Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytaj w instrukcji jakie kolory.

 

Jeśli chodzi o kolory, to instrukcja jest najmniej wiarygodnym źródłem informacji...

 

Dokładnie. Nie raz już sparzyłem się malując farbami z instrukcji. ToroModel, a więc producent kalek do Leoparda poleca właśnie zestaw Tamiyi lub Lifecolor, tylko czy pierwsza wersja jest aby na pewno poprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Jest jakaś pełna lista przepaków Revell-a w skali 1/72?

 

No tego trochę jest faktycznie. Mnie nurtuje pytanie czy np ich przepaki jak jagpanzer, wespa i panz2 pakowane z figurkami można uważać za 1:72 ? i kupować do nich lufy rb czy kupować innych firm modele i wtedy zamawiać lufy rb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawełg - lufy RB w 72 pasują do "Revellowskich" siedem-szóstek. Różnica skali jest naprawdę minimalna... Weźmy np. działo 88mm, w przeliczeniu na rozmiar w skali będzie to odpowiednio:

 

88/72 = 1,(2) mm

88/76 = 1,15 mm

 

Jak widzisz, różnica minimalna, wręcz zaniedbywalna

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawełg - lufy RB w 72 pasują do "Revellowskich" siedem-szóstek. Różnica skali jest naprawdę minimalna... Weźmy np. działo 88mm, w przeliczeniu na rozmiar w skali będzie to odpowiednio:

 

88/72 = 1,(2) mm

88/76 = 1,15 mm

 

Jak widzisz, różnica minimalna, wręcz zaniedbywalna

 

pzdr.

 

No widzisz. A jak pytałem w firmie to odpowiedzieli mi, że to różnie. To trzymam za słowo.Trzeba kupić.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem rozrzut pomiecy 1/72 a 1/48 ale między 1/76 a 1/72 różnice są naprawdę niewielkie. To tak jak bym ja założył manufakture produkującą modele w 1/68 albo 1/80. Troszkę mnie to irytuje bo np airfix robi fajnego Female tanka ale to jest w dzikiej jak dla mnie skali 1/76. Wiem że są 1/72 te mastodonty z I WŚ. No ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpakowałem figurki i cysternę z 1/76 Airfixa na dioramę do modelu B-17 w 72 i naprawdę jeśli jest jakaś różnica to na pewno tego nie widać. Jedynym kto może się o tym dowiedzieć bez pytania wykonawcy to sam wykonawca

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpakowałem figurki i cysternę z 1/76 Airfixa na dioramę do modelu B-17 w 72 i naprawdę jeśli jest jakaś różnica to na pewno tego nie widać. Jedynym kto może się o tym dowiedzieć bez pytania wykonawcy to sam wykonawca

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

To postaw obok siebie tygrysa revella i airfix'a różnicę widać wyraźnie. Jak sam producent ma wątpliwości to coś świadczy. Będę b spokojny jak ktoś napisze, że miał podobny dylemat co ja i co zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy nie powinienem zamieścić tego postu w dziele 1:1. Ale w sumie bardziej zalicza się od do działu warsztatowego.

W razie złego myślenie sorry i proszę o zrobienie z nim porządku.

 

Ostatnio kupiłem sobie ten model Trumpetera. Posiadam też model Stryker 1126 od AFV. Po porównaniu kół, te Trunpetera są o jakieś 2mm mniejsze od kół AFV.

Wiem że model Trumpetera sam w sobie jest przeskalowany w porównaniu do oryginału. Ale cóż to tylko model i maniakiem w tej dziedzinie nie jestem.

Chodzi o to że koła chciał bym wykonać z ugięciem, a że mam możliwość uśmiechnąć się do znajomego o wykonanie form i żywicznych odlewów, to pytanie czy nie lepiej był by spreparować koła do AFV i zastąpić te Trupeterowe w ich modelu. Tylko czy Kanadyjczycy też je na swoich maszynach używają? Różnią się one napisami na oponie, ciut bieżnikiem i właśnie wielkością.

I tu pytanie zasadnicze czy te koła są mniejsze, czy po prostu przypadłość producenta i czy nie będzie wielkim fopa ich podmienienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie na jaki kolor malowane były gaśnice

 

Generalnie gąsienice nie były raczej malowane.

churchill_tank.sized.jpg

Piękne zdjęcie nawiasem.

 

czym są te zasłonięte rury z tyłu nad silnikiem?

 

A to nie są wydechy przypadkiem?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po polakierować modelu sidoluxem będę mógł na nim malować obicia akrylami czy to będzie trudne , pytam z ciekawości bo nigdy tego nie robi, zawsze sidoluxowałem po obiciach przed olejną albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest raczej ciężko. Akryle nakładane nienatryskowo, czy to pędzlem czy gąbeczkami, na sidolux źle się trzymają, nawet gęste potrafią pływać i się mazać. Ja wolę psiknąć przed obiciami cieniutką warstewkę lakieru satynowego czy matowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matowego.

Czyli lakier Model Mastera matowy jest w sam raz, da się to czymś rozcieńczyć, bo wlanie tego prosto do aerografu nie wydaj mi się dobrym pomysłem ze względu na gęstość cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.