Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,że powoli przygotowuje się do 5 wrocławskiego modelshow'u ,którym tematem przewodnim jest afryka,to chciałem być

,,Na Czasie'' i skleić coś ,,afrykańskiego". :D

Wybór padł na SD.KFZ 222 od tamki w ,,35".

https://www.google.pl/search?q=sdkfz+222+afrika+korps+tamiya+1:35&espv=2&biw=1366&bih=599&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr3Jj5tpPKAhXh73IKHZkdBoIQ_AUIBigB#cns=0&imgrc=OJUUSKYLLTWm4M%3A

Pracę zacząłęm od montażu spodu tego oto pojazdu.

Wszystko ładnie spasowane.

Następnie w instrukcji jest montaż działa i komory działa.[chyba tak się to nazywa]

Jednak montaż działa odłożyłem na później ,ponieważ aerograf ,a raczej iglica od niego mi się zniszczyła[moja mama myła podłogę i potrąciła stojak z aero na ziemię,iglicą w duł oczywiście].

Więc wziąłem się za montaż kadłuba.

I tutaj pojawia się 1 problem,w instrukcji jest wskazane,aby z tyłu pojazdu wkleić element c19.

Jest to chyba dodatkowa wentylacja silnika,ale na obrazku nie ma tego elementu.

S.O.S PROSZĘ O POMOC!!! Jak to dać aby było zgodnie histroycznie.

Oraz mam 2 problem,otóż nie wiem jak pomalować wnętrze tego pojazdu.

Po moich doświadczeniach z wnętrami modelów sądzę ,że na szary ,ale nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Kupujecie elementy waloryzacyjne do konkretnych modeli tak jak producent nakazał czy do tych samych modeli, ale innych producentów? Mam blaszki i metalowe gąsienice do PZ KPFW 4, ale nie ma napisane do której wersji. Chciałem je zastosować do PzKpfw 4 ausf J Revella (03122). Jakie blaszki można zastosować do panter tank chyba wersja a dawnej firmy ESCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie historii. Przymierzam sie do sklejenia Opla Blitza w 1:35. Chce go pomalowac panzergrau. Co mogla holowac taka ciezarowka? Jakas nieduza armatke przeciwpancerna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
.Chcialbym go zrobic z tralem minowym (podobny do stosowanego w Magachu 6) + Droid, lecz brakuje mi fotek tak wyposazonych pojazdow.

 

Póki co nawet ja nie znalazłem takiego zdjęcia, jedyne które mam to zmodernizowana Puma Bet, różni się trochę od modelu Bossa.

 

april1320103_zpsceapomsl.jpg

 

Puma tak jak wiele pojazdow IDF przeszly szereg modyfikacji, wiele z nich ma zamontowane na kadlubie cos co przypomina dodatkowe oslony boczne,moze dla zalogi??

 

Jak najbardziej, zastosowano nowe fartuchy przeciwkumulacyjne oraz zamontowano dodatkowe kasety osłony dynamicznej na pancerzu pasywnym po bokach kadłuba i pancerz prętowy.

W niektórych wozach zwanych Puma Batasz na górze kadłuba znajduje się opancerzona cytadela, tak jak w Nagmachonie.

 

Puma Bet:

 

ga65_imagesia-com_6p5j_zpszanysoig.jpg

 

Puma Bet Batash:

 

323423_zpsmvvyjv1w.jpg

 

 

.Model Bossa to wedlug mnie starsza wersja Pumy, dlatego tez chce zamontowac tral minowy z Magacha

 

Wersja pojazdu nie ma tu za bardzo znaczenia, zarówno trał Degem Gimel jak i nowsza wersja Degem Dalet mogą być zamontowane z przodu pojazdu za pomocą odpowiedniego adaptera, różnego, dla obu wersji trału naciskowego.

 

Degem Gimel:

 

ki_128_zpsprg3yapw.jpg

 

Degem Dalet +wyrzutnia ładunków wydłużonych Cefa:

 

341_zpsbxkz1vfb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że ISU 152 od Tamiya 35303 będzie kolejnym modelem nad którym mam zamiar się znęcać mam 2 pytanka :

 

1 Którą lufkę wybrać (żeby pasowała do zestawu)??

http://www.mojehobby.pl/products/Lufa-152-4mm-ML-20S-do-SU-152-ITA-ZVE.html

http://www.mojehobby.pl/products/152mm-ML-20Pasuje-do-haubicy-M1937-ML-20-Trumpeter.html

http://www.mojehobby.pl/products/152mm-ML-20SDzialo-samobiezne-JSU-152.html

 

Bo chyba nie widziałem nigdzie lufy dedykowanej Tamce

 

2 U którego producenta (jeśli w ogóle ) znajdę DSzK ??

 

Podpowie ktoś zorientowany w temacie ??

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko "brudziarskie" mam:

chodzi za mną zrobienie błota w postaci grudek zaschniętych na podwoziu czołgu (skala 1:72). Z czego zrobić "papkę" żeby dało się ją położyć pędzlem lub szpatułką (nie mam aerografu)? Próba dodania startych suchych pasteli do bezbarwnego matowego Vallejo skończyła się rozpuszczeniem się pasteli w farbie, wyszła po prostu farba w kolorze pasteli. Odwrotnie - zakropinie startych pasteli bezbarwnym matem ciut lepiej, ale dalej faktury grudek nie ma. Ktoś coś kiedyś chyba pisał o fusach z kawy (pijam fusiankę więc materiału będę miał dość) - dobrze kojarzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.