Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, AchtungCancer napisał:

 

Na wstępie zaznaczam: nie mam Trackstory 6.

Nie wiem jaki model bierzesz na warsztat ale zwróć uwagę, że interesuje się zmodyfikowany H35 z mocniejszym silnikiem, czyli taki jak na twoim obrazku ale z krótką 37-ką.

Kamuflaż zielono-brązowy wprowadzono późno w '39, więc w tej formie (plamy bez czarnych obwódek) nasze Hotchkissy raczej go nie miały. Bez numerów seryjnych ciężko określić jak je pomalowali.  Teoretycznie powinny być z serii o numerach 40401-40600 czyli pierwszego zamówienia na zmodyfikowane czołgi (możesz ich sobie poszukać), ale pewności żadnej tu nie mam.  

Jeżeli jednak chcesz mimo to robić tę wersję, oto archiwalna próbka kolorów załączona do rozkazu je wprowadzającego i ustalającego dopuszczalną paletę (idź raczej w ciemniejszą wersją; wzięta z Trackstory, więc weź poprawkę na drogę od kilkudziesięciu lat leżenia w archiwum do podłego skanu z publikacji). Możesz też poszukać kolorowych zdjęć z Francji - nigdy mnie ten kamuflaż nie interesował więc ich specjalnie nie zbierałem.

51508457399_b3eca4139c_z.jpg

 

 

Dzięki za info.

W takim przypadku zrobię Hotchkissa w kamuflażu kilku kolorowym, ale bez czarnych linii rozgraniczających barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Pytanie o kamuflaż francuskich H-35

 

Właśnie na warsztat wjeżdża Hotchkiss H-35 - jeden z trzech polskich. Po zastanowieniu się i analizie zdjęć polskich Renault R-35 doszedłem do wniosku, że nasze hotchkissy były malowane w dwubarwny kamuflaż. Z tej okazji zapytuję o odpowiednie farbki do francuskiego kamo olive green-red brown.

Jak sobie przypominam temat Renault R-35 to mazałem go gotowcami:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OLO napisał:

Mam pytanie jaka farba lub mieszanka farb do polskich pojazdów z okresu PRL. 

Polecam Hatake, odcienie zielonego do wyboru do koloru:

https://www.mojehobby.pl/products/HTK-AS24-Warsaw-Pact-AFV-panel-lighting-set.html

erowany zestaw zawiera następujące farbki:

Hataka A111 RED-LINE Warsaw Pact Green Base 

Hataka A112 RED-LINE Warsaw Pact Green Shadow 

Hataka A113 RED-LINE Warsaw Pact Yellow Green 

Hataka A114 RED-LINE Warsaw Pact Torrid Green 

Hataka A115 RED-LINE Warsaw Pact Bright Green 

Hataka A116 RED-LINE Warsaw Pact Fresh Green 

Polecam tę ciemniejsze kolory zielonego. Malowałem tym kilka modeli: T-55, MTLB, BTR-152, BTR-50. Farby dają radę!!!!

Celuj w taki kolor:

T-55

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OLO napisał:

Witaj dzięki mam zestaw Hataki ale z tego co pamiętam z woja to jakieś takie za zielone te kolory, chyba żeby brązowy filtr dać. 

Ja zawsze maluję model jaśniejszymi kolorami, filtry, wash i inne weathering powoduje, że model sporo ściemnieje.  

Jakim nie pomalujesz  to będzie dobrze- maluj na zielono!!!!!.:

1_LWP.jpg

Jak to było z polskimi niebieskimi beretami

2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 17:38, halset napisał:

image.png.1bba075005f140409d688ff970405cf0.png

 

Czy ktoś wie jaką średnicę ma element nr 2 w T-55?

Dziś zadzwoniłem do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie z prośbą o pomoc. Otrzymałem informację, że może pomogą!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Kupiłem model dragona i mam ochotę pacnąć sobie w czapę... Brdm w wersji strieła... Ma ktoś może fotki jak wygląda środek wieżyczki sterowania rakietami. Bo w modelu pustka niczym Ustka - zimą! Szukam fotek ale albo nie potrafię szukać albo nie ma 😞 HELP!!! P. S jest jakaś relacja i gościu użył blaszek Edka których już nigdzie nie ma więc będę dorabiał co się da. 

20_20130203_091135IMG12801024.jpg

49982965818_3c9b48a6f3_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 9K35 Strieła-10 na podwoziu MTLB miał tę samą wieżyczkę. Może tam coś znajdziesz. Spróbuj też za pomocą translatora przetłumaczyć szukaną frazę na rosyjski lu ukraiński i szukaj na odpowiednich stron. W Polsce w muzeach stoją dwie sztuki. Jedna w Warszawie w forcie Czerniakowskim a drugi w Drzonowie. Jak masz tam kogoś to może Ci pomogą. Na Słowacji w muzeum Wojskowym w Piestanach mają fajnie wyeksponowanego 9K35 Strieła-10 gdzie można by zrobić zdjęcia ale to trochę daleko.

Pozdrawiam.

Andrzej.

image.thumb.jpeg.c49593b73da51121926d8e678099ecdd.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Help! Kupiłem model dragona i mam ochotę pacnąć sobie w czapę... Brdm w wersji strieła... Ma ktoś może fotki jak wygląda środek wieżyczki sterowania rakietami. Bo w modelu pustka niczym Ustka - zimą! Szukam fotek ale albo nie potrafię szukać albo nie ma 😞 HELP!!! P. S jest jakaś relacja i gościu użył blaszek Edka których już nigdzie nie ma więc będę dorabiał co się da. 

20_20130203_091135IMG12801024.jpg

49982965818_3c9b48a6f3_b.jpg

Siemka. przetrałowałem stronę Eduarda i  blaszek do tego pojazdu nie było ale za to były do Strieły na MTLB tu masz instrykcję jak Ci coś to pomoże:

https://www.eduard.com/Armoured-fighting-vehicles/1-35/S-10-SV-Strela-interior-1-35.html

A tych zdjęć poszukam wtedy Ci podeślę na PW. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Czy obecnie w Wojsku Polskim używane są Ziły-131 w wersji warsztatowej?

Już nie, wszystko poszło na sprzedaż do AMW.

ZIŁ 131 PROSTO Z WOJSKA TDM 17.000 netto - 7164909946 - oficjalne archiwum  Allegro

ZIŁ 131 PROSTO Z WOJSKA TDM 20 000 netto (1) - 6856660127 - oficjalne  archiwum Allegro

ZIŁ 131 PROSTO Z WOJSKA TDM 15.000 netto - 7708226508 - oficjalne archiwum  Allegro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy Ziły 131 nigdy w Wojsku Polskim nie występowały w wariancie stricto warsztatowym. Tę rolę pełniły nasze poczciwe STAR-y. Występowały one jako pojazdy z specjalną zabudową będące częścią np. kompleksów radiotechnicznych stacji radarowych. 

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :super:

W takim razie wzorować się będę na ostatnim zdjęciu i zrobię swojego Ziła-131 w trójbarwnym kamuflażu. Czyli to będzie Nato Black, Nato Brown, a zielony też nato jak na rosomakach, czy to jest inny odcień?
A w wersji jednobarwnej to jaki by był odpowiedni odcień zielonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dzięki za informacje :super:

W takim razie wzorować się będę na ostatnim zdjęciu i zrobię swojego Ziła-131 w trójbarwnym kamuflażu. Czyli to będzie Nato Black, Nato Brown, a zielony też nato jak na rosomakach, czy to jest inny odcień?
A w wersji jednobarwnej to jaki by był odpowiedni odcień zielonego?

Zielony i czarny to NATO, ale brązowy to już kolor występujący w dwóch odcieniach- ceglastym i ciemno brązowym.  Pojazd  był wielokrotnie przemalowywany w ramach remontów i napraw. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 11.05.2022 o 16:28, Zamir napisał:

Dziś dostałem coś takiego od trumpetera za jedną ramkę do BMPT

Dear sir,

      Follow is the buy fee,Pls check:

             09506 G X1pcs,  USD6

                Shipping fee,  USD10(FROM CHINA TO Poland)

                       Total fee, USD16.

 

😭 skończyło się za free. Ale wysylają

Przyszła dziś oczekiwana ramka. Pomijam cenę bo i tak trzeba było.

Wartość na paczce Trumpeter napisał 1,5$ a nasi za JEDNĄ ramkę dowalili jeszcze 17,5 PLN cła !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zamir napisał:

Przyszła dziś oczekiwana ramka. Pomijam cenę bo i tak trzeba było.

Wartość na paczce Trumpeter napisał 1,5$ a nasi za JEDNĄ ramkę dowalili jeszcze 17,5 PLN cła !!!!

 

Powinieneś zapłacić, jeżeli policzyli cię jak powinni zgodnie z taryfami za zabawki:

- cło - 4% od wartości towaru

- VAT - 23% od usługi (wartość towaru  + cło + przesyłka)

- opłata manipulacyjna na poczcie - ok. 8 zł

 

Z Chińczykami są czasem podejrzliwi i nie ufają cenom wpisanym na paczce.

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 17:38, halset napisał:

image.png.1bba075005f140409d688ff970405cf0.png

 

Czy ktoś wie jaką średnicę ma element nr 2 w T-55?

Dziś zmierzyli:

drut nr 2 średnica 8 mm wysokość 60 mm

pręt nr 1 średnica 20 mm długość 1150 mm

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bój idzie ciężki z brdm gaskin ale bliżej końca jak dalej. Rozgrzebałem sa-10 od trumpetera i dochodzę do wniosku że najlepiej pożenić zestaw z berdkiem z trumpetera i dragonem i wtedy wyjdzie dobry model. Niestety koszta zabiją a żona puści z torbami...Więc zostaje rzeźba w gównie 😞  Tu gdzie siedzi grisza to brdm. A tu gdzie pustka to mtlb. Czy te przyrządy są takie same ?  Zastanawiam sie nad odlaniem sobie tego co daje trumpeter ?

SA-9_Gaskin_Russe_05.jpg

MT-LB_Strela-10_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.