Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, mianowicie w jakim sklepie internetowym mogę kupić figurki firmy Bravo-6 ??

 

Na stronie Bravo6 (http://bravo6.diorama.ru/) jest lista dystrybutorów z linkami do sklepów:

 

Hobby Easy (Hong Kong)

Lucky Model (Hong Kong)

Best Soldiers (Italy)

Military Miniatures Warehouse (USA)

History On Display (USA)

Der Sockelshop (Germany)

Modellbauwelt Bliestal (Germany)

TS Military Models (Germany)

Exter Company (Germany)

SK Miniatures (UK)

DB Models (UK)

Armor 35 (Russia)

Friul Model (Russia)

SOGA Miniatures (Russia)

Military Collector (Russia)

M-Models (Russia)

Aftermarket.com.ua (Ukraine)

Obchod Valka (Czechia)

Hobby Gallery (Greece)

Miniature Art (Greece)

GD Kits (Switzerland)

SpecialEast (France)

JW de Boer Modelbouw (Netherlands)

Cavaaller (Belgium)

Domino (Belgium)

Samarkanda Miniaturas (Spain)

Firestorm Models (Australia)

Miniature Park (Japan)

Storm Domain (Singapore)

Fine Hobby (South Korea)

Elite Group (Lebanon)

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyczyną "kiepskiego klejenia się" nie jest przypadkiem klejenie (przepraszam za powtórzenie) od razu po pomalowaniu? :P

Klej roztapia plastik i łączy je w wyniku czego otrzymujemy jednorodną masę. Jeżeli pomiędzy tymi dwoma częściami znajdzie się farba proces klejenia jest zaburzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne ogniwa gąsienic sklejać w większe bloki ułożone na kołach w odpowiedni kształt (bloki sklejać w takich częściach aby dały się bez problemu nałożyć na koła po malowaniu - najlepiej góra, dół i łuki na obu częściach kół) i dopiero takie większe bloki już sklejone malować.

Taka gąsienica złożona z 3-4 "kawałków" klei się i maluje bez problemu i później bez problemu łączy się je już na układzie jezdnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ostatnio taki model:

http://www.exito.sklep.pl/index.php?products=product&prod_id=317

 

I mam pytanie jakie dodatki pasowałyby do niego tzn blaszki friule itd bo niestety nie mam jeszcze biegłości w tej kwestii i jest to pierwszy mój pojazd na tym podwoziu.

 

Na dioramie będzie stał razem z moździerzem Morser Karl 600mm.

Proszę o porady bo dzisiaj może jutro będę w sklepie modelarski to coś bym kupił:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friule możesz spokojnie kupić do podwozia panzer 4. co do blach to nie wiem,możesz też zaopatrzyć się w metalowe pociski ale lepiej zostań przy plastiku bo to waży.I jak będziesz chciał aby jeden pocisk był w trakcie podnoszenia to możesz naderwać konstrukcję dźwigu.Tyle z mojej strony więcej się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamma do was modelarzy kilka pytan.Sklejam modele od 9 miesiecy z dlugimi przerwami czyli jakies pol roku moje pytania to:

1-Jakie jest najlepsze pismo(poradnik modelarski)

2-co to jest pastelowanie jak to sie robi

3-jak sie wykorzystuje technike suchy pedzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z wydawnictwa Payo są godne polecenia.

2. Na sto pro nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale może to być wykorzystywanie suchych pasteli do modeli, np. brudzonko, a jak jeden użytkownik forum kiedyś pokazał, mogą takie pastele nadać się do wykonywania kamo na modelach,

3. Ja robię to najczęściej przy jakimś np. nabarwianiu, aby coś wyglądało bardziej realistycznie, np, Gdy maluję skrzynki do modelu. Robię to tak, namaczam pędzel w nierozcieńczonej farby na samą końcówkę i wcieram najpierw ją w chusteczkę, gdy kolejne machnięcia pędzla coraz mniej barwią, to nakładam już na powierzchnię gdzie ma się to znajdować, przy nie za mocnym wcieraniu farby.

 

U mnie wygląda to tak właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupic sobie mesa 262 ale nie wiem gdzie znajde go najtaniej i z jakiej najlepiej firmy go zakupic.Widzialem duzy wybor z firmy smer czy warto w nia zaiwestowac?(mowie najtaniej ale dlatego bo chce zaoszczedzicic na kasie ale nie na jakosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie typu jak najbardziej, jednak lufy Dragona nawet plasitkowe są robione z jednego kawałka i mają nawet otwory w skali 1/72 a co dopiero w skali 1/35, także nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie, czy moze tos mi dpowiedziec co to jest

Pastlowanie i jak sie robi zacieki na modelach tyle o tym pisza a ja wgl nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrylowy błyszczący. Sidolux jest bardzo dobrym lakierem pod wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.