało się na antresoli. Wejście po schodach na lewo od wejścia głównego.

Nagrody sponsorowane od firm, klubów  i osób prywatnych 


Żeby usprawnić rozdawanie nagród , i żeby nie trwało to wieczność kilka lat temu wprowadziliśmy kilka zmian w tym temacie.
Modele, które zostały nagrodzone nagrodami sponsorowanymi od firm , klubów czy osób prywatnych są w niedziele prezentowane na osobnych stołach . Tam można podziwiać prace, które zdobyły uznanie osób innych niż sędziowie. Te modele w sobotę po zamknięciu imprezy dla widzów przenosimy wraz z nagrodami. Wyjątek stanowią modele duże, których  nie ruszamy a nagroda znajduje się koło modelu. 
I tutaj chciałbym ustalić sposób dostarczania nagród przez sponsorów. Bardzo prosimy potraktować to  poważnie , bo z doświadczenia wiem, że jest z tym sporo kłopotów , dla nas organizatorów jak i dla samych darczyńców. 

Proponuje dwa rozwiązania:

Jeżeli nagroda, którą fundujecie jest niewielkich rozmiarów, a na stole jest na tyle miejsca, żeby ją bezpiecznie postawić nie narażając na szwank modeli, to stawiacie ją koło wybranego modelu , a pod nagrodą KONIECZNIE umieszczacie karteczkę z numerem startowym wybranego modelu , nazwą modelu i klasą, w jakiej on się znajduje. Jest to konieczne rozwiązanie, bo niestety mieliśmy rok temu dwa incydenty, że zawodnicy przywłaszczyli sobie nienależne im nagrody sponsorowane. 

Rozwiązanie drugie, w przypadku nagród większych.  Pod zegarem na hali głównej będzie znajdowało się stoisko redakcyjne zaprzyjaźnionego klubu ze Słowacji EASTmodels.sk . Nagrodę najlepiej w jakiejś reklamówce zostawiacie u nich na stoisku, ale tez koniecznie z KARTECZKĄ  z  numerem startowym wybranego modelu , nazwą modelu i klasą, w jakiej on się znajduje. My te nagrody rozdysponujemy.

BARDZO WAŻNA INFORMACJA-nagrody sponsorowane będą przyjmowane do godziny max 16:00.

     W hali działa szatnia, i bardzo prosimy okrycia wierzchnie zostawiać w szatni,    podobnie tez większe plecaki. Wszystko to służy bezpieczeństwu Waszych modeli. 

W przypadku robienia zdjęć bardzo prosimy o zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa w stosunku do modeli. Jeżeli ktoś z Was widzi taką sytuację, bardzo prosimy zareagować i w sposób grzeczny i kulturalny zwrócić takiej osobie uwagę. W przypadkach konfliktowych proszę kontaktować się z organizatorami lub ochroną znajdująca się na sali.

Na fejsbukowej giełdzie modelarskiej od kilku lat mamy akcje, STARY DLA MŁODEGO.
Modele, które chcecie podarować na nagrody dla młodzieży, możecie zostawiać w akwarium gdzie odbieracie karty startowe, lub na stoisku redakcyjnym EASTmodels.sk 
link do opisu naszej akcji:   
https://www.facebook.com/photo/?fbid=7470777942982200&set=gm.7160347550722159&idorvanity=623555674401412

W tym roku po raz pierwszy byliśmy zmuszeni do wprowadzenia opłat startowych. Wynosi ona 20 zł od osoby , dotyczy tylko seniorów. Opłata będzie przyjmowana przy odbiorze kart startowych i płatna TYLKO GOTÓWKĄ.

Podobnie jak rok temu przed wejściem będzie działała kuchnia polowa ze smacznym jedzonkiem.

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie na FB poprzez messengera lub na maila  gieldamodelarska@gmail.com ( z oznaczeniem w tytule FESTIWAL) 

Jak coś  jeszcze, pojawi się do przekazania dodamy to w tym poście.

Pozdrawiamy i na Was czekamy.

16367.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że informacje o tych nagrodach sponsorowanych będą w systemie czy dopiero na miejscu będzie wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.