Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modelarza z odzysku. 😀

Tak na szybko instrukcję znajdziesz tutaj.

https://exito.sklep.pl/poradnik-modelarski-czolg-type92

Na tym forum jest dział "Jak to zrobić i jak pokazać" gdzie możesz znaleźć dodatkowe informacje

Jak dobrze poszukasz w sieci to znajdziesz na pewno też inne instrukcje.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endrju Bardzo dziękuję. Bardzo konkretny tutorial. 

Cóż, zapowiada się zabawa w negatywnym tego słowa znaczeniu. Tym bardziej, że jak czytam opinie o produktach Mirage Hobby, to niezła padaka... Ale jak to mówią - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :) Zatem, nie mam wyjścia.

Raz jeszcze dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kokopo napisał:

Dobry wieczór

Zwracam się z nieco nietypowym pytaniem do szanownych kolegów i/lub koleżanek z niniejszego forum, mianowicie – jak wykonać kamuflaż typu japońskiego?

Czemu pytam? Ano, od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem powrotu do tego szlachetnego hobby z lat dzieciństwa jakim jest sklejanie modeli plastikowych. Trułem tak, trułem na około, że się nad tym zastanawiam, aż tu z okazji imienin moja lepsza połówka obdarowała mnie ni mniej ni więcej tylko modelem czołgu Vickers E Mk. A produkcji Mirage Hobby w skali 1/35. Dodam iż jest to model wzbogacony o dedykowane farby i nawet pędzelek. Może i dobrze, bo póki co z potrzebnych do uprawiania tego hobby narzędzi (kompletowanych pomału), posiadam jeno: nożyk i dwie pęsety Excel’a, klej Tamiya Limonene i kilka pilników. Czyli bida panie, bida…    

Będzie to mój pierwszy po wielu latach sklejany model. A że podarowany mi przez nie byle kogo, to też z moim skromnym warsztatem oraz jeszcze skromniejszymi umiejętnościami, chciałby wykonać go najlepiej jak tylko się uda.

Dziękuję więc za rady i sugestie.    

Dodaj do tego jeszcze papier ścierny - z marketu budowlanego, mały koszt. Farbami gołego plastiku pędzelkiem nie pomalujesz, musisz kupić podkład - najlepiej spray.  Kolejny zakup to cążki do wycinania elementów...........Potem do już górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertmodelarzDziękuję! Papiery ścierne już mam. Zaś tamiyowski podkład w sprayu oraz cążki modelarskie są w drodze 😉 Wiem, wiem, powinienem zacząć od kupna sprężarki, aerografu i innych z tym związanych akcesoriów. Ale w moim przypadku to melodia odległej przyszłości. I nie chodzi tu li tylko o kwestię finansową. Będzie trudno wiem, bo nikt już chyba na świecie modeli pędzelkami nie maluje... 

Zastanawia mnie jeszcze to, ile szpachlówki pójdzie na ten model? A przyznam, że o samym szpachlowaniu wiem tylko tyle, że jest 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kokopo napisał:

@robertmodelarzDziękuję! Papiery ścierne już mam. Zaś tamiyowski podkład w sprayu oraz cążki modelarskie są w drodze 😉 Wiem, wiem, powinienem zacząć od kupna sprężarki, aerografu i innych z tym związanych akcesoriów. Ale w moim przypadku to melodia odległej przyszłości. I nie chodzi tu li tylko o kwestię finansową. Będzie trudno wiem, bo nikt już chyba na świecie modeli pędzelkami nie maluje... 

Zastanawia mnie jeszcze to, ile szpachlówki pójdzie na ten model? A przyznam, że o samym szpachlowaniu wiem tylko tyle, że jest 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kokopo napisał:

 Wiem, wiem, powinienem zacząć od kupna sprężarki, aerografu i innych z tym związanych akcesoriów. 

A to nie koniecznie :D, mam recydywę jak Ty ale  od  2006 a jakoś do tej pory nie dorobiłem się pistoletu, co więcej wcale nie czuje się że byłby mi potrzebny:mrgreen:, a spróbuj np. pomalować figurki :mrgreen:.  Co do szpachlówek to rzecz jest raczej niezbędna zwłaszcza jeśli zamierzasz zrobić coś z MirageHobby😉 musisz się zaopatrzyć w 2 rodzaje szpachli jedną zwykłą:

https://www.mojehobby.pl/products/Putty-White.html

Jest naprawdę dobra do różnych szczelin . I drugą płynną o taką:

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Dissolved-Putty.html

Ta z kolei przydaje się do uzupełniania jakichś wgłębień i innych zwichrowań. Pozdr. A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

A to nie koniecznie :D, mam recydywę jak Ty ale  od  2006 a jakoś do tej pory nie dorobiłem się pistoletu, co więcej wcale nie czuje się że byłby mi potrzebny:mrgreen:, a spróbuj np. pomalować figurki :mrgreen:.

 

Gdzie w wypowiedzi Adamsa dopatrzyliście się, że nie posiada aerografu. Napisał, że nie dorobił się pistoletu.   :haha:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

 Farbami gołego plastiku pędzelkiem nie pomalujesz, musisz kupić podkład - najlepiej spray.

 

Poważnie?

...a ja głupi nie wiedząc o tym, przez ponad 20 lat malowałem modele pędzlem bez podkładu 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 19:20, kokopo napisał:

Dobry wieczór

Zwracam się z nieco nietypowym pytaniem do szanownych kolegów i/lub koleżanek z niniejszego forum, mianowicie – jak wykonać kamuflaż typu japońskiego?

Czemu pytam? Ano, od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem powrotu do tego szlachetnego hobby z lat dzieciństwa jakim jest sklejanie modeli plastikowych. Trułem tak, trułem na około, że się nad tym zastanawiam, aż tu z okazji imienin moja lepsza połówka obdarowała mnie ni mniej ni więcej tylko modelem czołgu Vickers E Mk. A produkcji Mirage Hobby w skali 1/35. Dodam iż jest to model wzbogacony o dedykowane farby i nawet pędzelek. Może i dobrze, bo póki co z potrzebnych do uprawiania tego hobby narzędzi (kompletowanych pomału), posiadam jeno: nożyk i dwie pęsety Excel’a, klej Tamiya Limonene i kilka pilników. Czyli bida panie, bida…    

Będzie to mój pierwszy po wielu latach sklejany model. A że podarowany mi przez nie byle kogo, to też z moim skromnym warsztatem oraz jeszcze skromniejszymi umiejętnościami, chciałby wykonać go najlepiej jak tylko się uda.

Dziękuję więc za rady i sugestie.    

Spoko ja do modeli wróciłem po 15 latach narzędzia mam choć są wiekowe działają dobrze,aerograf już mam a na kompresor kasiura się zbiera bo mój stary kompresor padł chyba od nieużywania 😅🤣😃Na chwilę bieżącą maluję modele sprajami od Tamki do czasu nabycia kompresora,a figurki pędzelkiem 😁Pomału skompletujesz sobie narzędzia do pracy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafał B napisał:

 

Poważnie?

...a ja głupi nie wiedząc o tym, przez ponad 20 lat malowałem modele pędzlem bez podkładu 😎

No ja też jestem głupi że o tym nie wiem i do dzisiaj maluję pędzlem i to bez podkładu:haha:. Pozdr. A.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _OldMan_ napisał:

 

Gdzie w wypowiedzi Adamsa dopatrzyliście się, że nie posiada aerografu. Napisał, że nie dorobił się pistoletu.   :haha:

 Sory że tak post pod postem ,a  co to w ogóle  jest ten aerograf toż to zwykły pistolet do malowania tylko mały, ale prawda jest taka że mam pistolet Revella dostałem go jakieś 10 lat temu i tak leży nieużywany:szczerbol: , pędzle lepsze:mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

 

Pistolet do konserwacji i baranka Iwata Air-gunsa AZ PVA z zbiornikiem 1L |  aplikatoryimage.jpeg.d6ee96dd47f2099dc75bca7a290f1cb0.jpeg

 

Ale śmieszne:haha::haha::haha: ale się ubawiłem nie ma co. Tak wiem, wiem ze jak model to tylko hitlerowska II wojenna pancerka a jak malowanie to tylko z pistoletu opps.:oops: ale się wygłupiłem aerografu teraz będzie dobrze ?????? Jak rozumiem innych opcji po prostu nie ma i trzeba wydrwić. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bulik58 napisał:

Adams M1A1 zbytnio bierzes zarty do serca , pytalem sie jakimi farbami malujesz to tego nie zauwazyles . Kto czym maluje to jego sprawa guzik mi do tego.:benc:

 

 

Żarty żartami, ale każdy robi jak uważa, i nic nikomu do tego. A farbami jakimi maluję ? Głównie tym:

https://www.mojehobby.pl/products/4812-US-Army-Marines-Gulf-Armor-Sand-Flat.html

Czasami tym:

https://www.mojehobby.pl/products/1706-Sand-FS33531-Matt.html

Ale też tym:

https://www.mojehobby.pl/products/1711-Olive-Drab-FS34087-Matt.html

A poza tym różnymi innymi czarnymi, cielistymi, rustowymi, metalgunowymi  itp. i wszystko bez podkładu także na lufy metalowe i blaszki i się trzyma:szczerbol: już tyle lat :mrgreen:  .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim lakierem były pokrywane niemieckie czołgi? Matowy, czy błyszczący? 

 

Właśnie skończyłem malowanie kamuflażu i rano chciałbym lakier położyć, żeby wieczorem kalki nakładać.

 

20220505_230541.thumb.jpg.67b2da3325023c56db612582657570e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najtaniej trysnąć cienką warstwę Sidolixu- to rozcieńczony lakier akrylowy.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a w zasadzie mój sąsiad. Jaki czołg polecilibyście 8 letniemu chłopakowi? No wiece, łatwy, prosty tak, żeby się nie zniechęcił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2022 o 20:40, tlb napisał:

Mam pytanie, a w zasadzie mój sąsiad. Jaki czołg polecilibyście 8 letniemu chłopakowi? No wiece, łatwy, prosty tak, żeby się nie zniechęcił?

https://agtom.eu/skala-135/310182-tamiya-1-35-us-m41-walker-bulldog-4950344995455.html

Tamiya 1:35 M41 Walker Bulldog

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 13:28, Krzysiek12 napisał:

Szybkie pytanie czy trumpeter wysyła zgubione ramki /lub czy można kupić  . I jak się z nimi skontaktować 

Dziś dostałem coś takiego od trumpetera za jedną ramkę do BMPT

Dear sir,

      Follow is the buy fee,Pls check:

             09506 G X1pcs,  USD6

                Shipping fee,  USD10(FROM CHINA TO Poland)

                       Total fee, USD16.

 

😭 skończyło się za free. Ale wysylają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 13:28, Krzysiek12 napisał:

Szybkie pytanie czy trumpeter wysyła zgubione ramki /lub czy można kupić  . I jak się z nimi skontaktować 

Dziś dostałem coś takiego od trumpetera za jedną ramkę do BMPT

Dear sir,

      Follow is the buy fee,Pls check:

             09506 G X1pcs,  USD6

                Shipping fee,  USD10(FROM CHINA TO Poland)

                       Total fee, USD16.

 

😭 skończyło się za free. Ale wysylają

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam jedno malutkie pytanko jak w rzeczywistości załogi pojazdów pancernych wieszały różne klamoty zwisające z boku pancerza🤔 Rozumiem że za pomocą sznurków,ale chodzi mi o to czy te sznurki przechodziły pod trokiem zawiniętego np takiego namiotu czy zwinięty namiot był wiązany sznurkiem w dwóch miejscach i przywiązywaniu do różnych wystających fragmentów na pancerzu Obydwie opcje wydają się słuszne🤔Byłbym wdzięczny za pomoc w tym temacie.Ogladałem kilkadziesiąt zdjęć i owszem klamoty wiszą ale nie wiem jakiej techniki do tego używali.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.