Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Cypis napisał:

to jest 200 z 505 sAbt.

 

Ja z 507sAbt znalazłem taką 2xx

 

Tiger 2xx.jpg

To jest prawdopodobnie Numer 2.

Zobacz na numer 3 poniżej w tym samym miejscu co numer 2.

Znalezione na japońskiej stronie.

Knocked out Tiger I "3"from s.Pz.Abt. 507,on Eastern front,in 1944.

a34e36e0d1e2d7ef93bb86076fce2e40.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziona jedynie 201. 

Tigers of the schwere Panzer Abteilung 507 in an assembly area preparing for an attack to relieve German troops trapped in Tarnopol. in the relief of Tarnopol in April of 1944.

image.thumb.png.d13b46a7678cc2b41ebf1fbceda5ef5e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamianosPL raczej się mylisz , ten numer to na pewno 2xx . Trzecia cyfra jest zaokrąglona na górze i dla mnie wygląda na 0 )ale może też być 6, 8 lub 9) , druga cyfra też jest zaokrąglona , ale jej prawie nie widać (jest zasłonięta przez właz), więc może to być 2, 3 , 8, 9 lub 0.

Tiger 2xx a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KrzychuP napisał:

O to zdjęcie mi chodziło, ktoś, kiedyś że to właśnie to. 

Pytałeś o No.200 z 507 BCC. To nie jest ten pojazd. Żaden argument - "ktoś, kiedyś że to właśnie to". Tak budowana jest FIKCJA.

:sorry:, ale tak właśnie wkrada się nieprawda do i tak szczupłych zasobów wiedzy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić rozjasnienie modelu bo po ostatnim modelu wyszedł zbyt ciemny.

BehPCpO.jpg

 

 

Chiałbym uzyskać taki efekt.

Powyżej jest malowane Pz Schwarzgrau RAL  7021. Czy jest jakaś gotowa baza by tak pomalować czy bardziej by pasował dać ten schwarzgrau + białą i połączyć ze sobą by był jasniejszy odcień?

10605283a6.jpg

i3kmf51lnxd41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamianosPL napisał:

Witam mam pytanie. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić rozjasnienie modelu bo po ostatnim modelu wyszedł zbyt ciemny.

BehPCpO.jpg

 

 

Chiałbym uzyskać taki efekt.

Powyżej jest malowane Pz Schwarzgrau RAL  7021. Czy jest jakaś gotowa baza by tak pomalować czy bardziej by pasował dać ten schwarzgrau + białą i połączyć ze sobą by był jasniejszy odcień?

10605283a6.jpg

i3kmf51lnxd41.jpg

No odpowiedziałeś już sobie w pytaniu na te pytanie.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamianosPL napisał:

Witam mam pytanie. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić rozjasnienie modelu bo po ostatnim modelu wyszedł zbyt ciemny.

BehPCpO.jpg

 

 

Chiałbym uzyskać taki efekt.

Powyżej jest malowane Pz Schwarzgrau RAL  7021. Czy jest jakaś gotowa baza by tak pomalować czy bardziej by pasował dać ten schwarzgrau + białą i połączyć ze sobą by był jasniejszy odcień?

10605283a6.jpg

i3kmf51lnxd41.jpg

 

Tak na szybko:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 16:46, DamianosPL napisał:

Witam mam pytanie. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić rozjasnienie modelu bo po ostatnim modelu wyszedł zbyt ciemny.

Chiałbym uzyskać taki efekt.

Powyżej jest malowane Pz Schwarzgrau RAL  7021. Czy jest jakaś gotowa baza by tak pomalować czy bardziej by pasował dać ten schwarzgrau + białą i połączyć ze sobą by był jasniejszy odcień?

 

 

Techniki są dwie:

- color modulation

 

 

- black and white

 

 Możesz zagruntować model podkładem, a potem pomalować go na czarno, najłatwiej jest po prostu pokryć  go czarnym podkładem. Duże środkowe powierzchnie rozjaśniasz białą farbą - cienkimi warstwami do uzyskania dużego zróżnicowania koloru powierzchni.  Powstały kontrast oszukuje trochę oko i powoduję, że model nie jest taki płaski. Następnie bardzo cienkimi warstwami koloru bazowego pokrywasz model, pilnując, żeby transparentne warstwy farby nie przykryły całkowicie wcześniejszych malunków.  Muszą pozostać widoczne zacienienia w zagłębieniach i niżej położonych, mniej oświetlonych miejscach pojazdu. 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, są jakieś monografie lub publikacje o Su-122 konkretnie 54? Będę go budował z MiniArtu i chętnie bym poczytał o tej konstrukcji, podglądał fotografie. W internecie za dużo nie znalazłem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vieh_san napisał:

Siemano, są jakieś monografie lub publikacje o Su-122 konkretnie 54? Będę go budował z MiniArtu i chętnie bym poczytał o tej konstrukcji, podglądał fotografie. W internecie za dużo nie znalazłem ;/

Pewnie, że są:

Изображение

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 16:46, DamianosPL napisał:

Witam mam pytanie. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić rozjasnienie modelu bo po ostatnim modelu wyszedł zbyt ciemny.

BehPCpO.jpg

 

 

Chiałbym uzyskać taki efekt.

Powyżej jest malowane Pz Schwarzgrau RAL  7021. Czy jest jakaś gotowa baza by tak pomalować czy bardziej by pasował dać ten schwarzgrau + białą i połączyć ze sobą by był jasniejszy odcień?

10605283a6.jpg

i3kmf51lnxd41.jpg

Oba modele jak widać są modulowane. Niestety jeśli nie nauczysz się tego robić to nici z takich efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bulik58 napisał:

Czy ktos wie i moze pomoc w doborze wielkosci diody ktora mogla by uzyta jako tak zwany kogut na dachu lub stojaku w skali 1:35?

image.jpeg.919aebc63242b7d8b19681129ed0292a.jpeg

Pieją kury pieją, nie mają koguta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, patrykd napisał:

Oba modele jak widać są modulowane. Niestety jeśli nie nauczysz się tego robić to nici z takich efektów. 

Czyli bym musiał kupić ten Set?

AK 11642 GERMAN PANZER GREY MODULATION SET AK-Interactive -11642

AK Interactive AK11642 GERMAN PANZER GREY MODULATION SET 4x17 ml - Colour  Modulation Set, zestawy do modulacji koloru - AK Interactive - Farby i  chemia modelarska

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Czy ktos wie i moze pomoc w doborze wielkosci diody ktora mogla by uzyta jako tak zwany kogut na dachu lub stojaku w skali 1:35?

A jaką to ma średnicę w 1:1?

Bo z diodami to różnie...

rozne-diody.jpg

 Może np. 3mm zalana -zabarwioną  żywicą?

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DamianosPL napisał:

Czyli bym musiał kupić ten Set?

Co do zasady tak, choć nie wiem jak się maluje tymi farbami aero. Real colors są super, tych nie próbowałem. 

 

Akurat panzer grey dośc łatwo samemu modulować używając jako "przyciemniacza" granatowego i rozjaśniając błękitnym i białym.  Przyda się też filtr niebieski do "panzer grey". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Klapouch napisał:

Co do zasady tak, choć nie wiem jak się maluje tymi farbami aero. Real colors są super, tych nie próbowałem. 

 

Akurat panzer grey dośc łatwo samemu modulować używając jako "przyciemniacza" granatowego i rozjaśniając błękitnym i białym.  Przyda się też filtr niebieski do "panzer grey". 

Możesz kupić gotowy set do modulacji panzer Gray z mr hobby. Idealne farby do aerograf ale smierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bulik58 napisał:

taka diode zamiast tej namiastki koguta.

ta w środku wygląda na standardową o średnicy 5mm, ta z boku z poszerzeniem to chyba 7mm.

przeglądnij:

dioda 5mm - Szukana fraza | Części elektroniczne. Dystrybutor i sklep online - Transfer Multisort Elektronik | Diody LED | Elementy i podzespoły, części elektroniczne / TME

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

szukam śrub z łbem sześciokątnym o rozmiarze ok. 0,6mm. To, co znalazłem to zazwyczaj śruba z nakrętką.

Blaszki Abera są za płaskie, a Mariomodelario nie działa.

Polecicie coś?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregory napisał:

Witam,

szukam śrub z łbem sześciokątnym o rozmiarze ok. 0,6mm. To, co znalazłem to zazwyczaj śruba z nakrętką.

Blaszki Abera są za płaskie, a Mariomodelario nie działa.

Polecicie coś?

Pozdrawiam

Grzesiek

https://www.mojehobby.pl/products/Sruba-0-5-mm-250-szt..html

https://www.mojehobby.pl/products/Bolts-and-nuts-0-6-mm.html

https://www.mojehobby.pl/products/Nuts-with-bolt.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregory napisał:

Witam,

szukam śrub z łbem sześciokątnym o rozmiarze ok. 0,6mm. To, co znalazłem to zazwyczaj śruba z nakrętką.

Blaszki Abera są za płaskie, a Mariomodelario nie działa.

Polecicie coś?

Pozdrawiam

Grzesiek

Napisz do Przemek Przybulewski

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.