Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie a odpowiecie mi jeszcze na te poprzednie pytanie:

 

Witam od niedawna jestem posiadaczem modelu Tiger w sakli 1;16 firmy henglong i mam takie pytanie co zrobić aby model poruszał sie bardziej realistycznie bo jak teraz nim steruje to porusza sie bardzo szybko, i jak zrobić aby przy skręcaniu na boki 1 strona kół z gąsienicami stała bez ruchu a druga strona w ruchu napędzała by model powodując przesunięcie sie w dana strone (lewo czy tez prawo) tak jak jest to w prawdziwych czołgach,bo w tym orginalnie jest tak że jedna strona układu kół wraz z gąsienicami przesuwa sie do przodu a druga strona do tyłu i w taki sposób powoduje obrót modelu (lewo czy tez w prawo) i jeszcze takie małe pytanie jak tan model można rozebrać jak sciągnąć gąsienice koła itp. aby dostać sie do silnika i całego układu.Czekam na wasze odp.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moje pytanie dotyczy kolorystyki T-34/85. Czy wie ktoś jaki będzie najlepszy kolor na malowanie zimowe? Myślałem o zwykłym białym, ale różnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na dalsza przyszłośc Po Leosiu mam zamiar przygotować Elefanta na konkurs (być może kolejność prac sie zmieni ). I potrzebuje porady odnosnie nałożenia bazy i zrobienia modulacji. Dedykowany kolor dla słonia to dark yellow i na razie po głowie chodzi mi uzycie

 

http://www.mojehobby.pl/products/TS-3-Dark-Yellow.html - jako baza

 

i teraz co byście doradzili z poniższego linku do zrobienia modulacji ( głownie mi chodzi o ta serie AK )

 

http://www.mojehobby.pl/szukaj.php?grupa_p=6&kateg=100814&search_available=0&search_instance=6&search_keywords=dunkelgelb&search_sort=d_score

 

W domu posiadam jeszcze kolor mat dunkelgelb italieri i może nim cos działac, czy może zakupić dark yellow tamki w słoiczku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zestaw AK do modulacji masz tam 6 kolorów.Podstawowa wymaga minimum 3 ,ale z tyłu opakowania masz pokazane co i jak.Owszem kolory różnych producentów różnią się nieco ale do modulacji się nie nadają.

Coś takiego:

http://www.jadarhobby.pl/ak-interactive-ak552-german-dunkelgelb-special-modulation-set-p-30245.html

kolorki masz wymienione możesz kupić tylko 3 te co ci będą pasowały.

 

cenowo od ok.70 PLN wzwyż możę taniej gdziesz kupisz ale to trzeba poszukać bądx inny zestaw np. Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką mają konsystencję. Generalnie te, które pokazałeś w linku są typowo przeznaczone pod aerograf, ale i takie farby wymagają rozcieńczania. Osobiście zestaw ten służący do modulacji uważam za zbędne wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taki własnie zestaw mam zakupiony do pomalowania tigera, czyli nie kupować żadnego rozcieńczalnika ?

Nie ryzykowałbym psikania farbami bez nawet ich minimalnego rozcieńczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałbym psikania farbami bez nawet ich minimalnego rozcieńczania.

 

A jak by tak zastosować zwykłe wódkę do rozcieńczenia? bo z tego co wiedziałem na innych poradnikach to tak stosują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moje pytanie dotyczy kolorystyki T-34/85. Czy wie ktoś jaki będzie najlepszy kolor na malowanie zimowe? Myślałem o zwykłym białym, ale różnie to wygląda.

Kuba zaręczam ci że Rosjanie nad tym wiele się nie zastanawiali, o ile w ogóle malowali w zimowe kamo, to robili to zwykłym wapnem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.