Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2022 o 10:39, Klapouch napisał:

Panowie, czy ktoś ma pojęcie gdzie można kupić karabin Hotchkiss wz.25 w skali 1/48 do TKS ? 

Zobacz firmę: 

Gaspatch Models 

Oni produkują dużo karabinów maszynowych w skali 1/48:

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, bulik58 said:

Trawa do sadzarki (chyba poprawna nazwa ?) musi/powinna byc statyczna ? Jaka  firme polecacie i jakiej powinna byc dlugosci /wysokosci. Moze ktos cos wie i podpowie ?

Noch, woodland scenics, szukaj w asortymencie dla kolejkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, bulik58 said:

Wlasnie biore Woodlanda WFS614  Trawa statyczna 2mm Posrednia zielen

 

Dobrze wymieszać różne kolory, zielenie, brązy, szarości, wszystko oczywiście zalezne od tego co robisz, no chyba że przemalujesz ją. Warto pomieszać też długości żeby nie wyszedl z tego równy trawnik. Fajne poradniki odnośnie zieleni mają właśnie kolejkarze na YT: MKH0, PMMH0 

Edytowane przez orzechu500
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysiek12 napisał:

Mam pytanie odnośnie tego zdjęcia.  Jaki to trał bo aż tak się nie znam A potrzebna pomoc w identyfikacji

Prawdopodobnie jest to trał KMT-7

https://miniart-models.com/product/37045-kmt-7-mid-type-mine-roller/

3D model KMT-7 tank mine roller https://p.turbosquid.com/ts-thumb/ys/enkOhP/ud/kmt7_prev02/jpg/1618943095/1920x1080/fit_q87/1dade83756b82faa71c82cdaffee2f8431c29bb4/kmt7_prev02.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie co do figurek z zestawu Tamiya  35020. W jakim kolorze malować mundury Afrika Korps (chodzi o zieleń)? Czy 70.988 Vallejo jest odpowiedni czy może użyć innego? W jakim kolorze malować szelki brązowe ( Vallejo70.984 ) ?

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. W tym zestawie są hitlerowcy z Wehrmachtu  czyli powinni mieć mundury w kolorze feldgrau o takie :

http://militarni.pl/?lang=1&cat=178&art_id=141

Na tym zdjęciu masz też odpowiedź w temacie koloru szelek:mrgreen:. Czyli reasumując proponuję Ci wpisać do Gogla" farby modelarskie feldgrau" i na pewno pojawi Ci się odpowiedni odcień, z tego co pamiętam coś w tym kolorze robi Tamiya. Pozdr. A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, M.A.V. napisał:

ponownie po prośbie w temacie ukraińskim - chodzi o identyfikację ruskiego sprzętu.

 

Wygląda na jakiś system radarowy... antena podnoszona na wysięgniku :hmmm:

 

 

 

 

z góry dzięki za pomoc :piwo:

9S36M 😉

Army2018part5-023.jpg

Edytowane przez jonathan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Zdobyli taki sam  nie uszkodzony ale sprytnie zamaskowany  :szczerbol::

https://m.facebook.com/militarium.net/photos/a.222710007782588/4891205434266332/?type=3&source=48

Pewnie jest to radar dalekiego rozpoznania coś jak P40 Agata tylko nowsze i do systemu Buk. Pozdr. A.

to by basowało  :super:

niedaleko (w tej samej wsi) wyrzutnia Buk też stała porzucona  :szczerbol:

1.jpg.abfb41f009c7c73ef6de1506fc4745d8.jpg

 

2.jpg.c884debd4a3323e970ef9845f447ce1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 23:27, Adams M1A1 napisał:

Witaj. W tym zestawie są hitlerowcy z Wehrmachtu  czyli powinni mieć mundury w kolorze feldgrau o takie :

http://militarni.pl/?lang=1&cat=178&art_id=141

Na tym zdjęciu masz też odpowiedź w temacie koloru szelek:mrgreen:. Czyli reasumując proponuję Ci wpisać do Gogla" farby modelarskie feldgrau" i na pewno pojawi Ci się odpowiedni odcień, z tego co pamiętam coś w tym kolorze robi Tamiya. Pozdr. A. 

 

Dzięki za odpowiedź :D Chodziło mi o Afirka Korps.Z tego co wyczytałem to DAK na początku miała oliwkowo zielone. Skąd moje pytanie o ten 70.988 Vallejo. czy może coś jaśniejszego/ciemniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 22:57, barti94 napisał:

Witajcie. Mam pytanie co do figurek z zestawu Tamiya  35020. W jakim kolorze malować mundury Afrika Korps (chodzi o zieleń)? Czy 70.988 Vallejo jest odpowiedni czy może użyć innego? W jakim kolorze malować szelki brązowe ( Vallejo70.984 ) ?

Zestaw mundurów DAK, afrikakorps, afrika korps - 7516278869 - oficjalne  archiwum Allegro

TMP] "Help required with Afrika Korps uniform and Caunter colors" Topic

Mundur czołgisty DAK Afrika Korps tropikalny - 7242471324 - oficjalne  archiwum Allegro

Mundury Panzerwaffe w czasie kampanii afrykańskiej Historia i Rekonstrukcje  | spotted forum dobroni.pl

Kolorowanka:

61 DAK ideas | wojna światowa, ii wojna światowa, wojna

Farby:

AK-Interactive AK 11628 DAK SOLDIERS UNIFORM COLORS SET

https://www.mojehobby.pl/products/AK-11628-DAK-SOLDIERS-UNIFORM-COLORS-SET.html

Z Vallejo to polecam te kolory z nazwy inne,a le kolory pasują.

Vallejo Model Color 117. Japan Uniform WWII 70923 - Farby akrylowe MODEL  COLOR - 17ml - Farby - Vallejo - Farby modelarskie - Sklep Modelarski AgtomVallejo Model Color 094. Russian Uniform WWII 70924 / FS 34127 - Farby  akrylowe MODEL COLOR - 17ml - Farby - Vallejo - Farby modelarskie - Sklep  Modelarski Agtom

Są i takie:

https://acrylicosvallejo.com/en/product/hobby/sets/wargames-en/wwii-desert-british-and-german-armour-and-infantry-70208/

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Niedawno postanowiłem wrócić do hobby sprzed wielu, wielu lat czyli sklejania modeli plastikowych. Niegdyś (blisko 20 lat wstecz) sklejałem jeno modele samolotów w obowiązkowej skali 1:72. Nawet nie miałem pojęcia, że inne skali i modele istnieją. Cóż, w mojej okolicy nic innego nie było wówczas dostępne. Aktualnie rzuciło mi się na pojazdy pancerne II wojny światowej. Tak oto stałem się posiadaczem modelu czołgu PzKpfw IV Ausf. H firmy Tamiya (35209). No, bo raz że to legendarna Tamiya, a dwa że model sprawiał wrażenie prostego.  

Tak więc, mam model i co dalej? Czy ktoś jeszcze maluje modele pędzlami? Szczerze mówiąc nie bardzo mam jak póki co inwestować czy organizować całego "warsztatu lakierniczego". Ale chciałbym wykonać ów model najlepiej jak się da, przynajmniej jak na moje skromne zdolności.

 

Dziękuję za wszelkie namiary i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na tym forum znajdziesz wielu kolegów, którzy chętnie podpowiedzą Ci jak rozwiązać konkretny problem, który Ci się pojawi w trakcie budowy modelu. Natomiast chyba niewielu będzie chciało Ci krok po kroku mówić co masz robić. Ja osobiście polecałbym Ci znaleźć w sieci jakieś Tutoriale, które traktują o budowie modeli pojazdów. Jest ich bardzo wiele również polskojęzycznych. Na pewno coś znajdziesz na YouTube.  Następnie załóż warsztat i zacznij sklejać. Jak pojawi się problem to pytaj. Zarówno w sieci jak i na tym forum w odpowiednim dziale znajdzie bardzo dużo informacji przydatnych podczas budowy modeli. Trzeba trochę poczytać. 

Nie ma prostej odpowiedzi dla Ciebie na pytanie pędzel czy aerograf. Można malować pędzlem ale na pewno wygodniej i dokładniej pomalujesz aerografem. Pytanie czy chcesz zainwestować w zestaw aerograf i sprężarka jeśli po jednym modelu zestaw powędruje do piwnicy i więcej go nie wyciągniesz. Na to pytanie sam musisz znaleźć odpowiedź.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@EndrjuWielkie dzięki! Zatem wracam do lektury internetu i nie zawracam więcej głowy...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie klejenia samoloty od czołgów nawet przy różnych skalach niewiele się różnią. Coś chyba pamiętasz. Więcej zaczynaj kleić, załóż warsztat a czytaj w międzyczasie. Ja pierwszy model potraktowałbym jako poligon doświadczalny. Nie czytaj za dużo bo przerost informacji prowadzi do dezinformacji. Zacznij sklejać. A głowy nie zawracasz.
Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 944S2 napisał:

Witam Wszystkich!

 

Niedawno postanowiłem wrócić do hobby sprzed wielu, wielu lat czyli sklejania modeli plastikowych. Niegdyś (blisko 20 lat wstecz) sklejałem jeno modele samolotów w obowiązkowej skali 1:72. Nawet nie miałem pojęcia, że inne skali i modele istnieją. Cóż, w mojej okolicy nic innego nie było wówczas dostępne. Aktualnie rzuciło mi się na pojazdy pancerne II wojny światowej. Tak oto stałem się posiadaczem modelu czołgu PzKpfw IV Ausf. H firmy Tamiya (35209). No, bo raz że to legendarna Tamiya, a dwa że model sprawiał wrażenie prostego.  

Tak więc, mam model i co dalej? Czy ktoś jeszcze maluje modele pędzlami? Szczerze mówiąc nie bardzo mam jak póki co inwestować czy organizować całego "warsztatu lakierniczego". Ale chciałbym wykonać ów model najlepiej jak się da, przynajmniej jak na moje skromne zdolności.

 

Dziękuję za wszelkie namiary i porady.

Działaj !!!!!

Po sklejeniu pociągnij go cienką warstwą podkładu:

https://agtom.eu/podklady/310073-tamiya-surface-primer-podklad-w-sprayu-180ml-szary-4950344870424.html

Kolor docelowy:

https://agtom.eu/en/spraye-ts/342021-farba-w-sprayu-tamiya-ts-3-dark-yellow-4950344993451.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc, tego modelu nie kleiłem, ale za to wielokrotnie złożyłem niesławny (ha ha) Panzer IV H  Tamiyi z lat 70-tych, obecnie oferowany przez Academy (i Revella... w okazyjnych cenach...). Tamten model jest oczywiście jakościowo dużo gorszy . Tu bez wątpienia będzie znacznie lepiej, ale doradzałbym przy klejeniu ekranów pancernych wieży stosować klej, który nie wiąże zbyt szybko (np. Revell z igiełką), co pozwala na korektę ułożenia elementów. Ekrany pancerne wieży to jest główna zmora przy tym starszym Pz IVH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrkur napisał:
20 minut temu, tlb napisał:

 

Jest już kilka lepszych modeli Rydwanu..

Jakieś linki...mógłbym prosić. Ewentualnie do  abramsów tak to 130pln najlepiej

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tlb napisał:

Mam pytanie, 

Warto to kupić? 

https://www.mojehobby.pl/products/Israel-Merkava-MBT.html

 

 

Ten model jest zdecydowanie lepszy:

Takom-2078-Israeli-Main-Tank-Merkava-1-1-35

lub ten

https://www.mojehobby.pl/products/Merkava-Mk.1-Hybrid.html

Izraelski czołg Merkawa Mk.1 Hybrid w skali 1-35 - Modeledo.pl

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.