Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mnie udało się kupić traki firmy Tristar do Pz 38t - ktoś się akurat pozbywał i udało mi się wylicytować. Nad lufą też się zastanawiam bo chętnie bym wymienił na toczoną. Warto by było posprawdzać czy RB robi lufkę do tej armaty - radzieckiej i spróbować dopasować. Dotychczas nie widziałem dedykowanej lufy do tego modelu. Ale może ktoś się już wziął za ten temat. U mnie ten model leży już dość długo i czeka właśnie na toczoną lufę.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanko odnośnie modelu na zdjęciach.

Prawdopodobnie jest to Model Academy ale ręki nie dam sobie uciąć;)

Szukałem też trochę elektroniki do sterowania żeby zastąpić kable niestety znalazłem gotowe zestawy wraz z modelami za 300 parę zloty.

 

 

Szukałem w sklepach Blaszek Edwarda niestety bezskutecznie.

Czy może mnie ktoś pokierować gdzie mogę je znaleźć, ewentualnie może ktoś ma na sprzedaż ?

 

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tematyce pojazdów wojskowych jestem świeży więc zwracam się do grona ekspertów z tej dziedziny o pomoc.

Na przedświątecznych zakupach w empiku znalazłem gazetkę pt chyba kolekcja czołgów czy wozów bojowych z modelem abrahmsa.

Czy ktoś sie z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja z takim pytaniem odnośnie malowania wielokolorowego kamuflażu w nieregularne łaty. Otóż, Jak malując aerografem uzyskać w miarę ostre krawędzie kolorów? Gdzieś widziałem "plastelinę" modelarską z której się robiło wałeczki i układało z nich łatę, ale jak zabezpieczyć druga stronę? wałeczek o średnicy ok 5mm nie uchroni od pomalowania miejsc gdzie koloru ma nie być. Maskolem to maznąć (nie będzie problemu z usuwanie m z zakamarków?)? Taśma maskująca (wycinać to można i bez plasteliny.)?

Generalnie pytanie brzmi: Jak położyć kilkukolorowy kamuflaż aerografem, aby były ostre krawędzie plam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

Ja robię to tak. Im cieńsze te wałeczki, bądź bardziej przypłaszczone, tym ostrzejsze przejście kolorów:

 

L-034.jpg

W18.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak położyć kilkukolorowy kamuflaż aerografem, aby były ostre krawędzie plam?

Jeśli chcesz całkiem ostre przejścia, to tylko sama taśma ewentualnie maskol, natomiast jeśli chcesz płynie, to w zależności od stopnia rozmycia coraz grubesz wałki masy maskującej, tak jak jest opisane w poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się też z metodą polegającą na malowaniu samych rozgraniczeń kolorów pędzlem i wypełnianiu reszty aerografem. Brzmi nieźle i mam zamiar to przy najbliższej okazji wypróbować, bo przy tej metodzie odpada upierdliwa zabawa z maskowaniem i ryzyko ewentualnego oderwania spodniej warstwy farby razem z taśmą, maskolem, blue-tackiem (niepotrzebne skreślić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Przećwiczę chyba 2 metody: plastelina + taśma i malowanie krawędzi pędzlem i wypełnianie aero.

 

Jeszcze tylko pytanie: Jak właściwie się nazywa ta "plastelina"? O co pytać w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.