Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Działa jak lakier satynowy. Pod kalki i washa daj sido kolorowe, do paneli itp. Mówią, że najlepszy jest pierwszy sidolux jaki był dostępny, do kamienia (lastriko, nagrobków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSzK planuje zamontować na czołgu.

Zapomniałem sprecyzować że chodzi mi głównie o spalone, gumowe bandaże, ale chętnie podpatrzyłbym też standardowe opony^^

Wydaje mi się że kiedyś widziałem fajny warsztat w którym pokazywane były takie rzeczy, ale teraz nie udało mi się go znaleźć :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nieco głupawe. Muszę położyć kalkomanie na kalkomanie (tło a na nim numer). Rozdzielać czymś warstwy kalek? (sido?). Zmiękczacz dać na każdą z warstw, czy raz na obie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to wyglądać ,to należy zrobić to tak jak napisałem ,choć i tak dużo zależy od kalek i udanego ich położenia.Pierwsze takie rozwiązanie przyjęła bodajże Italeri w sWS z lat 90-tych,potem Dragon.Producentów kalek nie poruszam bo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ja robię to bez sido naklejam tło na płyn pod kalki czekam aż wyschnie a potem delikatnie zwilżam tym pod kalk i naklejam resztę jak przeschnie to maluję tym na klaki i po całkowitym wyschnięciu zabezpieczam lakierem matowym. Robię tak np. generyczne "bumper code" dla amerykańskich pojazdów tło jest osobno tzw sand block a na to nakleja się osobno oznaczenia literowe i symbole .Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

-Która firma oferuje najlepiej wykonany, wczesny DSzK w 1:35?

-Czy ktoś zna jakiś sbs do wykonywania spalonych kół? =P

 

Z tego co wiem na rynku nie ma żywicznego DSzk , zapytaj na forum może komuś zostało to Cię poratuje,lub jeżeli potrzebujesz sam karabin kup zestaw plot. bodajże ze Zwezdy z DSZk na trójnogu i ludkami. co do spalonych czołgowych kół to np. Panzer Art robi żywice do praktycznie każdego czołgu, wystarczy tylko spojrzeć. Czołg pali się wspaniale podobnie jak samochód także z tych bandaży czy opon praktycznie zostają tylko koła/felgi i ew. druty zbrojeniowe opon kwestia tylko dobrego pomalowania.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie myślę że dosyć ważne w modelarstwie związanym z pojazdami.

Jakie macie sposoby na to żeby pojazd opierał się na wszystkich kołach, Żeby nie było sytuacji że któreś lekko się unosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie myślę że dosyć ważne w modelarstwie związanym z pojazdami.

Jakie macie sposoby na to żeby pojazd opierał się na wszystkich kołach, Żeby nie było sytuacji że któreś lekko się unosi?

 

Zanim klej wyschnie:

W kołowych - stawiam na kołach na blacie

W gąsienicowych - bardzo przydaje się linijka - pozwala ustawić zarówno liniowość jak i wysokość/poziom kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie mogłem się powstrzymać

 

A teraz ja mam pytanko-ma ktoś jakoweś fotki/schematy malowania Matyldy w wersji LCD??z chęcią przygarnę/pożyczę/skopiuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główni kandydaci to 222 wlasnie ze względu na klasykę ale tu koniecznie blachy a drugi kandydat to GMC ze względu na nietypowość

 

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych i spokojnych Świąt wszystkim forumowiczom!

 

Dostałem pod choinkę Sk. Kfz. 9 FAMO z Tamiyi. Sklejać z pudła czy dokupić jakieś fototrawionki? Proszę znawców tematu o opinie. Z góry dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.