Skocz do zawartości

Bristol type 175 Britannia, Roden, 1/144


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Z małym opóźnieniem, ale jestem.  Dziś odpoczynek od "śledzi" i zabawa w nikczemną skalę czyli próba sił w skali 1/144 :mrgreen:

Tytułowy bohater to "pasażer" z Rodena - model całkiem, całkiem. W sumie mogę napisać, że bardzo dobrze spasowany - podlewałem tylko CA bo na szpachlę nie było absolutnie miejsca. Plastik jako taki - kadłub ma gęsią skórkę i trzeba w całości przeszlifować, tylko nie za ambitnie bo się rozwarstwia miejscami.  Linie podziałowe trochę takie ala Metchbox - na kadłubie znośne na usterzeniu i skrzydłach orane pługiem. Zaletą jest to, że powierzchnie sterowe są bardzo dobrze "odcięte"  i wyraźne. Kalki - ho, ho. Takiego drewna to ja już dawno nie używałem - rwały się od samego patrzenia. Nawet jak się zsuwało z arkusika to było słychać szelest - takie sztywne. I te kalki mi napsuły że normalnie zgon. Za pierwszym podejściem poległem. Nie chcąc tracić modelu zainwestowałem w kalki 8A z meksykańskim malowaniem i już prawie że wziąłem się za przemalowywanie. Ale jednak zakrzyknąłem polskim zwyczajem - Ale że co! Ja nie dam rady?! I kupiłem drugi egzemplarz, zawziąłem   się  i pomny porażki zastosowałem zmiany i "chitry plan" - i udało się :yahoo:(może jako tako ale jednak :wink:)  Sukces tym większy, że model bierze udział w konkursie "Afryka" na sąsiednim forum (razem z MiG-em 15 i Mi-8)

 

Tyle pitolenia wystarczy - pora na bohatera:

Bristol type 175 Britannia, African Safari Airlines, gdzieś w Afryce, chyba w 1975 roku

 

PUYGZC3.jpg

 

rHTR88Z.jpg

 

f7tQONB.jpg

 

vQ4WeIl.jpg

 

jzDu72k.jpg

 

TZ3qPQ9.jpg

 

xJDvYgG.jpg

 

yFj94Do.jpg

 

xNOZmXX.jpg

 

NXiNQeM.jpg

 

A teraz można sarmacić i pisać co się komu podoba wink3

 

:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważaj Waści na język, za tę "nikczemną skalę"  to można w ryło oberwać- w dawnych czasach, a dzisiaj być oskarżonym o "mowę nienawiści".   Ja na przykład, czuję się obrażony 😞 jako przedstawiciel "mniejszości modelarskiej" na tym Forum.

 

Ok. szacun za zmaganie się z Rodenem. 

Jak rozwiązałeś problem kruchych kalek?  lakierem??

Pasek niebieski trzyma się wybornie.

 

Pozdrawiam

Wojtek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kolejny-Wojtek napisał:

Zważaj Waści na język, za tę "nikczemną skalę" 

1/144 to skala nikczemna

1/72 to skala królewska

1/48 to skala dla słabowidzących

także ten tego Kolego :mrgreen:

 

13 minut temu, kolejny-Wojtek napisał:

Jak rozwiązałeś problem kruchych kalek?  lakierem??

Nie, po prostu kleiłem z kawałków na jakie się rwały: 1,5 do 4 cm długości. W sumie to chyba zależy od egzemplarza - w pierwszym to mi po prostu "wypadały" kawałki farby z kalki a za drugim razem kalki "odklejały" się w całości ale przy przesuwaniu zaczynały pękać "na długości.  

19 minut temu, kolejny-Wojtek napisał:

Pasek niebieski trzyma się wybornie.

I to dosłownie - po wyschnięciu jest go nawet trudno zeszlifować papierem ściernym. Ale  na taśmę malarską  to schodzi kawałkami :haha:

Tak jak napisałem  - w pudle czeka drugi egzemplarz  z kalkami do malowania meksykańskiego, bo samolot sam w sobie jest bardzo ładny :super:

 

24 minuty temu, kolejny-Wojtek napisał:

Ja na przykład, czuję się obrażony 😞 jako przedstawiciel "mniejszości modelarskiej" na tym Forum.

A tam - to już mój 5-ty pasażer i ogólnie 9-ty model w tej skali. A jeszcze kilka czeka w kolejce na zrobienie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to narzekanie w pierwszym wpisie w życiu bym nie pomyślał, że miałeś z nim jakieś problemy.
Roden nie Roden - bardzo dobrze wyszedł! Nie każdy model to LEGO czy inne podobne. Jak to mówią: prawdziwy modelarz (no, to Ty @abtb) sklei wszystko :)

Jeszcze raz brawo... :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.