Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chorąży napisał:

Szukam odlewów, ewentualnie planów dodatkowego pancerza wieży T-62  tzw "brwi breżniewa", może ktoś ma w ofercie .. Oczywiście 1/35 ...

Aires T-62 BDD Applique armour

https://modelarski.com/produkt/aires-t-62-bdd-applique-armour/

Aires 1:35 T-62 BDD Applique Armour Resin Coversion Set for Tamiya #3005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy  problem. Może coś poradzicie. Delikatnie mówiąc spaprałem totalnie camo na czołgu. Wygląda to baaardzo kiepsko i zastanawiam się czy wywalić model do kosza czy próbować go jakoś przemalować. Jeżeli opcja przemalowania wchodzi w gre to czy musiałbym najpierw usunąć farbę chemią a potem malować od nowa czy zamalować podkłdem bazowym to co jest i jeszcze raz wrzucać camo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Mam taki nietypowy  problem. Może coś poradzicie. Delikatnie mówiąc spaprałem totalnie camo na czołgu. Wygląda to baaardzo kiepsko i zastanawiam się czy wywalić model do kosza czy próbować go jakoś przemalować. Jeżeli opcja przemalowania wchodzi w gre to czy musiałbym najpierw usunąć farbę chemią a potem malować od nowa czy zamalować podkłdem bazowym to co jest i jeszcze raz wrzucać camo?

Płyn hamulcowy DOT-4 lub zmywacz do  akryli bierze wszystko. Jak cienko pomalowałeś to można spróbować, jeszcze raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 11:32, robertmodelarz napisał:

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź, zakup okazała się całkiem solidną porcją żywicy + dwie ciekawe blachy, wprawdzie dedykowane Tamiya , ale przymierzając i do Trumpetera i do najnowszej Zvezdy pasują. Miałem masochistycznie zacząć T64 skifa, ale chyba T-62 trafi na "ruszt"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namaczasz i zostawiasz na 24-30 godzin w temperaturze pokojowej - np plastikowy pojemnik do żywności z pokrywką (nie pachnie), potem stara szczoteczka albo pędzel. Płyn zlewasz przez filtr do lakieru 125 mikronów (filtr do kawy się szybko zapycha) i płyn zostawiasz na następny raz - używasz wielokrotnie. U mnie z ciężarówki nawet modelmaster zszedł 😉 ale po 3 dniach - musiało się długo moczyć - zwykły akryl pewno zejdzie szybciorem...

Edytowane przez blackriver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 22:34, LuckyStrike napisał:

Mam taki nietypowy  problem. Może coś poradzicie. Delikatnie mówiąc spaprałem totalnie camo na czołgu. Wygląda to baaardzo kiepsko i zastanawiam się czy wywalić model do kosza czy próbować go jakoś przemalować. Jeżeli opcja przemalowania wchodzi w gre to czy musiałbym najpierw usunąć farbę chemią a potem malować od nowa czy zamalować podkłdem bazowym to co jest i jeszcze raz wrzucać camo?

Tylko zmywacz do farb Wamodu rozpuszcza wszystko, nawet zaschniętą farbę olejną firmy Humbrol, wymoczyłem w nim Dragonowe 20-letnie  figurki amerykańskich  czołgistów  w 1/35 z odzysku,  jedyny minus to taki że wyżarł też klej którym były sklejone tak że się rozpadły na poszczególne elementy:szczerbol: , ale plastik  nówka-sztuka:mrgreen: nie naruszony, jak po wycięciu z ramki  skleiłem ponownie i poszły do Bradley'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny łosz nie jest najlepszym wyborem, nawet przy tak ciemnych kolorach bazowych, jak panzergrau (szczególnie, że w przypadku niewielich pojazdów w skali 1/72 warto jednak sięgnąć po jaśniejsze tony). Zdecydowanie lepsze efekty daje użycie bardzo ciemnego brązu - czyli z palety farb artystycznych - brązu van dyke, czy też modelarskich bliskich jego odpowiedników - jak  'dark brown for green vehicles'

DSC_0410.jpg

 

..czy też 'sepia' z palety Abteilung 502

12-15.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KFS-miniatures napisał:

Czarny łosz nie jest najlepszym wyborem, nawet przy tak ciemnych kolorach bazowych, jak panzergrau (szczególnie, że w przypadku niewielich pojazdów w skali 1/72 warto jednak sięgnąć po jaśniejsze tony). Zdecydowanie lepsze efekty daje użycie bardzo ciemnego brązu - czyli z palety farb artystycznych - brązu van dyke, czy też modelarskich bliskich jego odpowiedników - jak  'dark brown for green vehicles'

DSC_0410.jpg

 

..czy też 'sepia' z palety Abteilung 502

12-15.jpg

 

Dzięki za informację. Użyję brązu.

 

 

P.S. Witamy na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Pytanie do osób siedzących w temacie Abramsów. Jeżeli chciałbym zrobić model z okresu pustynnej burzy, to jaki zestaw będzie najlepszy?

To zależy ile masz kasy!!!

Abrams w boju

Academy 13202 M1A1 Abrams Irak 2003 zestaw modeli w skali 1/35 : Amazon.pl:  Arts & Crafts

Rye Field Model 5006 M1A1 Abrams Gulf War 1991 1 35 - po 1945 - 1 35 -  Pojazdy i sprzęt wojskowy

 

1/35 M1A2 Abrams OIF Tamiya 35269 model do sklejania

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LuckyStrike napisał:

Dzięki za sugestie. Natomiast ten na samym dole to z operacji Iraqi Freedom czyli gdzies 2003 a ja szukam maszyny z pustynnej burzy z 1991 roku. Wezmę więc pod uwagę pierwsze dwa.

Z modelu Tamiya da się wystrugać tego z Pustynnej Burzy- są wszystkie części:  

https://www.1999.co.jp/eng/image/10034046

Możesz również reanimować ten model za niewiele ponad 100 zł

https://zabawki-modele.pl/pl/1-35-us-m1a1-abrams-120mm-gun-main-battle-tank-tamiya-35156-11625.html

Tamiya 35156 1/35 US M1A1 Abrams 120mm Gun Main Battle Tank - foto 1

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 12:57, LuckyStrike napisał:

Pytanie do osób siedzących w temacie Abramsów. Jeżeli chciałbym zrobić model z okresu pustynnej burzy, to jaki zestaw będzie najlepszy?

 Wszystkie te tanki z OIF czyli 2003 roku nie spełniają Twoich oczekiwań gdyż wszystkie mają kalkomanie właśnie dla OIF , są tam też malowania z 3 Dywizji Piechoty która w czasie OIF nie brała udziału. Były jeszcze modele Dragona obecnie trudno osiągalne oraz był też stareńki M1 Abrams nr. katalogowy 35124 z działem 105mm stanowiący w czasie ODS wyposażenie 24 Dywizji Piechoty.  Napiszę tak, z tych wszystkich modeli najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom jest model RFM i ta Tamiya 35156 jak również taki tank z pługiem  z 7-go pułku kawalerii (tak, tak to ta sama jednostka co  gen. Custer i bitwa z Indianami pod Little Big Horn:mrgreen: ) z tymi zalotnymi oczkami :D  Tamiya 35158  jak dla mnie najbardziej kozacki  

Tamiya 1:35 U.S. M1A1 Abrams w/ Mine Plow (35158), czołg do sklejania

Edytowane przez Adams M1A1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

 Wszystkie te tanki z OIF czyli 2003 roku nie spełniają Twoich oczekiwań gdyż wszystkie mają kalkomanie właśnie dla OIF , są tam też malowania z 3 Dywizji Piechoty która w czasie OIF nie brała udziału. Były jeszcze modele Dragona obecnie trudno osiągalne oraz był też stareńki M1 Abrams nr. katalogowy 35124 z działem 105mm stanowiący w czasie ODS wyposażenie 24 Dywizji Piechoty.  Napiszę tak, z tych wszystkich modeli najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom jest model RFM i ta Tamiya 35156 jak również taki tank z pługiem  z 7-go pułku kawalerii (tak, tak to ta sama jednostka co  gen. Custer i bitwa z Indianami pod Little Big Horn:mrgreen: ) z tymi zalotnymi oczkami :D  Tamiya 35158  jak dla mnie najbardziej kozacki  

Tamiya 1:35 U.S. M1A1 Abrams w/ Mine Plow (35158), czołg do sklejania

Skoro ty i Robert polecacie to wezme ta tamke 35156, ta z pługiem średnio mi się widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.