Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

- polecam metodę z solidnym przyklejeniem górnego biegu gąsienic do kół i wpychaniem "elementów dystansowych" (np. zapałek) między gąsienice a błotniki (oczywiście po wyschnięciu kleju). Jak postoi tak dobę - dwie to zwisy powinny się utrwalić.

Dziękuję za patent ;) ! Wypróbuję na pewno. Szkoda, że wielu producentów nadal stosuje te gumowe gąsienice. Ale co zrobić. Ponadto uważam - choć to temat na inną dyskusję - że generalnie radziecka/rosyjska pancerka jest trochę olewana przez producentów zwłaszcza w skali 1/72. To oczywiście tylko moje skromne zdanie.

 

Siedem-Dwójkę lubię dlatego, że nie jest tak wymagająca jak Trzy-Piatka. Przynajmniej w moim odczuciu. Choć modelarstwem zajmuję się od ponad roku nadal uważam siebie za żółtodzioba. Moje pierwsze dwa modele były w skali 1/35 ale szybko stwierdziłem, że to nie dla mnie. Choć gdy oglądam prace w skali 1/35 tutaj na forum musze przyznać, że to prawdziwe arcydzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, zapomniałem o tych gąsienicach. Ja swojego modelu nie skończyłem, ale przymierzając na sucho to niestety ciężko było połączyć obie końcówki. Nie wyobrażam sobie zrobienia żadnych zwisów w moim egzemplarzu. Może są jakieś dobre sztuczki na te taśmy, ale uważam że są zdecydowanie za krótkie :/

 

Z innej beczki, poleci ktoś jakieś naprawdę dobre zestawy niemieckich czołgistów, w zimowych mundurach? Głównie chodzi mi o załogę do artylerii samobieżnej, jeśli ma to większe znaczenie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiecie jak odkręcić (chyba) zaschnięte Pactry?
Bywa z tym ciężko. Mi udaje się kombinerkami albo kluczem - żabką. Buteleczkę wkręcam w imadło, zakrętkę łapię kombinerkami albo kluczem. Buteleczkę warto wcześniej okręcić szmatką, żeby szczęki imadła nalepki z niej nie zdarły. No i trzeba mieć wyczucie w ręce żeby zakrętkę ścisnąć na tyle mocno żeby udało się odkręcić i na tyle słabo żeby nie zgnieść.

W przypadkach skrajnych zostaje przewiercenie zakrętki i przelanie farby do innego słoika. A tak ogólnie warto po pracy wytrzeć gwint i górną krawędź butelki do czysta, ryzyko zaschnięcia maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiecie jak odkręcić (chyba) zaschnięte Pactry?

 

Najlepszy sposób podał Greif. Sam tak robiłem ze swoimi Pactrami.

Wkładanie szklanych rzeczy do imadła przypomina mi mojego sąsiada, który chciał wsadzić do zegarka szkiełka używając imadła... Chyba możecie sobie wyobrazić jakiego placka później miał.

 

Mam pytanie, mianowicie jakie gąski z MasterClubu będą pasować do tych teciaków?

Mianowicie ( )

Mastercluby do teciaków mają oznaczenia datami, więc z doborem nie będzie problemu.

http://exito.sklep.pl/pl/c/GASIENICE/291/1/default/1/f_producer_203/1

Ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Friulmodel.

PZdr

 

Friule trzeba dowiercać czasem (tak czytałem), a na to nie mam ochoty. Coś nie tak z Masterami jest?

Rok rokiem, ale czy szerokością i otworami pasują na fest. To najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni chodzi za mną pomysł na T-90. Kilka razy usiadłem i czekałem aż mi przejdzie (powołując się na własną klauzulę sumienia unikam tematów radzieckich/rosyjskich). Na wypadek gdyby mi jednak nie przeszło - jakie zestawy warto brać pod uwagę w 1:35 a jakich unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sidolux - po tym jak go ostatnio użyłem model strasznie błyszczał. Szykuje się do kolejnego podejścia. Pytanie czy i czym należy go rozcieńczyć? Jak nakładać aerografem (grubo/cienko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux - po tym jak go ostatnio użyłem model strasznie błyszczał.

Ale to chyba dobrze? Mnie zawsze denerwuje, że model wygląda na tłusty. Sido działa jak akrylowy lakier błyszczący, pomaga kalki/wash położyć. Psikaj stężonym. Po wszystkich zabiegach i tak Ci zmatowieje.

A jak chcesz użyć sido jako satyny/półmat, użyj sidolux mydło marsylskie - takie białe jak mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.