Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

TLB a jednak;)

Cicho...;-) Su34 najpierw muszę skończyć. Ale się rozglądam za czymś fajnym.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubię ostatnio panhardy z RPM w 1/72. Oczywiście jak to u mnie nie są to wersję pudełkowe. Znalazłem w sieci trochę fotek i powstało coś takiegoIMG_20220111_115728_HDR.thumb.jpg.a0bdf5bb8fff83c2ab4b4a5a44b8a96b.jpg

IMG_20220119_195203.thumb.jpg.ad787d328d96decbb842c746806ece5c.jpg

 

Niebawem będę malował oznaczenia i tu pojawia się problem.1001035521_images(7).jpeg.4dc168becd60b756b6f098afc4262a94.jpegigvdcj9mnlw71.jpg.4b6609044a0fc7c58a0636a1b8321df8.jpg

 

 

Jak myślicie możliwe że to ten sam pojazd i po prawej ma gwiazdę a po lewej stronie francuską flagę czy to inne pojazdy lub inny okres użytkowania a co za tym idzie oznaczenia?

Nie ukrywam że ciekawie by wyglądało takie niesymetryczne oznaczenie. Zdjęcia do dyskusji od wujka google 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLECZER , raczej jest to jeden i ten sam pojazd. Francuzi z FFI zdobyli w sumie 3 Panhard 178 , w tym jeden z działem 5cm.  Pod tymi linkami masz jeszcze trochę innych zdjęć , a także model , na którym gwiazda umieszczona jest dodatkowo na płycie silnika.

https://ostfront.forumpro.fr/t4459-vehicules-recuperes-par-les-ffi-1944

https://www.armedconflicts.com/5-cm-PaK-38-L-60-auf-P-204-f-t44250

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy, kiedyś obiło mi się zdjęcie naszego z szachownicą T55 z lemieszem. W trakcie perturbacji życiowych zdjęcie wraz z dyskiem zaginęło. Trzy wieczory już zmarnowałem grzebiąc w Google i poza ruskimi i koszernymi nic nie znalazłem z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam OLO 

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FLECZER napisał:

Dłubię ostatnio panhardy z RPM w 1/72. Oczywiście jak to u mnie nie są to wersję pudełkowe. Znalazłem w sieci trochę fotek i powstało coś takiego

a tutaj masz kalki do tego pojazdu

https://www.brachmodel.it/cataloghi/decals-1-72/bm-d7201-detail.html

niestety bez numeru rejestracyjnego. Ich propozycja to z obu stron flaga Francji i krzyż lotaryński ,ale są też amerykańskie gwiazdy , więc można zrobić swoją wersję

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ma ktoś może kolorowe zdjęcia sdkfz 251 z walk w Afryce? W necie znalazłem tylko 2, pokazujące przód. Chodzi mi o  real foto, mogą byc pokolorowane w jakichś programach, a nie odrestaurowanych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tlb napisał:

Ma ktoś może kolorowe zdjęcia sdkfz 251 z walk w Afryce? W necie znalazłem tylko 2, pokazujące przód. Chodzi mi o  real foto, mogą byc pokolorowane w jakichś programach, a nie odrestaurowanych pojazdów.

Pierwsze z brzegu https://pl.pinterest.com/pin/303852306099945948/  , w necie pewnie znajdziesz , trzeba poszperać pewnie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tlb napisał:

Ma ktoś może kolorowe zdjęcia sdkfz 251 z walk w Afryce? W necie znalazłem tylko 2, pokazujące przód. Chodzi mi o  real foto, mogą byc pokolorowane w jakichś programach, a nie odrestaurowanych pojazdów.

Real kolor tych pojazdów jest trudny  do odtworzenia:

https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/halftracks/sd_kfz-251/sdkfz-251-ausf-b-pak-dak/

Szukaj tu może coś jest w kolorze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie? Legalnym jest zrobić zrzut ekranu i przesłać zdjęcie do obróki online? Widziałem w sieci takie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzychuP napisał:

Witam ,dysponuje ktoś zdjęciem Tigera I o numerze bocznym 200 z 507 abt.

Przeszukałem swoje archiwa i internety ale bez skutku.

Pewnie będzie o nie bardzo trudno, nawet w książce "Tiger Battalion 507" nie ma takiego zdjęcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cypis napisał:

Pewnie będzie o nie bardzo trudno, nawet w książce "Tiger Battalion 507" nie ma takiego zdjęcia.

 

Hmm... to skąd producenci mają źródła.Osobiście widziałem to oznaczanie w maskach Montexu i Tigerze  z Airfixa.

Możliwe że jest jakieś zdjęcie z 2 i xx ,które są przesłonięte lub nieczytelne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.