Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Tololoko robi dzika? W katalogu nic nie ma o nim.

 

Nie jestem pewien ale zapytam Tolka bo znam go osobiście. Z tego co wiem to robił ten model, ale nie jestem pewien czy jest on dostępny dla "przeciętnego klienta". Z tego co pamiętam wykonywany był na zamówienie producenta lecz mogę się mylić.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie dotyczy koloru bazowego na strykera 1128 AFV.

 

W modelu M1126 AFV stało użycie jako bazy koloru Gunze C303. Tu jako baza jest podane TC-10. Czyli "TC10 RAL 6031 Bronzegrun" z zestawu NATO (o 303 nie wspominają).

Natomiast jest również podany kolor LifeColor UA002, gdzie znowu odpowiednikiem jest między innymi Gunze C303.

 

Więc jak to jest z tymi kolorami?

Czy mogę zastosować 303kę Gunze jako bazę i jest to zwykłe naciągnięcie, aby kupić zestaw farb NATO, czy faktycznie te kolory się różnią i warto kupić albo zestaw dla tego koloru (lub kupić Life Colora)?

 

Niestety nie mam sklepu gdzie mogę iść i porównać sobie oba kolory, a zakupy mogę dokonać jedynie na odległość. Więc przed zakupem wolał bym mieć pewność co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chce kupić zaginarkę z The Small Shop, tylko nie wiem którą wziąć, głównie pancerka czasem jakiś samolot w 1:32. Zastanawiam się pomiędzy 5,5 calową a 8 calową. Jak myślicie w którą lepiej zainwestować? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś inna (tańsza) opcja gąsienic ogniwkowych do Kingtigera w skali 1:48 niż Friule? Szukałem w necie ale wielkie g wiem na ten temat...Poza tym nie wiem które są właściwe...Znajduję późne, wczesne, średnie, zbyt późne , niedoszłe, przedwczesne ...i mnie trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy te etapy składania modelu są wg Was dobre ? poprawcie mnie jeśli coś jest źle.Maluje pędzelkiem i wydaje mi się że podkładu nie trzeba będzie

 

 

1.Skleić model

2.Pomalować

3.sidolux

4.kalka

5.wash

6.lakier matowy

7.filter

8.obicia modelu

9.pigmenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje pędzelkiem i wydaje mi się że podkładu nie trzeba będzie

Mając czarny albo innego kolory podkład można zrobić bardzo fajny model , wystarczy duży pędzel i spokojnie drybrushem możesz zrobić jednokolorowy model. Efekt będzie prawe taki jam jak w aero.

 

Ja tam kładę kalki przed sido albo w ogóle(swoją droga to nie zrobiłem więcej niż 10 modeli ale co tam).

 

Najpierw malujesz , potem obicia, następnie kalki, sido(ewentualnie),wash. lakier matowy,pigmenty . Nie wiem tylko kiedy filtry , ja tam robię to całkiem inaczej kładąc filtry od razu po malowaniu, ale tyle sposobów robienia modeli co modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje pędzelkiem i wydaje mi się że podkładu nie trzeba będzie

Mając czarny albo innego kolory podkład można zrobić bardzo fajny model , wystarczy duży pędzel i spokojnie drybrushem możesz zrobić jednokolorowy model. Efekt będzie prawe taki jam jak w aero.

 

Ja tam kładę kalki przed sido albo w ogóle(swoją droga to nie zrobiłem więcej niż 10 modeli ale co tam).

 

Najpierw malujesz , potem obicia, następnie kalki, sido(ewentualnie),wash. lakier matowy,pigmenty . Nie wiem tylko kiedy filtry , ja tam robię to całkiem inaczej kładąc filtry od razu po malowaniu, ale tyle sposobów robienia modeli co modelarzy.

 

filtry na matową powierzchnię.Właśnie a kiedy drybrush ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładam suchy pędzel po łoszu. Ja robię tak: sklejam, podkład, maluję, sido, kalki, łosz, suchy pędzel, lakier matowy, pigmenty, fiksantywa, lakier matowy i na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiksatywę używa się do utwardzenia pasteli żeby się nie ścierały, ma jednak parę wad i nie polecam jej do lakierowania modeli.Na bazie akrylu.

Konsystencja i zapach przypomina klej modelarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz suchy pędzel robi się na kadłubie i wieżyczce czołgu ?

Wszędzie gdzie tylko chcesz, efekt i natężenie zależy od ciebie.

 

a co ma wyrazić suchy pędzęl ? bo np wash podkreślenie linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy pędzel ma rozjaśnic model i nadac trójwymiarowości modelowi. Wszyskie wystające elementy stają się jaśniejsze, dzięki temu model nie jest płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy pędzel ma rozjaśnic model i nadac trójwymiarowości modelowi. Wszyskie wystające elementy stają się jaśniejsze, dzięki temu model nie jest płaski

 

Aha,czyli trzeba rozjaśnioną bazową farbą to robić ? bo zastanawiałem się jaką farbą.A krawędzie czołgu też maluje się suchym pędzlem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ciebi jaki chcesz mieć efekt, sam musisz popróbować.

Z tego by wynikało,że będziesz miał innego koloru zagłębienia ,a innego elementy wypukłe. Dodając biały farba Ci zblednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.