Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zamierzam w najbliższym czasie zaopatrzyć się w Sd.Kfz 222 z Tamki 1/48, chciałbym dokupić do niego metalowe lufy, o ile z Mg 34 nie mam problemu to jednak nie jestem pewny co do KwK 38. Czy ten zestaw będzie odpowiedni http://www.martola.com.pl/pl2041/produkty27724/2cm_flak_38_barrel_for_aa_flak_38_2cm_flakvierling . Wydaje mi się że tak, jednak wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tutaj wchodzimy na grunt dość grząski ...

Powiem szczerze, że ja nie kojarzę zdjęć z wozami w gładkozielonym malowaniu z września, chociaż tutaj nie można mieć pewności. Powtarzana od dłuższego czasu plotka mówi, że wozy wykonane w czasie obrony W-wy z części przygotowanych już dla 9TP (a może z zamówionych jeszcze wcześniej kolejnych batalionów 7TP) były zielone, ale tutaj ... ciemność, ciemność widzę.

Możesz zaryzykować, ale tak to jest w "wrześniowej braży" że nic na 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość pilne pytanie jaka jest różnica pomiędzy tymi zestawami?

http://www.mojehobby.pl/trumpeter-00204-sa-2-guideline-missile-on-transport-trailer-p-1-186238.html

 

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty12245/CHN_Hq_2_Missile_with_Loading_Cabin

 

I czy zestaw BigEd dedykowany do SA-2 będzie pasował do HQ-2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy ktoś z was posiada zdjęcia lub rysunki koła zapasowego pojazdów serii sd kfz 231/232/263 (6 rad). Italka dała koło razem z tylną płytą i bez tylnego włazu ewakułacyjnego (skala 1/72). Pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest tutaj ogromny. Polskie pojazdy praktycznie na każdym zdjęciu wyglądają inaczej. Przykładowo Dana w pewnej książce ma idealnie zielone plamy, jednak ten sam egzemplarz w internecie wygląda zupełnie inaczej. Przypuszczam, że Twoje oba pojazdy są z tej samej jednostki i mogą być tego samego koloru. Zdjęcia jednak przekłamują.

 

Osobiście na brązowe plamy używam Humbrola 70 lub 113. Natomiast do zielonych, jako kolor zastępujący różne odcienie, wybrałem Humbrola 30. W porównaniu z wieloma zdjęciami jest idealny, czasami jednak po prostu maluję nim z rozpędu. Pamiętaj, że fotki naprawdę potrafią kłamać i musiałbyś porównywać farbę przy rzeczywistym pojeździe, aby być jako tako pewnym wyboru.

 

Inna sprawa, że polskie kolory są od niebieskawych odcieni do jaskrawo zielonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być tego samego koloru. Zdjęcia jednak przekłamują.

Na pewni nie są tego samego koloru, BWP był jaśniejszy, kolory w rzeczywistości są jak na fotkach i za Chiny odcienia zieleni nie mogę odnaleźć...

Akurat czarny tak czy siak użyje z palety Tamki NATO Black, on wg mnie najlepiej pasuje do wszystkich czarnych współczesnych plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam dylemat czy kupić King Tiger II Ausf produkcji REVELL 03129 czy tez model wytwórni ITALERI 7004 Czy ktoś sklejał oba tygryski i wie jak bardzo różnią sie detalami i wykonaniem?

Nie ukrywam ze ostatnio kupiłem BA-3 z UM i model ten przerósł moje umiejętności ( kruchy plastyk, łamiące się elementy, i fatalne odwzorowanie szczegółów) więc nie chcę znowu popełnić takiego błędu. Kleiłem Isu 122 z Italeri i PzIIIL Revela i muszę przyznac ze z obu jestem zadowolony więc nie wiem którą z tych firm wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model italeri jest łatwiejszy do złożenia, ma dwa rodzaje gasienic, jedne z elementow i pasków a drugie gumowe taśmy, przy czym oba rodzaje przypominaja prawdziwe gasienice KT tylko z bardzo daleka lol. Revell jest trudniejszy do zrobienia ale ma lepszy detal zdecydowanie, z tego co pamietam to w obu przypadakach ze spasowaniem jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.