Skocz do zawartości

TB2 Bayraktar, Clear Prop 1/72


socjo1

Rekomendowane odpowiedzi

24 lutego 2022 r. a więc prawie równo 2 lata temu Rosja napadła pełnoskalowo na Ukrainę, zapoczątkowując największy konflikt w Europie od czasów II światowej.

Nie był to początek wojny - ta trwa już lat 10, od 2014 roku.

 

otMjEvq.jpeg

 

HghipCL.jpeg

 

vRa3DPv.jpeg

 

syf82mk.jpeg

 

ZQvhbuM.jpeg

 

VASpEkj.jpeg

 

r7uL2OT.jpeg

 

m2hFbfk.jpeg

 

Maszynę ufundowali ze składek Litwini, stąd obecność litewskiej Pogoni.

***

Model polecam. Składa się bezproblemowo, kalkomanie cienkie, wyraźne i dobrze współpracują.

Edytowane przez socjo1
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • socjo1 changed the title to TB2 Bayraktar, Clear Prop 1/72

Nie wiem czy to złudzenie, czy też jednak widać trochę nie wyprowadzonych miejsc, np łączenia połówek kadłuba przy krawędzi natarcia, oraz na belce ogonowej tuż przy krawędzi spływu.

Ogólnie jednak bardzo fajny pomysł i wykonanie 👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za miłe przyjęcie. 

7 godzin temu, WujekAlice napisał:

. Podstawka z obrazkiem w zestawie?  A ten znaczek to mam :D

 

Rurka przejrzysta o średnicy 3 mm - bardzo się ucieszyłem, kiedy znalazłem zestaw pakowanych po 5 w ofercie Green Stuff. Postawka z Moje Hobby. Znaczek wyszperałem na Alle jako magnes na lodówkę. Niestety jest marnej jakości - łatwo się ściera i wgniata. Chętnie nabyłbym raz jeszcze - lepszy. Przyklejony klejem Universal Pattex. 

 

7 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Bogactwo oznaczeń nieco go "choinkuje", ale model oczywiście ciekawy.

 No właśnie bardzo spodobało mi się to oznakowanie - jakoś personalizuje bezdusznego drona.  Fajny jastrząb, no i Pogoń... Ciekawy jeszcze jest z kormoranem. W ogóle jestem zaskoczony, bo podoba mi się z czysto estetycznego punktu widzenia ta maszyna bardziej niż się spodziewałem. No i nie jest wcale taki mały - rozpiętość większa niż Spitfire'a.

 

5 godzin temu, zaruk napisał:

Fajny killer, wyślij Putainowi.

Bym!

 

4 godziny temu, Rafał B napisał:

Nie wiem czy to złudzenie, czy też jednak widać trochę nie wyprowadzonych miejsc, np łączenia połówek kadłuba przy krawędzi natarcia, oraz na belce ogonowej tuż przy krawędzi spływu.

Ogólnie jednak bardzo fajny pomysł i wykonanie 👍

 

Masz niestety absolutnie rację. Poza tym, wykonawczo, to jest tak, że gdyby chcieć go zrobić 'jak prawdziwego", to powinien bardziej się błyszczeć, nie mieć niemal żadnego zróznicowania powierzchni ani washa. Wiecie sami - tzw. zabawka.

 

Jeśli zaś chodzi o model który może być punktem odniesienia i inspiracją, to polecam ten:

1/72 ClearProp Bayraktar TB.2 “Cormorant”. Build with predilection - Work in Progress - Aircraft - Britmodeller.com

Clear Prop Models 1/72 UAV Bayraktar TB.2 with Ukrainian identification marks - Ready for Inspection - Aircraft - Britmodeller.com

 

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

obrazek na podstawce to powinniście Waszmości pozostawić na bardziej ambitny projekt w skali 1/350  :szczerbol:

 

Jeśli chodzi o ambitne projekty w skali 1/350 to mi ich starczy na najbliższe bodaj 30 lat. 

Ale nawet chyba potem poza obszarem moich modelarskich zainteresowań pozostanie ...

 

 

Michał  

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WujekAlice napisał:

Lekko przeceniana maszyna

Obecnie, ale na początku wojny klasa sama w sobie.

Bardzo ładny modelik, dla mnie super zrobiony. Wygląda lepiej niż oryginał (kształt i złudzenie wielkości). 

U Reapera odwrotnie 😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 godzin temu, zaruk napisał:

To "ruskie gówno" nie jest przypadkiem resztką sił Kadyrowa?

Mam wrażenie, że to były okolice Kijowa - Bucza, Irpień, może okolice Hostomelu? Wg mojego kolegi z roboty z biurka obok na filmiku widać raczej sprzęt WDW i to właśnie desantniki (denatniki mi się wpisało - w sumie słusznie...) w tych okolicach walczyli. Może @Bartosz Ciesielski albo @Kamil K. będą  wiedzieli/pamiętali lepiej?

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, socjo1 napisał:

Mam wrażenie, że to były okolice Kijowa - Bucza, Irpień, może okolice Hostomelu? Wg mojego kolegi z roboty z biurka obok na filmiku widać raczej sprzęt WDW i to właśnie desantniki (denatniki mi się wpisało - w sumie słusznie...) w tych okolicach walczyli. Może @Bartosz Ciesielski albo @Kamil K. będą  wiedzieli/pamiętali lepiej?

Aż tak dokładnie obecnego konfliktu nie śledzę, ale to z pewnością był sam początek agresji. Czy to nie jest fragment tej słynnej kolumny WDW przemielonej, w którejś z pod kijowskich miejscowości ? 

 

A Badżaktar bardzo fajny. Tylko czelfajera mu brakuje. :D

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 18:38, socjo1 napisał:

Mam wrażenie, że to były okolice Kijowa - Bucza, Irpień, może okolice Hostomelu? Wg mojego kolegi z roboty z biurka obok na filmiku widać raczej sprzęt WDW i to właśnie desantniki (denatniki mi się wpisało - w sumie słusznie...) w tych okolicach walczyli. Może @Bartosz Ciesielski albo @Kamil K. będą  wiedzieli/pamiętali lepiej?

to sam początek oni szli na Kijów to była kolumna VDV której Ukraińcy szukali i ją znaleźli tylko nie pamiętam  co ich trafiło 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.