Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

jest tego trochę na rynku i to co najważniejsze dostępne transportery SD.Kfz 251 i 251, amerykańskie Half Tracki ( tutaj trochę gorzej bo tylko Academy - średniak) Fajny jest (jak dysponujesz trochę większą gotówką) żywiczny M-29 Weasel z Haulera. Są też piękne Pz IV ausf G i J z Revell-a. Można pokusić się o opancerzonego jeepa z Dragona itp...itd Wybór trudnawy a temat Bitwy o Ardeny bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku jagdtigera zabrał bym się za Trupka z tego względu że jest on w wariancie produkcyjnym, na zawieszeniu Henschla, Dragon produkuje wersję na zawieszeniem Porscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu mi się ostatnio fotki w warsztatach z Picasa nie pokazują? Odkąd w linkach pojawiły się strasznie długie adresy zamiast zdjęć mam tylko info "obrazek". W kilku warsztatach tak się dzieje. Jak link był na jedną linijkę to było ok, ale odkąd są niemiłosiernie długie nie widzę fotek. Forum przeglądam na telefonie Samsung S5.

 

Edit

Już znalazłem, niestety trzeba być zalogowanym do Google - bez tego nie działa. Pewno nowa sztuczka Google w celach szpiegowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki polecilibyście prosty, lecz nie banalny model czołgu 1:35 (może być też 1:72) najlepiej z drugiej wojny światowej (np. t-34 lub tygrys) osobie, która poniosła "sromotną" klęskę estetyczną (między innymi przez duże problemy z gąsienicami) z leopardem 2a5 1:72 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 1:72, T-34 lub Tygrys, dla początkującego, żeby nie było problemów z gąsienicami ?

Odpowiedź:

Zwezda:

http://www.mojehobby.pl/products/German-Heavy-Tank-Tiger-I.html

lub:

http://www.mojehobby.pl/products/Soviet-medium-tank-T34-76-m.1943.html

Bardzo przyjemne, proste w montażu modele i zdecydowanie bardziej szczegółowe niż Teciak proponowany powyżej.

Tylko nie daj się nabrać na slogan - "montaż bez użycia kleju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki polecilibyście prosty, lecz nie banalny model czołgu 1:35 (może być też 1:72) najlepiej z drugiej wojny światowej (np. t-34 lub tygrys) osobie, która poniosła "sromotną" klęskę estetyczną (między innymi przez duże problemy z gąsienicami) z leopardem 2a5 1:72 ?

 

Może ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym rozcieńczyć farby olejne (artystyczne/malarskie), żeby uzyskać wash?

Mam kilka washy akryolowych, ale mam z nimi raczej traumatyczne doświadczenia (zacieki, szybkie wysychanie i brak możliwości korekty czy zmycia po wyschnięciu)

 

 

Rozcieńczalnik do farb olejnych wamodu się nada?

Nie będzie za szybko odparowywał?

 

Jakieś sugestie? doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że rozwiążą moje kłopoty z Washem na modelach.

 

Doczytałem w temacie

Wg niektórych źródeł white spirit = benzyna lakowa

Nic to w drodze z pracy nabywam w/w benzynę lakową.

Market budowlany mam po drodze, sklepu dla plastyków niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M1A2 sama wieżyczka dowódcy CWS (Commander's Weapon Station) jest nieruchoma, natomiast ruchomy jest pierścień, na którym zamontowany jest M2 Browning.

 

m1a2_details_001_of_125_zpsd3hghhq0.jpg

 

Osłona prawdopodobnie miała zapobiegać przed spadnięciem gąsienicy z koła napędowego. Na zdjęciach M1A2 tych osłon nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.