Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do dioramki.Poprostu wziąłeś deskę i ukształtowałeś teren za pomocą tej masy z empika ?.Wyschła i zrobiłeś ten śnieg i inne szczegóły już więcej nie robiłeś ? (jak np. zabawy z gipsem na tą masę albo coś w tym stylu ? używałeś jakiegoś styropianu do tego ? albo coś ?).

 

@czy to przypadkiem nie ta masa ?

http://www.hobbycentrum.pl/produkt-masy_modelarskie_BPV1_Masa_modelarska_samoschnaca_1000_g_terracota-ME65851,24.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta:

http://www.hobbycentrum.pl/produkt-masy_modelarskie_BPV1_Masa_modelarska_samoschnaca_1000_g_naturalna-ME65741,24.html

Biała w każdym razie.

Na tą masę nałożyłem mieszankę ziemi i kleju do drewna Wikol, żeby była faktura. Potem już malowanie.

Dioramę trawiastą będę robił dzisiaj po południu, zajrzyj wieczorem do mojego warsztatu z Panterą ausf. A, powinny być potem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta:

Na tą masę nałożyłem mieszankę ziemi i kleju do drewna Wikol, żeby była faktura. Potem już malowanie.

Dioramę trawiastą będę robił dzisiaj po południu, zajrzyj wieczorem do mojego warsztatu z Panterą ausf. A, powinny być potem zdjęcia.

 

a ta ziemia to jakaś posypka imitująca czy jak ?. Zajrzę napewno do Twego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia to ziemia z ogródka. Najlepsze rzeczy są pod nosem ;)

 

A co to znaczy shading modelu ?.Dzięki Twojemu warsztatowi dowiedziałem się że biedronka na zimmericie nie przynosi fajnych efektów

 

@ Ty tą ziemię jakoś zdrabniałeś ? rozdrabniałeś aby była bardziej jakby sypka ?.Potem wystarczyło wymieszać z wikolem ?

 

@Jaki jest Twój sposób na odpryski,zadrapania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry , mam takie pytanko do forumowiczów , chciałbym troche doposażyć ten model czyli lufka metalowa , gąsienice widomo z ogniw a nie taśmy , może ktoś mi pod powie kto robi konkretnie do tego modelu takie zestawy(firma l), wczoraj troche po sklepach internetowych szukałem i szczerze nic nie znalzłem może jakaś podpowiedź?

z góry dziękuje .

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj mówiąc satyna, ma się na myśli lakier o wyglądzie pomiędzy matem a błyszczącym. Generalnie satyna to określenie stopnia połysku.

Przykładem jest tu lakier satynowy Vallejo Model Color, który po nałożeniu na np. czołg wygląda prawie jak matowy, a nie "spłaszcza" tak modelu jak mat odbierając mu większość akcentów kolorystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor półmatowy. Pomijając metalizery farbki są w odcieniach matt (matowa), satin (Półmat) oraz gloss (błysk). Z doświadczenia wiem, że właściwie stopień połysku zależy od producenta. Satyną też określa się materiał stosowany np. do szycia sukienek . Zapytałem babci .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten lakier. Zajechałem już dobrych 5-6 buteleczek i nigdy mnie nie zawiódł. Polecam rozcieńczanie wódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pytanie powinno brzmiec z czego zrobić-bo nie jest adresowane tylko do tych co juz robili.

Od dłuższego czasu zabieram sie do Twardego ale mam problem z tymi kostkami.

Zaopatrzyłem sie w polistyrenale narazie nie mam dobrej metody jego cięcia.Nożyk do tapet nie zdaje egzaminu{ materiał jest chyba troche za twardy.Czym to cieliście ?

Za wszelkie porady będę wdzięczny bo robota leży w szafie juz zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płytki polistyrenowe tnę zwykłym scyzorykiem - nad nożykami ma tę przewagę, ze jest "pancerny" i można go spokojnie docisnąć do podkładki, kiedy tniesz płytkę 2 lub 3mm bez obawy, że złamie się ostrze... Choć nie zawsze będzie poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym zapytać o zestawy liści fototrawnionych w skali 1/35 ? Czy ktoś miał z tym fantem szerszy kontakt i zestawy której firmy warto kupić (Jadar, Voyager, Aber?) ? Najbardziej interesują mnie liście "na gałęziach" niż single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczace modelu Tygrysa w skali 1/15 od Verlindena.

Czy ktos mial do czynienia z tym modelem, i jesli tak to jakie wrazenia?

Czy jest to dobry zestaw, dobrze odwzorowany, dobrze opracowany i wykonany?

Czy wart jest polecenia?

Za kazda uwage dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace modelu Tygrysa w skali 1/15 od Verlindena.

Czy ktos mial do czynienia z tym modelem, i jesli tak to jakie wrazenia?

Czy jest to dobry zestaw, dobrze odwzorowany, dobrze opracowany i wykonany?

Czy wart jest polecenia?

 

Miałem z tym modelem do czynienia.

Odnośnie odwzorowania, zgodności z oryginałem, itp to dużo pracy Cię będzie czekać, oj dużo.

Tak na szybko z tego co pamiętam:

Dno wanny do zrobienia od podstaw, w modelu jest kawałek płytki polistyrenowej, lufę armaty wraz z hamulcem wylotowym możesz robić na dzień dobry od nowa, gąsienice do poprawy, koło napędowe też.

Pokrywa kopułki dc-y do poprawienia. Gąsienice do poprawienia.

 

Zimmerit do zrobienia, bo model jest bez zimmeritu. Chyba że dokupisz sobie dodatkowy zestaw 120mm Zimmerit Kit for Tiger I, VP - 864

 

Ogólnie przyszykuj się na niezłą zabawę.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem (bardzo) początkującym modelarzem. Mam kilka pytań. Składam wczesną wersję Tygryska 1/35 firmy Academy. Mam aero i sprężone powietrze w puszce. Postanowiłem, że będzie on w pancernej niemieckiej szarości. Jak rozcieńczać farby akrylowe firmy Pectra i jedną Model AIR? Czy trzeba regulować ciśnienie w aero i od czego to zależy? Czy trzeba malowac gąski, jeśli są już czarne? I prawdopodobnie zgubiłem (lub nie było) jednej części od Tygrysa, a mianowicie połączenia wieży z działem, czy ktoś ma coś takiego na składzie? I jakiego kleju musze użyć do makiety do podłoża tzn. jakiejś trawy?

Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o takim cudzie.

panther2u.jpg

 

To co potrzebuje wiedzieć gdzie takie cuda można było spotkać i w jakich malowaniach i czy wieża z tego modelu nadaje się na taką scenkę.

http://www.hobby.szeroka5.pl/product_info.php/info/p908_Italeri-270-Panther-ausf-A.html

 

Za wszystkie odp. wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieże te były wszystkich Panther (A,D,G).

 

Głównie były na froncie włoskim z tego co pamiętam. Także miasta - możliwe że Berlin ale pewności nie mam.

 

Jednak takowa znajdowała się też w okolicach szczecina

http://www.orasoft.net.pl/~leszek.ch/e_pt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.