Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy moim zdaniem kup zapalniczkę i wypal z niej gaz i rozbierz albo wez od kogoś kto pali

 

A tak na serio to chyba gdzieś słyszałem że wystarczy mocniej dokręcić ale nie kieruj się moim postem bo sam w podobnej sytuacji popsułem dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcenie mocniej powoduje zmianę pozycji kapturka w stosunku do dyszy i zmienia przepływ powietrza w sposób znacząco pogarszający strumień.

Wniosek - tam coś jednak musi być podłożone.

 

Rzeczona uszczelka na zdjęciu sklepu (komplet 19 PLN czyli 50% wartości mojego aerografu)

d7aEYTo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem ;) kupiłem oringi w sklepie (w ramach przerwy w pracy)

Uwaga kwota powala ;) - mam nadzieje, że to rozwiąże problem, niestety wydają się nieco grubsze od oryginału

EQBuXA3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze 2 pytania dotyczące modeli, które wykonuję/będę wykonywać (czołgi w polskich barwach i niemieckie niszczyciele czołgów):

 

1. czy warto kupować oleje 502 Abteilung, a jeżeli tak to jakie polecacie kupić do powyższej tematyki.

 

2. czy potrzebuję jakiś farb metalicznych (np. srebrny, mosiądz, złoty itp.) - używam Tamiya akryle. Ze starych czasów mam jeszcze jakieś oleje (Humbrol, Revell) ale nie jestem pewny czy wystarczą i czy nie będą się "gryzły" z akrylami

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

PS.

Info dla wszystkich zastanawiających się dlaczego u mnie stanęło. Po prostu mój kręgosłup i żołądek nie wytrzymywały siedzenia na kanapie i lepienia na taborecie. Nosi mnie strasznie żeby dalej robić ale rozsądek wygrywa, a jest spore światełko w tunelu, że w przyszłym miesiącu wracam "do żywych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze 2 pytania dotyczące modeli, które wykonuję/będę wykonywać (czołgi w polskich barwach i niemieckie niszczyciele czołgów):

 

1. czy warto kupować oleje 502 Abteilung, a jeżeli tak to jakie polecacie kupić do powyższej tematyki.

 

2. czy potrzebuję jakiś farb metalicznych (np. srebrny, mosiądz, złoty itp.) - używam Tamiya akryle. Ze starych czasów mam jeszcze jakieś oleje (Humbrol, Revell) ale nie jestem pewny czy wystarczą i czy nie będą się "gryzły" z akrylami

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

PS.

Info dla wszystkich zastanawiających się dlaczego u mnie stanęło. Po prostu mój kręgosłup i żołądek nie wytrzymywały siedzenia na kanapie i lepienia na taborecie. Nosi mnie strasznie żeby dalej robić ale rozsądek wygrywa, a jest spore światełko w tunelu, że w przyszłym miesiącu wracam "do żywych".

 

Nie wiem czy jestem do końca kompetentny (małe doświadczenie), ale napisze jak ja to robię

Co do olei - ja kupiłem najtańsze z Alledrogo (<12PLN za 12 kolorów), do tego rozcieńczalnik do farb olejnych wamodu i w mojej ocenie dają radę.

Emalie i oleje możesz spokojnie dawać na dobrze wyschnięty akryl. Ja rozcieram w/w oleje właśnie rozcieńczalnikiem wamodu na akrylach i nic się nie gryzie.

Mój Panzer III potraktowany taką metodą

 

viewtopic.php?f=87&t=49822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy niemieckiej pancerki zapewne zaproponują Ci jakiegoś Panzera. Ja Ci zaproponuję Shermana:

 

http://www.missing-lynx.com/reviews/small/dml7271reviewcs_1.html

 

Znajdziesz w tym zestawie malowanie amerykańskiej 9-tej dywizji pancernej.

 

Poza tym piszemy "w malowaniu z Ardrenów" a nie "z arden".

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał kolega dodać że zestaw od kilku lat praktycznie nieosiągalny

 

A kolega Polski_Czołgista może bardziej sprecyzuje co by go interesowało bo pasuje tu kilkadziesiąt typów sprzętu od Jeep'a do Tygrysa Królewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o 1:72 a wolałbym coś większego niż jakis jeep tylko właśnie bardziej jakiś Sherman albo coś. Poprostu chce zrobić model ma konkurs i jako że zaczęła się szkoła to mam mniej czasu. Dlatego 1:72. W ardenach były jagdpanzery a czy jest jakiś model z kalkami z Ardenów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o 1:72 a wolałbym coś większego niż jakis jeep tylko właśnie bardziej jakiś Sherman albo coś. Poprostu chce zrobić model ma konkurs i jako że zaczęła się szkoła to mam mniej czasu. Dlatego 1:72. W ardenach były jagdpanzery a czy jest jakiś model z kalkami z Ardenów?

 

Pozdrawiam

Jest tygrys dwójka od dragona , ja go własnie robie z Arden ,ale poza konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie , bo składam sdkfz 261 na konkurs i nie mogę znaleźć jednolitego pojazdu , jeden ma jakąś klatkę na klaksonie czy jak to sięnazywa , inny ma zasobnik z przodu inny ma jakieś trójkąty na kołach , a każdy podpisany sdkfz 261.

Mółgby mnie ktoś nakierować na jakieś rzetelne źródło albo sam powie coś na ten temat , bo czacha paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest jakiś dobry model w 1:72 który można zrobić w malowaniu z arden?

 

Odpowiedzi padło już kilka, tak sobie myślę że może któregoś ze Stug-ów, chyba dostępne są z Trumpetera.

A może któryś z bardzo dobrych flakpanzerów

http://exito.sklep.pl/pl/p/MACO-7209-172-Flakpanzer-IV-Ostwind/12845

możliwe także mobelwagen i wirlbelwind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.