Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Marcin Rogoza napisał:

A ja mam pytanko w temacie żywicznych modeli 1/72 z firmy W-Model. Ktoś korzystał, jak z jakością? Warto w to brnąć?

 

Zbudowałem parę lat temu Archera w 1/72 tej firmy. Bardzo fajny model, solidna żywica. 

Dobry detal, nie przypominam sobie jakiś większych kłopotów ze spasowaniem. Były nawet jakieś tam fototrawionki. Ogólnie w moim odczuciu na plus. 

 

P1410778.thumb.JPG.2e6f33e09863a488dac6542ea0d55689.JPGP1410880.thumb.JPG.1cca4b513618b0655ec497f608b44f9b.JPG

Edytowane przez Kamil K.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, makinen napisał:

Czy ktoś jest w stanie zweryfikować i może podać kolor farby tego pojazdu? Raz wychodzi głęboka ciemna zieleń, a raz prawie czarny . @robertmodelarz???

36CBCE27-DA40-4AA1-9760-25A0CFC5FE2F.jpeg

B20772BE-0B19-476D-B7DF-EC67B835334F.jpeg

A9ACB7E5-74E0-4F44-B359-75ECA54D4E19.jpeg

5377A844-2631-4910-940A-91B8BEB993C4.jpeg

To jest ten sam pojazd?  Raczej na pewno nie czarny. Z czasów służby wojskowej pamiętam że nasze UAZ-y  w kompani były takim malowane takim ciemnym czarnozielonym ( nie wszystkie, część) także możesz spokojnie takim kolorem pomalować. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, makinen napisał:

Czarnozielony do mnie przemawia. Jakas sugestia producenta i konkretnej nazywy?

Wiesz z tym jest problem bo jakoś tak nie mogę utrafić z kolorem ( chodzi za mną taki właśnie ciemny oznakowany UaZ w  malowaniu WOP-u którym jeździłem ) mam parę typów , ale jest inaczej na rysunku a inaczej w rzeczywistości  jak je sprawdzę to do Ciebie napiszę . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Czy Jeep Willys od Hellera w 1/35 jest warty sklejenia?

 

 

https://www.scalemates.com/products/img/7/6/9/146769-12858-pristine.jpg

To bardzo stary model, podobnie jak Italerii. Za te pieniądze można go sklejać. Lepszy zdecydowanie jest model Takom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sklejał? Jak z jakością i detalami? Bardziej interesuje mnie t-90. Jeśli ktoś zna to poproszę też o wymiary. Pytam o oba modele. Zvezda 5020 Russian MBT T-90 - po 1945 - Skala 1:72 - Pojazdy i sprzęt  wojskowy

 

Suyata NO-002 - Zestaw: Czołg rosyjski T-90A oraz Wóz bojowy GAZ-233014  "Tiger", skala 1:

Edytowane przez p2288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, p2288 napisał:

Ktoś sklejał? Jak z jakością i detalami? Bardziej interesuje mnie t-90. Jeśli ktoś zna to poproszę też o wymiary. Pytam o oba modele. 

 

 

To nowe wypusty - można w ciemno brać. In-box i warsztat jest na youtube

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, push-up78 napisał:

Zobacz tez ten kolor .

Jak pomieszasz je wszystkie -to wyjdzie sinokoperkowy róż.  Kolor doskonały do malowania wszystkiego, o wyjątkowych właściwościach maskujących. Z kolorami do malowania modeli jest tak jak z zielonym do T-34...........Każdy dobry!!!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Ostatnio nabyłem zestaw kół Accurate Armor Challenger II Wheels Damaged A085 (foto poniżej) które chciałbym zamontować w pojezdzie z okresu KFOR  lub z Iraku (na wzór tych ze zdjęć ) , może ktoś z forumowiczów posiada zdjęcia ww. pojazdu z podobnie uszkodzonymi kołami?  Będę wdzieczny za wszelkie informacje.

Accurate Armour 1:35 Challenger 2 Wheels (Damaged) A085* | eBay

Challenger Tank | Challenger Tank Manston Museum Kent KFOR 3… | Flickrundefined

Zdjęć nie znam ale napisz mi Przyjacielu gdzie Ty tego  Accurata nabyłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bulik58 napisał:

Od czego ma sie Przyjacielu kolegów , oprócz A085 mam też 084 do pózniejszej wersji .AA products » 1:35th Accessories » A084 

Kółka to może nie koniecznie:mrgreen: . Ale tak chodzą za mną różne inne fanty z ich stajni (np.  wnętrze do Warriora czy konwersja Challengera I na pojazd WZT)  ale kosztują koszmarne pieniądze a ja ostatnio blaszek na zamawiałem za 400 zł także pozostaje się tylko pooblizywać . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 18:41, Krzysiek12 napisał:

Czego użyć zeby uzyskać zbliżony  efekt do roślinek jak na zdjęciu    

Zdjęcie tylko w celach dyskusyjnych z zasobów internetu 

 

to wyroby fototrawione:

Zobacz to zestawy Eduarda EDUBIG3576

 

- Bluszcz jagodowy

- Słoneczniki

- Czerwone winogrono

- Białe winogrona

- Kwiatki ogrodowe

EDUBIG3577

 

-Liście paproci

- Bluszcz jagodowy

-Dzikie kwiaty z motylami

- Szuwary

-Szuwary II

EDUBIG3579

- palmy

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, robertmodelarz napisał:

to wyroby fototrawione:

Zobacz to zestawy Eduarda EDUBIG3576

image.jpeg.33251db057634a3863cbc8e8c3e28ff3.jpeg

- Bluszcz jagodowy

- Słoneczniki

- Czerwone winogrono

- Białe winogrona

- Kwiatki ogrodowe

EDUBIG3577

plants-ii-temperate-zone-wild-and-field-1-35.jpg

-Liście paproci

- Bluszcz jagodowy

-Dzikie kwiaty z motylami

- Szuwary

-Szuwary II

EDUBIG3579

- palmy

 

Polecać taki fototrawiony badziew kiedy na rynku mnóstwo firm robiących fajna zieleninę to już przesada

Poszukaj lepiej ofert firm Polak, green line, mininatur itp.

Możesz też spróbować z naturalnymi.

Przykładów tutaj na forum znajdziesz mnóstwo 😄

 

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.