Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, halset napisał:

 

   

 

Czy chodzi może o brakujące kieszenie na rękawach? Bo szczerze mówiąc to kiepski jestem w tym temacie i moje oko żadnych różnic więcej nie widzi :D

Znalazłem tez takie foto:

f023962c23dc46247b95e2ddaaba64b2.jpg

 

Tutaj tych kieszeni znowu nie ma, ale są naramienniki. 

Ten zestaw który podlinkowałem składa się z bluzy i spodni ,ci tutaj mają na sobie kombinezony obejrzyj dokładnie to są proste rzeczy do zrobienia w tym zestawie z MiniArta który Ci podlinkowałem . Pozdr. A.

 

6 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Te chyba lepsze:

37037_art_W.jpg

albo to:

20445_rd.thumb.jpg.a9aba7f52186b0d2ea551eaffb9f5eb2.jpg

 

Przepraszam że tak post pod postem .Te ruskie ludki z Menga to się raczej nie nadadzą bo mają na sobie hełmofony nowego typu:szczerbol: bardziej odpowiednie dla tych orków płonących masowo w swoich tankach  w  Ukrainie  :mrgreen: . A tych z MniArta to  ja wymieniłem jako  materiał do przeróbki  jako pierwszy:bleh:, przeczytaj sobie moją  pierwszą odpowiedź w tym  zapytaniu. Ale jak widać nie czyta się cudzych postów bo i po co. No i jak nie ma rysunku i  jest nie moje to się nie liczy:lol:  .Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców :) kiedyś kupiłem transporter type 89 trumpeter Japońskich Sił Zbrojnych. I szukam gąsek metalowych lub plastikowych jako alternatywy do wg mnie dosyć słabej gumowej. Ktoś coś słyszał? Sprawdzałem w necie i nic nie znalazłem. Ew co by pasowało z innych wozów na podmiankę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 10:08, SnajperTBG napisał:

Pytanie do znawców :) kiedyś kupiłem transporter type 89 trumpeter Japońskich Sił Zbrojnych. I szukam gąsek metalowych lub plastikowych jako alternatywy do wg mnie dosyć słabej gumowej. Ktoś coś słyszał? Sprawdzałem w necie i nic nie znalazłem. Ew co by pasowało z innych wozów na podmiankę? 

Nie ma takowych. 

Tylko haubica  JGSDF Type 99 Self-Propelled Howitzer ma takie same tylko ogniwkowe.

 

https://www.mojehobby.pl/products/JGSDF-Type-99-Self-Propelled-Howitzer.html

Ta firma robi jeszcze tego stwora

JGSDF Type 89 Infantry Combat Vehicle Pit-Road nr katalogowy  G-45 skala 1:35 na gąskach z gumowymi nakładkami.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 12:07, hlystek napisał:

Witam. Mam pytanie. Z modelu trumpetera Tigera Late wersion które malowanie da się w miare bezproblemowo zrobić? Ewentualnie co trzeba by zmodyfikować do malowania z Polski 44, z Totenkopf

Tiger with zimmerit of the 9/SS-Panzerregiment 3 Totenkopf. Tank number 912, Poland

 

 

 

Tak go pomalować- oczywiście z zimmeritem:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej do mnie przemawia taka interpretacja tego malowania. Właśnie ten model trumpka mam. konfiguracja pudełkowa wystarczy? jeszcze jedno pytanie. kamuflaż na zdjęciach wygląda na rozmyty. Czy stosowano podobnie jak w Tigerze" Fehrman" z RFM filtr z dunkengelb na koniec?

 

s-l1600.jpg

Edytowane przez hlystek
jescze jedno pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej R napisał:

Mam pytanie o T-50 używane w armii Fińskiej.

T-50_Finnish_service_1944_photo_145395.j

T-50_Finnish_service_1944_photo_148981.j

 

Podejmie się ktoś interpretacji malowania? Na moje oko dwukolorowy zieleń + brąz. Barwne schematy często przypisują też piaskowy.  Stąd moje pytanie.

Sugeruje kolory takie jak w modelu STUG III G Tamiya Finish Army. Występuje tam teź i  piaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1943 finowie wprowadzili trójbarwne malowanie dla sprzętu pancernego. Były to kolory Harmaa określony jako grey a w rzeczywistości odcień ciemnego piaskowego, Sammaleenvihrea- Moss Green  tzw zieleń mchu i Hiekanruskea - sand brown kolor ciemno brązowy. Zdjęcia moja interpretacja przy pomocy kolegów z Finlandii malowania R-110

image000000 (5)T-50.jpg

image000000 (5)T-50a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mam pytanie do znawców artylerii.

 

Wiecie może co to jest za armata? Zdjęcie pochodzi z Powstań Śląskich. Chcę wykonać jej model

 

 

Prawdopodobnie to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/76_mm_armata_polowa_wz._1902

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy pojazdów IS-2 i ISU-152. Chodzi mi o typy gąsienic stosowanych w tych pojazdach. Mianowicie zestawy Tamiya i Dragona posiadają standardowo gąsienice które mają ogniwa składające się z dwóch typów. Jeden typ z zębem drugi bez zęba (gładki). Natomiast przeglądając zdjęcie z forsowania odry czy Operacji berlińskiej praktycznie wszystkie pojazdy ISU-152 i większość IS-2 ma założone gąsienice złożone tylko z ogniw z zębami. Zdarzają się też zdjęcia pojazdów które mają w ogóle pomieszane ogniwa tzn.  cześć gąsienicy jest z zębami np. 3 do 5 ogniw pod rząd a potem kawałek gąsienicy jest złożony tak, że co drugie ogniwo ma ząb a co drugie nie. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to było i od czego zależał typ gąsienic które były zakładane na pojazd. Bo chyba w ofercie masterclub’a to w ogóle są 4 rodzaje gąsienic do IS’a drugiego. A nieraz nawet w relacjach z budowy modelu widzę, że mało kto zwraca na to uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Krzych said:

Moje pytanie dotyczy pojazdów IS-2 i ISU-152. Chodzi mi o typy gąsienic stosowanych w tych pojazdach. Mianowicie zestawy Tamiya i Dragona posiadają standardowo gąsienice które mają ogniwa składające się z dwóch typów. Jeden typ z zębem drugi bez zęba (gładki). Natomiast przeglądając zdjęcie z forsowania odry czy Operacji berlińskiej praktycznie wszystkie pojazdy ISU-152 i większość IS-2 ma założone gąsienice złożone tylko z ogniw z zębami. Zdarzają się też zdjęcia pojazdów które mają w ogóle pomieszane ogniwa tzn.  cześć gąsienicy jest z zębami np. 3 do 5 ogniw pod rząd a potem kawałek gąsienicy jest złożony tak, że co drugie ogniwo ma ząb a co drugie nie. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to było i od czego zależał typ gąsienic które były zakładane na pojazd. Bo chyba w ofercie masterclub’a to w ogóle są 4 rodzaje gąsienic do IS’a drugiego. A nieraz nawet w relacjach z budowy modelu widzę, że mało kto zwraca na to uwagę .

 

Pogrzeb sobie tutaj: 

 

https://www.cybermodeler.com/armor/is/is_all.shtml

 

jest pokazanych kilka egzamplarzy i tracki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 10:21, Krzych napisał:

Moje pytanie dotyczy pojazdów IS-2 i ISU-152. Chodzi mi o typy gąsienic stosowanych w tych pojazdach. Mianowicie zestawy Tamiya i Dragona posiadają standardowo gąsienice które mają ogniwa składające się z dwóch typów. Jeden typ z zębem drugi bez zęba (gładki). Natomiast przeglądając zdjęcie z forsowania odry czy Operacji berlińskiej praktycznie wszystkie pojazdy ISU-152 i większość IS-2 ma założone gąsienice złożone tylko z ogniw z zębami. Zdarzają się też zdjęcia pojazdów które mają w ogóle pomieszane ogniwa tzn.  cześć gąsienicy jest z zębami np. 3 do 5 ogniw pod rząd a potem kawałek gąsienicy jest złożony tak, że co drugie ogniwo ma ząb a co drugie nie. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to było i od czego zależał typ gąsienic które były zakładane na pojazd. Bo chyba w ofercie masterclub’a to w ogóle są 4 rodzaje gąsienic do IS’a drugiego. A nieraz nawet w relacjach z budowy modelu widzę, że mało kto zwraca na to uwagę .

Z otworami ulgowymi w zębach:

 

 

z pełnym zębem:

https://www.worthpoint.com/worthopedia/ww2-soviet-relic-track-link-heavy-133100511

 

Ogniwa te pasowały do siebie- niezależnie od typu. Występowały czołgi i dział samobieżne z mieszanymi typami ogniw.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Z otworami ulgowymi w zębach:

https://4.bp.blogspot.com/-V7ydLiwIZfo/T6PV_P1Ey1I/AAAAAAAAF3Y/ReYxaVUYBWM/s1600/isu122_4_MG_9519.jpg

mbpanc20150810_038-1024x683.jpg

z pełnym zębem:

https://www.worthpoint.com/worthopedia/ww2-soviet-relic-track-link-heavy-133100511

20060509_2130_NSengupta_AberdeenProvingG

Ogniwa te pasowały do siebie- niezależnie od typu. Występowały czołgi i dział samobieżne z mieszanymi typami ogniw.

Dokładnie tak.  Może nie doprecyzowałem pytania ale chciałem poznać jakaś zależność  jakie pojazdy na jakich gąsienicach opuszczały fabrykę albo jakie gąsienice były domyślne dla jakiego pojazdu.

Czyli przy budowie modelu trzeba założyć że albo wzorujemy się na konkretnym zdjęciu  albo zakładamy to co akurat mamy pod ręką. Gorzej jak chcemy zbudować model ze zdjęcia na którym nie widać rodzaju gąsienicy… dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, orzechu500 napisał:

T-72B1? Meng taki robi 

Popatrz na koła, to mutacja t-64, wydaje się, że drugi ma "z" na fartuchach, może być trofiejny "opołoczeńców".. Zdecydowanie meng

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulik58 napisał:

orzechu500 pierwszy to  T-64BV powinien byc ukrainski choc patrzac na drugi czolg T-72BI z oznaczeniem Z bez kwadratu  to sa chyba Z-lomiarze z Donbasu , to mogly byc pojazdy tych ostatnich. Pierwszy jest robiony przez Trumpeter choc porownujac ze zdjeciem to takiego nie robi nikt. Drugiego robi Meng i Trumpeter 2 modele. Ja osobiscie stawiam na Trumpka . Pozostaje pytanie o ktory pojazd pytal Kamil90?

Dziękujw za odp. chodziło mi o pojazd na pierwszym planie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.