Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=657081

 

o co z tym chodzi? ma ktoś pojęcie na czym miało polegać to zdalne sterowanie?

 

Za młody jesteś, bo kiedyś, auta RC nie jak dziś sterowało się za pomocą radia tylko kabla.

Z flakami było podobnie.

Pzdr

 

Akurat samochodziki RC na kabel były jeszcze w latach 90 ;) Ale jak to dokładnie działało? nie rozumiem mechanizmu. Lecą samoloty, ktoś nadaje w którym miejscu i co dalej? Zaznacza pozycję a potem Flaki jak się przestawiają? Może dla kogoś to jest głupie pytanie ale na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to dokładnie działało? nie rozumiem mechanizmu. Lecą samoloty, ktoś nadaje w którym miejscu i co dalej? Zaznacza pozycję a potem Flaki jak się przestawiają?

Kommandogerat, to połączenie dalmierza z wysokościomierzem i zarazem urządzenie mogące przeliczać odpowiednie poprawki (w tym nie tylko te zależne od prędkości samolotów, ale i np. zadanej siły wiatru) oraz nastawy pocisków (czas od wystrzału do wybuchu pocisków). Wszystkie te dane były wysyłane w postaci impulsów elektrycznych do armat.

System był dość prosty. Na armacie była tablica, na której zapalały się odpowiednie lampki oznaczające jaki należy ustawić kąt lufy w pionie i w poziomie. Obsługa musiała to już ustawić jednak ręcznie.

O ile pamiętam automatycznie za to regulowała się nastawnica pocisków. To takie pudełko po lewej stronie armaty, w której jak czasem widać na zdjęciach, naboje przed włożeniem do zamka były ustawiane pociskiem na dół, żeby urządzenie odpowiednio nastawiło opóźnienie wybuchu...

 

Obsługa baterii przeciwlotniczej właściwie miała za zadanie jak najszybciej pakować pociski w powietrze i reagować szybko na zmieniające się nastawy. I raz na 1000 pocisków nawet w coś tam trafiali. Ot, cala filozofia.

 

To tak najkrócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Krótkie pytanie jaka wersja T-34/76 znajduje się na zdjęciu? Chodzi o czołg z willys'em na silniku. Jaki model najlepiej by się nadawał do wykonania miniatury tego pojazdu?

Na moje oko to model z 1943 roku z kopułka dowódcy z wieżą heksagonalną i najlepiej pasuje Dragon 6584 T-34/76 Mod.1943 plus blachy z dużymi zbiornikami paliwa.

Przeprawa%2525201.%252520BPanc..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno model DRAGON 6593 - 1:35 StuG.III Ausf.G Late Production Dec.1944 i chciałbym zbudować model StuHa . W modelu chcę wykonać betonowe dopancerzenie oraz bujane ekrany przeciw kumulacyjne .I tu moja prośba szukam zdjęć tytułowego pojazdu lub z podobnymi modyfikacjami, w internecie szukałem ale nie znalazłem nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę na koła jezdne 236-ki - przedostatnie jest inne niż pozostałe.

Wiem, zakładam wymianę koła przy budowie modelu ale dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Pytanie zadałem tylko dla tego żeby się upewnić co do wyboru modelu, żeby potem za dużo nie przerabiać i nie kupować tony dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się nie zgodzę. Tak się składa, że przymierzam się do wykonania 236 z willysem na pace wiec montaż kół w sposób dowolny odpada.

A skoro juz "nie masz zębów" to moze podpowiesz czy mój wybór modelu jest odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux EXPERT Połysk bez polerowania Ochrona i nabłyszczanie PVC,LINOLEUM myślicie że będzie dobry ten sidolux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już polecam Testorsa 1711 ładny kolorek nie za ciemny nie za jasny.Wlaśnie z tym OD tak jest niektóre kolory wpadają w brąz inne w zieleń a już ewenementem dla mnie jest Humbrol 155.

 

P.S. zawsze możesz zrobić zdobytego przez Niemców.(są zdjęcia nawet gdzieś w tym wątku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46, Markuz:

Jeżeli Markuz ma zamiar zrobić 236-kę z forsowania Wisły to koła powinny być jak na zdjęciu. Jakie bzz po drugiej stronie - trudno wyczuć. Co nie zmienia faktu że parę dni później koła już mogły być inne bo czołg np. wpadł na minę i uszkodzone koło zostało zastąpione takim jakie akurat było pod ręką. A że w temacie T-34 i pochodnych też trochę zębów starłem (aczkolwiek w 1:72) to swoje 0.03 PLN mogę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem odnośnie malowania. 1 raz Zabrałem sie za malowanie modelu Tiger 1;16 zaczołem od nakładania podkładu z AK dokładnie ten> http://plastmodel.pl/p/330/10343/ak-interactive-ak-177-white-primer-60ml--ak-interactive-primers-podklady-ak-interactive-farby-i-chemia-modelarska.html dodałem także parę kropel Thinnera AKhttp://plastmodel.pl/p/220/9465/ak-interactive-ak-712-acrylic-thinner-60ml--ak-interactive-acrylic-farby-akrylowe-ak-interactive-farby-i-chemia-modelarska.html i z tego wszystkiego farba z aerografu została nałożona moim zdaniem fatalnie, zobaczcie zdjęciahttp://zapodaj.net/65bb23954a68c.jpg.html ................ http://zapodaj.net/12d0bd1db6990.jpg.html . .................. http://zapodaj.net/0b7ac16f84b6e.jpg.htmlbez dodawania thinnera efekt taki sam . Oco chodzi pomóżcie rozwiązać problem. Czy farba jest za rzadka czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta kalkomania będzie zakryta farbą,ale nie w tym problem chodzi mi o nakładanie tej farby na model,nie nakrywa się farba równo tylko robią sie takie kropelki ta farba po prostu nie chce sie trzymać tego plastiku i rozlewa się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.