Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z zasad głosi: jeżeli w jednym roku zdobywasz wyróżnienie w klasie hobby, w następnym automatycznie startujesz w Master.

Hobby ma swoją rację bytu.

Ja tam w ogóle nie czuję się godny do startu w master. Dopiero weryfikacja w klasie hobby pozwoli mi uznać, że mogę tak czynić.

Z drugiej strony jeżeli w danym roku startowałbym w lotnictwie i pancerce w klasie hobby i tylko z jednej uzyskał przepustkę do master, to za rok onike subiektywne uznam, to i tu i tu startuje już w master.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Erni napisał:

TAW obserwuję Twoje prace, ale wybacz kolego z tak świetnymi modelami możesz tylko startować w Master 

Dziękuję bardzo, lecz powiedz sam czy będąc pierwszy raz w Bytomiu bez żadnego "dorobku" na Waszym festiwalu i kompletnie nie istniejąc w bazie rejestracji to system puszcza mnie do hobby bez problemu? I dlatego też nie wystawiłem wcześniej tego nagradzanego wcześniej na innych festiwalach czołgu do hobby bo nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby się na siłę odmładzać żeby startować w juniorach itp. Modelarstwo to hobby i nie ma z tego wielkich pieniędzy ani sławy i tylko o własną satysfakcję chodzi, że komuś się spodobało i docenił. Jednak system nie jest doskonały i pewne rzeczy przepuści tak jak i szeroka interpretacja regulaminu kto jest hobby a kto master i czy we wszystkim czy tylko w danej kategorii stąd też mój błąd przy rejestracji w poprzednim roku. Może i wyszedłem na cwaniaka i kombinatora ale cóż, "przez ciernie do gwiazd" 😉 A nie myśleliście, żeby te klasy hobby i master uzależnić od waloryzacji modelu. Rzadko się zdarza, że zaawansowani modelarze robią tylko prosto z pudła a nowicjusze kupują dodatki przekraczające wartość modelu. Też nie doskonałe wyjście bo jest możliwość, że świetny modelarz będzie klepał gołe pudełkowce żeby zdobywać nagrody, ale bardzo czytelne. Z drugiej strony nie chcę tez być odebrany jako wujek dobra rada, który sam nic nie zorganizował a chce pouczać innych - tak tylko luźna sugestia, którą możecie wziąć pod uwagę lub nie.

42 minuty temu, Sjmport napisał:

Jedna z zasad głosi: jeżeli w jednym roku zdobywasz wyróżnienie w klasie hobby, w następnym automatycznie startujesz w Master.

Hobby ma swoją rację bytu.

Ja tam w ogóle nie czuję się godny do startu w master. Dopiero weryfikacja w klasie hobby pozwoli mi uznać, że mogę tak czynić.

Wg tego co napisałeś to mogę śmiało iść do hobby bo swojej weryfikacji jeszcze nie przeszedłem. Erni z kolei sugeruje iść do master. I przy założeniu, że obaj macie racje to jak widać w regulaminie jest dość spora luka i pole do interpretacji. Sam osobiście przy następnej wizycie w Bytomiu pójdę do master bo raczej mi chodzi o to żeby sobie poprzeczkę podwyższać a nie korzystać z luki w regulaminie żeby zdobywać nagrody być może mi nie należne. Poza tym tak jak wcześniej napisałem w hobby wcale nie jest tak łatwiej bo mamy wyjątkowo zdolny "nowy narybek" 😉

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Dziękuję bardzo, lecz powiedz sam czy będąc pierwszy raz w Bytomiu bez żadnego "dorobku" na Waszym festiwalu i kompletnie nie istniejąc w bazie rejestracji to system puszcza mnie do hobby bez problemu? I dlatego też nie wystawiłem wcześniej tego nagradzanego wcześniej na innych festiwalach czołgu do hobby bo nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby się na siłę odmładzać żeby startować w juniorach itp. Modelarstwo to hobby i nie ma z tego wielkich pieniędzy ani sławy i tylko o własną satysfakcję chodzi, że komuś się spodobało i docenił. Jednak system nie jest doskonały i pewne rzeczy przepuści tak jak i szeroka interpretacja regulaminu kto jest hobby a kto master i czy we wszystkim czy tylko w danej kategorii stąd też mój błąd przy rejestracji w poprzednim roku. Może i wyszedłem na cwaniaka i kombinatora ale cóż, "przez ciernie do gwiazd" 😉 A nie myśleliście, żeby te klasy hobby i master uzależnić od waloryzacji modelu. Rzadko się zdarza, że zaawansowani modelarze robią tylko prosto z pudła a nowicjusze kupują dodatki przekraczające wartość modelu. Też nie doskonałe wyjście bo jest możliwość, że świetny modelarz będzie klepał gołe pudełkowce żeby zdobywać nagrody, ale bardzo czytelne. Z drugiej strony nie chcę tez być odebrany jako wujek dobra rada, który sam nic nie zorganizował a chce pouczać innych - tak tylko luźna sugestia, którą możecie wziąć pod uwagę lub nie.

Wg tego co napisałeś to mogę śmiało iść do hobby bo swojej weryfikacji jeszcze nie przeszedłem. Erni z kolei sugeruje iść do master. I przy założeniu, że obaj macie racje to jak widać w regulaminie jest dość spora luka i pole do interpretacji. Sam osobiście przy następnej wizycie w Bytomiu pójdę do master bo raczej mi chodzi o to żeby sobie poprzeczkę podwyższać a nie korzystać z luki w regulaminie.

Znaczy ja się z Ernim zgodzę. Twój poziom to już kategoria Master.

Ja swoją wypowiedź odnosiłem do siebie.

Patrzę na swoje pracę i widzę, że do Master nie pasują.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że jeszcze raz nawiążę do tego konceptu z klasami hobby i master w zależności od waloryzacji modelu, ale taki scenariusz mi się po jakimś czasie dopiero napisał. Początkujący modelarz rzadko sili się na waloryzacje ze względu na koszty i własne umiejętności względem wykorzystania dodatków czy samodzielnie przygotowanych elementów. Doświadczony modelarz przeważnie będzie dążył do choćby niewielkiego ulepszenia zestawu wyjściowego we własnym zakresie lub korzystając z kupnych dodatków. I o ile doświadczonemu modelarzowi nie sprawi żadnego problemu poprawne sklejenie gołego zestawu wyjściowego, to już nie każdy będzie chciał zainwestować swój czas żeby celowo zrobić model że tak powiem "poniżej swojego poziomu" tylko po to żeby dostać medal w Bytomiu. Z drugiej strony należy założyć , że prawie na pewno ktoś taki się trafi. Jednak będzie to najpewniej jednorazowa akcja bo po otrzymaniu upragnionego wyróżnienia w klasie hobby ta klasa zostanie już na zawsze dla niego zamknięta i od tego momentu będzie musiał wystawiać się w master. Myślę, że po niedługim czasie sytuacja się sama oczyści choć z początku może być trochę wypaczeń ale czy teraz też ich nie ma? Chodzi o mi dokładnie o ten pierwszy start w Bytomiu przez doświadczonych modelarzy, kiedy mają jeszcze carte blanche na tym festiwalu i mogą rządzić w klasie mniej zaawansowanych. Byłoby zdecydowanie bardziej czytelnie regulaminowo i transparentnie, przynajmniej moim zdaniem. Nie trzeba by się też zastanawiać przed ekranem rejestracji "czy ja jestem już master czy może jeszcze nie" bo to warunkowałby sposób wykonania modelu. Obecna sytuacja dopuszcza chyba nawet w określonych okolicznościach możliwość wystawienia jednego modelu do Czarnych Diamentów dla arcymistrzów i drugiego w formule festiwalowej do klasy hobby co wydaję się wręcz kuriozalne. Oczywiście na nic nie nalegam ani nie twierdzę że to panaceum na wszystkie bolączki ale myślę, że zawsze warto porozmawiać bo czasem ze stosu luźnych sugestii coś może siąść i zaskoczyć.

Przyznam, że ten temat mnie trochę nurtuje bo sam wpadłem, że nie za dobrze załapałem o co w tym wszystkim chodzi, kiedy regulamin nie trzyma sztywnej regulacji i trzeba iść trochę na czuja.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia uczciwości względem innych uczestników.

Za pewien rodzaj chamstwa uważam, że ktoś kto robi bardzo dobre modele na forum ewidentnie odstające na plus od początkującego modelarza wbije się do klasy hobby tylko po to, żeby mieć upragniony medal.

Ja będę kolejny raz startował w Bytomiu i uważam, że skoro do tej pory w klasie hobby sędziowie nic mi nie przyznali to nie nadaję się na ten moment do Master.

Sporo modeli jest znanych z forów modelarskich.

I chyba szczytem odwrotów byłoby gdyby wieloletni uczestnik forum, którego modele są naprawdę na poziomie Master pchał się do hobby.

I potem tak się rodzą spekulacje, że konkurs ustawiony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , temat ten, co roku budzi wiele dyskusji zwłaszcza na FB. Ale wybaczcie zostaniemy przy tym co już jest ,nie będziemy zmieniali, bo zmiany nie zawsze są dobre. TAW to o czym piszesz te podziały też już przerabialiśmy i tez szału nie było . Reasumując każdy wystawia  model wedle własnego sumienia i odczuć jak ocenia swój poziom. Mamy czasy internetu , FB gdzie masa osób pokazuje swoje prace i nie sa one anonimowe. Były juz przypadki u nas i na innych konkursach jak osoby nazwijmy to z czołówki krajowego modelarstwa wystawiały modele w klasie hobby . Jest to delikatnie mówiąc niesmaczne i nieetyczne w stosunku do kolegów, i my mając pewność przy takich sytuacjach taki model mimo ze jest super pomijamy w ocenie. Sprawdzenie autora modelu zajmuje nam kilka min.

Bardziej zachęcam do wystawiania sie w kat czarne diamenty , bo to nagroda bardzo prestiżowa  i nietuzinkowa. 

Najważniejsze to miło spędzić czas , i dobrze się bawić czego Wam jako organizator życzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master ,hobby odwieczny problem , gdzie wystawić , czy jak zdobyłem w hobby medal w samolocie to wiadomo next year master , ale od razu  pytanie , a jak dam model w klasie czołgi to co hobby czy master, w końcu mój pierwszy...

Sam jestem jak to się mówi niedzielnym sklejaczem, czasem coś wyjdzie fajnego, nigdy nie robię dokumentacji, bo jestem właśnie taki niedzielny.  Żeby niebylo dostałem w hobby medal w samolotach  w Bytomiu , wiem że muszę w klasie master wystąpić, bo tak nakazuje regulamin, ale właśnie nasówa sie pytanie, a auta, a a czołgi ...

Moson, system podobny , ale nawet tam  zauważyłem modelarzy  z Pl gdzie u nas nawet czarny diament zdobywając, jedzie do Moson i daje model z dokumentacją w Hobby, oczywiście śmieszne , to już piłka po stronie wystawiającego gdzie da, ale w Moson tez jest tak że  jak nie zdobędziesz złota w kategorii hobby to możesz dalej wystawić w tej hobbystycznej kategorii.

Jedynie kategorie np . Otwarte, silniki bebechy na wierzchu, osobna kategoria  i niema tam już podziału na master czy hobby. W Poznaniu też pomysł był dobry , PRO kategorie, można sprecyzować dla każdego modelu otwartego dodatkowy atut z dokumentacją. Może i taki system wprowadzimy w Nowym Targu w 2025.

 

Ale 

Podsumowując, zawsze po Bytomiu jacyś nie zadowoleni łowcy krasnali będą, normalne.

Rozumiem Erniego jak najbardziej, bo sam jestem organizatorem i wiem z jakimi problemami się mierzy.

 

Trzymam kciuki za konkurs i widzimy się w Bytomiu 😁🫡.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po konsultacjach w gronie sędziowskim i organizatorów  nastąpiły zmiany w kategoriach figury. Dodaliśmy też teraz figury fantasy w różnych wysokościach i popiersia.

FB-H-S

Popiersia historyczne

Popiersia fantasy

Figura na koniu ( dopuszczalne inne zwierzęta)

Winiety (dominującym elementem są figury)

Winieta fantasy i SCI-FI

Figurka historyczna piesza do 54mm

Figurka historyczna piesza powyżej 54mm

Figurki sci-fi i fantasy do 54 mm

Figurki sci-fi i fantasy powyżej 54 mm

Edytowane przez Erni
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni mam dwa pytania odnośnie klasyfikacji do kategorii:

1. Czy motocykl może być z kierowcą?

2. Figurka człowieka pomalowana w stylizacji Sin City. Czyli szarości plus podkreślenie czerwieni, zieleni i żółtego. Gdzie ją klasyfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sjmport napisał:

Erni mam dwa pytania odnośnie klasyfikacji do kategorii:

1. Czy motocykl może być z kierowcą?

2. Figurka człowieka pomalowana w stylizacji Sin City. Czyli szarości plus podkreślenie czerwieni, zieleni i żółtego. Gdzie ją klasyfikować?

1 moze ale oceniany jest tylko motocykl

 

2  figury SF 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Erni, żeby jeszcze zakończyć o tych klasach master i hobby żeby to było czytelne i dla mnie i dla każdego komu ten temat wydaje się zagmatwany.

Podsumowując:

Modelarze, którzy uważają się za początkujących wybierają klasę hobby. Modelarze, którzy uważają się za doświadczonych, zdobywcy wyróżnień i nagród na festiwalu w Bytomiu wybierają klasę master. Zdobywcy nagród na innych festiwalach powinni, lecz bez obowiązku wybrać klasę master. Po zdobyciu wyróżnienia czy innej nagrody na festiwalu w Bytomiu w choćby jednej z kategorii startowej modelarz ma obowiązek od przyszłej edycji wystawiać modele w tej i każdej innej kategorii już w klasie master. Nie dopuszcza się wystawiania modeli jednej kategorii w klasie hobby jednocześnie wystawiając model z innej kategorii w klasie master, nawet podczas pierwszego startu na festiwalu w Bytomiu.

 

Jeśli się coś nie zgadza to proszę o poprawienie tego co napisałem, ale myślę że po dosyć szczegółowej dyskusji w tym temacie zagadnienie jest o wiele bardziej jasne. A jeżeli się zgadza to w regulaminie jest taka informacja:

 

Klasa HOBBY – w przypadku seniorów – skierowana jest do nowicjuszy startujących w konkursach. Modele mogą
być dowolnie waloryzowane. Zawodnik nagrodzony w danej klasie w której startował i dostał wyróżnienie w roku
następnym ma obowiązek startować już w klasie MASTER.

 

Podkreślony i pogrubiony przeze mnie fragment może wprowadzać w błąd i sugerować, że po otrzymaniu wyróżnienia obowiązek startu w klasie master dotyczy tylko kategorii, w której otrzymało się to wyróżnienie, a nie także wszystkich innych kategorii. Może warto byłoby poprawić tą informację? Także nazewnictwo np podział hobby-master nazwać klasami startowymi a poszczególne dziedziny modelarstwa (samoloty, czołgi, okręty itd.) nazwać kategoriami żeby te pojęcia się nie mieszały i nie zastępowały a regulamin był bardziej czytelny?

 

22 godziny temu, Erni napisał:

Były juz przypadki u nas i na innych konkursach jak osoby nazwijmy to z czołówki krajowego modelarstwa wystawiały modele w klasie hobby . Jest to delikatnie mówiąc niesmaczne i nieetyczne w stosunku do kolegów, i my mając pewność przy takich sytuacjach taki model mimo ze jest super pomijamy w ocenie.

To może powiedzcie chłopakom, że nie bierzecie ich modeli w tej klasie pod uwagę do oceny. Wystawiają się w hobby i nic nie dostają to myślą, że master to za wysokie progi :szczerbol:

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

Ok Erni, żeby jeszcze zakończyć o tych klasach master i hobby żeby to było czytelne i dla mnie i dla każdego komu ten temat wydaje się zagmatwany.

Podsumowując:

Modelarze, którzy uważają się za początkujących wybierają klasę hobby. Modelarze, którzy uważają się za doświadczonych, zdobywcy wyróżnień i nagród na festiwalu w Bytomiu wybierają klasę master. Zdobywcy nagród na innych festiwalach powinni lecz bez obowiązku wybrać klasę master. Po zdobyciu wyróżnienia czy innej nagrody na festiwalu w Bytomiu w choćby jednej z kategorii startowej modelarz ma obowiązek od przyszłej edycji wystawiać modele w tej i każdej innej kategorii już w klasie master. Nie dopuszcza się wystawiania modeli jednej kategorii w klasie hobby jednocześnie wystawiając model z innej kategorii w klasie master nawet podczas pierwszego startu na festiwalu w Bytomiu.

 

Jeśli się coś nie zgadza to proszę o poprawienie tego co napisałem, ale myślę że po dosyć szczegółowej dyskusji w tym temacie zagadnienie jest o wiele bardziej jasne. A jeżeli się zgadza to w regulaminie jest taka informacja:

 

Klasa HOBBY – w przypadku seniorów – skierowana jest do nowicjuszy startujących w konkursach. Modele mogą
być dowolnie waloryzowane. Zawodnik nagrodzony w danej klasie w której startował i dostał wyróżnienie w roku
następnym ma obowiązek startować już w klasie MASTER.

 

Podkreślony i pogrubiony przeze mnie fragment może wprowadzać w błąd i sugerować, że po otrzymaniu wyróżnienia obowiązek startu w klasie master dotyczy tylko kategorii, w której otrzymało się to wyróżnienie a nie także wszystkich innych kategorii. Może warto byłoby poprawić tą informację? Także nazewnictwo np podział hobby-master nazwać klasami startowymi a poszczególne dziedziny modelarstwa (samoloty, czołgi, okręty itd.) nazwać kategoriami żeby te pojęcia się nie mieszały i nie zastępowały a regulamin był bardziej czytelny?

 

To może powiedzcie chłopakom, że nie bierzecie ich modeli w tej klasie pod uwagę do oceny. Wystawiają się w hobby i nic nie dostają to myślą, że master to za wysokie progi :szczerbol:

Super to ująłeś , jest ok zapraszamy do Bytomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak abstra:bip:ąc od wszystkiego.

Problem kto do hobby kto do master mógłby rozwiązać się teoretycznie, gdyby przy rejestracji było okienko: nick z forum modelarskiego / nazwa bloga/strony/fanpage.

Rzecz jasna mało realna opcja, ale raczej kojarzy się model z autorem na forum itp.

To tylko taka dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sjmport napisał:

Tak abstra:bip:ąc od wszystkiego.

Problem kto do hobby kto do master mógłby rozwiązać się teoretycznie, gdyby przy rejestracji było okienko: nick z forum modelarskiego / nazwa bloga/strony/fanpage.

Rzecz jasna mało realna opcja, ale raczej kojarzy się model z autorem na forum itp.

To tylko taka dygresja.

A będziesz siedział i weryfikował ?:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zbyt zachęcające żeby się zdeklarować przy rejestracji co do poziomu master/hobby jeśli już można przeczytać jak społeczność potraktuje taki wybór. Nie byłoby prościej oceniać kategorii wybrać 3 miejsca podium master i wyróżnienia hobby. Unikając przy tym posadzenia uczestników o próbę wyłudzenia nagrody przez zadeklarowana klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a że tak się zapytam jak idziecie na koncert tez wcześniej wysyłacie artystom swoją listę życzeń ,czy delektujecie się tym, co grają?

System Master /Hobby z powodzeniem działa od kilku lat  i my naprawdę nic nie będziemy w tej kwestii zmieniali . Chcąc brać udział w imprezie ,zawodnik po prostu musi przyjąć na klatę zasady i regulamin i podejmuje najważniejszą w życiu decyzję czy ja chce tutaj startować. Jeżeli odpowiedz jest pozytywna to startuje i ciesze się dobra zabawa. 

A czarne owce i cwaniactwo zawsze się przeciśnie, w każdym aspekcie życia i tylko my modelarze musimy to piętnować i upubliczniać, bo to może być jedyna droga do ograniczenia tego.  

 

A tak na marginesie i z przymrużeniem oka  , co roku mamy ochotę wystawić stolik organizatorów i sprzedawać medale z imprezy wraz z dedykowanym do tego dyplomem , dla niezadowolonych łowców krasnali. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Erni napisał:

tak na marginesie i z przymrużeniem oka  , co roku mamy ochotę wystawić stolik organizatorów i sprzedawać medale z imprezy wraz z dedykowanym do tego dyplomem , dla niezadowolonych łowców krasnali. 

Medalu bym nie kupił ale dyplom za sam udział bym sobie chętnie na ścianie powiesił.:haha:Zawsze jakaś pamiątka by była.

Taki żarcik bo wiem że to nie możliwe.:super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Erni napisał:

Koledzy, a że tak się zapytam jak idziecie na koncert tez wcześniej wysyłacie artystom swoją listę życzeń ,czy delektujecie się tym, co grają?

System Master /Hobby z powodzeniem działa od kilku lat  i my naprawdę nic nie będziemy w tej kwestii zmieniali . Chcąc brać udział w imprezie ,zawodnik po prostu musi przyjąć na klatę zasady i regulamin i podejmuje najważniejszą w życiu decyzję czy ja chce tutaj startować. Jeżeli odpowiedz jest pozytywna to startuje i ciesze się dobra zabawa. 

A czarne owce i cwaniactwo zawsze się przeciśnie, w każdym aspekcie życia i tylko my modelarze musimy to piętnować i upubliczniać, bo to może być jedyna droga do ograniczenia tego.  

 

A tak na marginesie i z przymrużeniem oka  , co roku mamy ochotę wystawić stolik organizatorów i sprzedawać medale z imprezy wraz z dedykowanym do tego dyplomem , dla niezadowolonych łowców krasnali. 

Święte słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Erni napisał:

Koledzy, a że tak się zapytam jak idziecie na koncert tez wcześniej wysyłacie artystom swoją listę życzeń ,czy delektujecie się tym, co grają?

System Master /Hobby z powodzeniem działa od kilku lat  i my naprawdę nic nie będziemy w tej kwestii zmieniali . Chcąc brać udział w imprezie ,zawodnik po prostu musi przyjąć na klatę zasady i regulamin i podejmuje najważniejszą w życiu decyzję czy ja chce tutaj startować. Jeżeli odpowiedz jest pozytywna to startuje i ciesze się dobra zabawa. 

A czarne owce i cwaniactwo zawsze się przeciśnie, w każdym aspekcie życia i tylko my modelarze musimy to piętnować i upubliczniać, bo to może być jedyna droga do ograniczenia tego.  

 

A tak na marginesie i z przymrużeniem oka  , co roku mamy ochotę wystawić stolik organizatorów i sprzedawać medale z imprezy wraz z dedykowanym do tego dyplomem , dla niezadowolonych łowców krasnali. 

Świynto prowda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kwalifikować scenkę gdzie są 2 figurki, namiot, motocykl i stół z miniaturką Kübelwagen? Skala 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sjmport napisał:

Jak kwalifikować scenkę gdzie są 2 figurki, namiot, motocykl i stół z miniaturką Kübelwagen? Skala 1/35

diorama lub winietka

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.