Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LuckyStrike napisał:

Testowałeś? W sensie właściwości plastyczne ma takie jak ta specjalna masking putty?

To dokładnie to samo. Tylko nie bierz magnetycznych i tych z brokatem, są droższe i nic po za tym. Nakładasz, formujesz i od razu psikasz farbą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Endrju napisał:

Czytałem na rosyjskiej wikipedi, że tak jak napisałeś te pojazdy były etatowymi holownikami dla D-44 choć przyznam, że czytając nie skojarzyłem, że w LWP D-44 były używane. Zakładając, że wiki nie rozmija się z prawdą jest to jednak informacja, która może potwierdzać fakt używania tych pojazdów w LWP.

Tak. Jak też holowały jej  późniejszą wersję czyli  typ BS 3 100mm wz. 44 które także posiadaliśmy. w ilości 78 szt. min. w Bolesławcu:mrgreen:. Podobnie jest z Uralem 375D w LWP występowały tylko odmiany specjalistyczne jak radary, STZ-y aparatownie i inne poza jednym wyjątkiem skrzyniowe Urale 375D były używane jako etatowe ciągniki  przyczep z  kutrami mostowymi jak też innymi elementami w/w mostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoją prośbę .

Czy ktoś mógłby sprawdzić , jaka jest grubość pojedynczego koła w Elefancie lub  Ferdynandzie lub Tygrysie (P) , w skali 1/35 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cypis napisał:

Ponowię swoją prośbę .

Czy ktoś mógłby sprawdzić , jaka jest grubość pojedynczego koła w Elefancie lub  Ferdynandzie lub Tygrysie (P) , w skali 1/35 

Tu jest za 22,63 zł gotowe zawieszenie do wydruku 3D do VK4501P ELEFANT FERDINAND TANK SUSPENSION

https://cults3d.com/en/3d-model/art/vk4501p-elefant-ferdinand-tank-suspension

Mam gdzieś ten model Dragona, Tiger-Porsche ale muszę go poszukać...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cypis napisał:

Robert , potrzebuję grubość do rysunku. średnica w opracowaniach jest a grubości nie ma .

Witam,

 

w starym modelu Italeri Tiger(P) Elephant no 211

 

grubość pojedynczego koła to 2,35-2,4mm

 

w razie potrzeby zapraszam do kontaktu mogę zmierzyć coś więcej.

 

pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dorobić detal dźwigu na sturmtiger w 1:48 i niewiem z jakiego materiału powinienem   zrobić pasek trzymający pocisk. jeszcze czy te linki i pasek były zamocowane na dźwigu podczas strzelania?       😃

 

(Staraze zdjęcie( 

IMG20230518211242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zeex napisał:

Chciałem dorobić detal dźwigu na sturmtiger w 1:48 i niewiem z jakiego materiału powinienem   zrobić pasek trzymający pocisk. jeszcze czy te linki i pasek były zamocowane na dźwigu podczas strzelania?       😃

imageimage

undefined

 

Pasek najlepiej wykonać  z folii aluminiowej.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeex napisał:

Chciałem dorobić detal dźwigu na sturmtiger w 1:48 i niewiem z jakiego materiału powinienem   zrobić pasek trzymający pocisk. jeszcze czy te linki i pasek były zamocowane na dźwigu podczas strzelania? 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Akis napisał:

Witam,

 

w starym modelu Italeri Tiger(P) Elephant no 211

 

grubość pojedynczego koła to 2,35-2,4mm

 

w razie potrzeby zapraszam do kontaktu mogę zmierzyć coś więcej.

 

pozdrawiam,

Michał

dzięki Michał , na razie mi to wystarczy , ale z góry dziękuję za propozycję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zeex napisał:

Chciałem dorobić detal dźwigu na sturmtiger w 1:48 i niewiem z jakiego materiału powinienem   zrobić pasek trzymający pocisk. jeszcze czy te linki i pasek były zamocowane na dźwigu podczas strzelania?       😃

Zdjęcie z załadunku pocisku oraz zdjęcie z ostrzału w Warszawie . Jak widać dźwig jest zamontowany

Winching-a-round-into-the-Sturmtiger.jpg

sturmtiger-during-warsaw-uprising-15-18-august-1944-3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cypis napisał:

Zdjęcie z załadunku pocisku oraz zdjęcie z ostrzału w Warszawie . Jak widać dźwig jest zamontowany

Winching-a-round-into-the-Sturmtiger.jpg

Dzięki za zdjęcia ale chodziło mi k kabel i pasek a nie o cały dźwig😀 widziałem kilka zdjęć bez paska i nie jestem pewien czy na filmie on jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zeex napisał:

Chciałem dorobić detal dźwigu na sturmtiger w 1:48 i niewiem z jakiego materiału powinienem   zrobić pasek trzymający pocisk.

 

Proponuję wykonać to z cienkiej blaszki lub paska HIPS-u 0,25 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to rodzaj spinanej metalowej taśmy szerokości około 2-3 cm. Trochę zdjęć ze szczegółami , a na ostatnim zdjęciu masz taśmę rozpiętą

Sturmtiger.jpg

Sturmtiger 1.jpg

Sturmtiger 2.jpg

Sturmtiger 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cypis napisał:

Robert , potrzebuję grubość do rysunku. średnica w opracowaniach jest a grubości nie ma .

Dragon model Porsche-Tiger 2,4 mm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem ostatnio świeżynkę od Italieri (7079) Sd.Kfz 251/10 z armatą PAK - skala 1/72. Trochę rozczarowałem się że nie ma elementów fototrawionych ale model jeśli chodzi o jakość jest dość przyzwoity. Chciałbym z niego wycisnąć co tylko się da.Na chwilę obecną zamówiłem set z akcesoriami od Black Doga Black Dog T72077  i myślę że będzie spoko.  Czy  dostępne  elementy fototrawione (innego producenta) które pasowałyby do tego modelu? Czy warto kupić metalową lufę do PAKa 3.7? Jeśli tak to jaką polecacie? Widziałem też koła od OKB Grigorov? Warto? Na co jeszcze warto by było zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam , ten model Italeri to przepak starego wypustu ESCI.  Czyli mówimy o modelu , który powstał w 1974 roku.

Pytasz "Na co jeszcze warto by było zwrócić uwagę?" , szczerze , to na zakup nowego modelu firmy Dragon.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Flakvierling 38 w 1:35 - jaki model wybrać? 

 

Z 10 lat temu kleiłem Afv Club i był z tego fajny model, ale może sytuacja na rynku się zmieniła. 

 

Jest coś lepszego i godnego uwagi, o czym nie wiem/nie biorę pod uwagę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 16:25, Kamil K. napisał:

Panowie,

 

Flakvierling 38 w 1:35 - jaki model wybrać? 

 

Z 10 lat temu kleiłem Afv Club i był z tego fajny model, ale może sytuacja na rynku się zmieniła. 

 

Jest coś lepszego i godnego uwagi, o czym nie wiem/nie biorę pod uwagę?  

https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/flakvierling38/dr6547.html

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.