Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?p=372421#372421 tu napisałeś, że M4A1 a teraz dajesz A2, z resztą daj foty to dopiero będziemy wiedzieć, bo w końcu też raz podajesz 76 mm a raz 75 mm.

Shermanów było od cholery więc dawanie "o bo tanie i jest Sherman" nic tu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się pokłócimy to nic nie wyjdzie wiec może to pomoże(nie wiem czy już tego nie pisałem) ,,Żubr" był spod walk o Ankonę 3 szwadronu 1 pułku ułanów krechowieckich(nie wiem czy nie odpuścić tego ,,Żubra" i zrobić Shermana M4A1 lub A2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się pokłócimy

 

A kto mówi o kłóceniu.

 

Ja chcę tylko o informacje, bo na razie poza tym, że Sherman i A1 lub A2 to nic nie wiem (nie wiem też jaki kaliber).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 mm w takim razie.

Głowy sobie uciąć nie dam ale da się chyba to zrobić z tego:

http://mojehobby.pl/tamiya-35190-u-s-medium-tank-m4-sherman-early-production-p-1-114129.html

oczywiście w tym modelu jest duży wachlarz możliwości "wersji podwersji wersji", ale jakbyś założył warsztat to byśmy pomogli.

Choć i tak wolałbym żeby lepsi znawcy Shermanów potwierdzili czy ta Tamka się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak to jest ze skalowaniem modeli.

Jestem w trakcie klejenia Dragona T-34 zdobycznego z wieżyczką dowódcy od PZIII,ostatnio nabyłem kolejnego teciaka, tym razem z Italeri.

Z Ciekawości przyłożyłem do siebie oba kadłuby i okazało sie ze model włoski jest kilka mm dłuższy ( szczególnie rzuca sie to w oczy na przykładzie błotników poza tym niektóre szczegóły są odmiennie odwzorowane). Więc jak to jest z tym zachowaniem skali i proporcji u różnych producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati97, zanim zmarnujesz fundusze, poszukaj w Internecie czym różni się wersja M4 od M4A2. Posiadają zupełnie inne nadsilnikowe płyty kadłuba, inne tyły, bo mają inne silniki.

 

Nie da się bez drogich dodatków z tego modelu zrobić M4A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, jest różnie. Hind Italerki w 1/72 jest o 1cm za krótki...

 

Modele tych samych pojazdów wykonywane przez różnych producentów potrafią się dość mocno różnić.

 

Wejdź na www.vodnik.net w dział FEATURES i obejrzyj porównanie Abramsów.

 

Nie mamy na to wpływu i musimy przyjąć taki stan rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam(za zmarnowany czas) oraz dziękuję osobą które pomogły mi zrozumieć iż wybór odpowiedniego shermana na przeróbke jest trudny. Chwilowo ,,Żubr" idzie w odstawke (nie znajde odpowiedniego shermana do 6.12.2010).Poszukiwania będe kontynuował po ,,świątecznym BUM".Na razie zakupie Kongstiger'a lub Tiger'a. w 1:35. Po zakupie otworze warsztat i tam będe sie dalej wypowiadał ,prosił o rady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do znawców tematu czy dostanę friule do M48.

Bo szukam i nie mogę znaleźć za odpowiedzi wielkie dzięki.

M48 czy M60 to obojętne Ci powiem... Friul zamierza wyprodukować gąski do M60 ale potrzebują zdjęć szczegółowych, więc jak trochę poczekasz to może się doczekasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.