Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Adam stwierdził szpachle można nakładać wszystkim. Mi bardzo fajnie spisuje się szpatułka dentystyczna. Wygląda ona tak:

 

packa.jpg

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !.A jaki kolor polecacie na pokrycie rękojeści narzędzi na pojazdach pancernych ?.Dokładnie chodzi mi o ten model

http://www.mojehobby.pl/trumpeter-00352-france-39-h-tank-p-1-199710.html

i jakie kolory mam kupić ? (najlepiej firmy vallejo).Chcę wykonać ten model w malowaniu kalkomanią z sercem.Skąd mam wiedzieć jakie farby będą potrzebne ? na stronie producenta też nie pisze

http://www.trumpeter-china.com/war513/products/en_message.asp?id=58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj rano kupiłem te modele 1/72 Italeri. Gdy zaczołem malować PzKpfw I zacząłem się zastanawiać. Mam wątpilowści co do koloru czy nie jest za ciemny . Nie patrzcie na to że kolor przbija i że modele są niedomalowne tylko zwróćice uwage na kolor i podpowieedzcie. Malowałem je Humbrollem 67. Na koniec ciekawostka poznajecie co to za jednostka w tle stoi??;>

 

Proszę zapoznać się z regulaminem zamieszczania zdjęć na forum, i przesłać zdjęcia w odpowiednim rozmiarze do moderatora forum, w celu ich podmiany. Mod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? Szary jak szary, może być. Jak Ci się nie podoba to trochę rozjaśnij.

 

Na przyszłość jak już wrzucasz zdjęcia to postaraj się o jakieś normalne tło. Kartkę na przykład. Albo karton. No i kompresja też by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ustawisz na aparacie szyberdziesiąt megapixeli jako rozmiar zdjęcia nie oznacza, że fotki będą bardziej ostre... Zwłaszcza, gdy jako środek ostrości ustawisz punkt między dwoma obiektami, które są od siebie odsunięte i ten punkt jest dalej w przestrzeni. Warto po zrobieniu zdjęć obejrzeć je przed wrzuceniem na kompie - przecież zrobienie nowych, ostrych fotek na pewno trwa krócej niż wrzucenie chociażby jednego takiego zdjęcia na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie są różnice pomiędzy czołgami Matilda kolejnych wersji, bo mam stary model Matildy Tamiya i chcę kupic jakieś fototrawienia, jedyne jakie znalazłem to Eduardy, jednak są już nieprodukowane, wiem natomiast, że produkują do Matyldy IV i czy to będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Ostatnio zauważyłem, że gąsienice w Panterach i Jagdpanterach posiadają różną prawą i lewą taśmę. Niestety zarówno Dragon ( Magic Tracks ) i Friulmodel ( zdjęcie poniżej ) fundują nam niepoprawny , bo taki sam układ na prawej i lewej taśmie ( czerwonym zaznaczyłem miejsca, gdzie wyraźnie widać, ze układ wycięć w ogniwie jest taki sam na prawej i lewej taśmie - to Friulmodel ):

 

PantgerGasjiFriuleFuck-1.jpg

 

Tylko trudno dostępny, żywiczny, klikowy "Anvil-Tracks' jest poprawny ( odwrotnie ułożony wzór na gąsienicach ) :

 

PantherGskipoprawne-1.jpg

 

Choć nie jestem do końca przekonany o tej niepoprawności. Przecież wystarczy odwrócić taśmy Dragona czy Friule. Czy tak ? Jak sądzicie ?

 

Bronco zapowiada gąski ruchome do Panter, Jagdpanter późnych. Ciekawe jakie będą.

 

Pozdrawiam Wszystkich !

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.