Skocz do zawartości

LWS Czapla ZTS 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę do zabawy starym modelikiem z ZTS-u, rocznik 82. Model będzie robiony prosto z pudełka + trochę własnej walorki. Najbardziej obawiam się kalek, mają 26 lat i mogą się rozlecieć ale tym będę martwił się póżniej. Modelik to powrót sentymentalny do lat dzieciństwa i zobaczymy co da się wycisnąć z niego.

100_3133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś do czapli blaszki, zastanawiałeś się nad zakupem? Fajnie by wzbogaciły ten jakże biedny model, można by zrobić świetną kabine i elegancki karabin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk cholera

Będę kibicował i trzymał kciuki. Powód mam bardzo osobisty

To pierwszy i ostatni model jaki skleił dla mnie mój ojczulek. Chłopina ewidentnie nia ma do tego talentu i namęczył się wtedy jak jasna cholera. Nawet sześciolatkowi wydawało się, że jakiś podejrzanie krzywy ten samolot wyszedł Kurcze kiedy to było, dwadzieścia kilka lat temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde miałem ze 4 takie jak miałem ze 6 lat i pokonywały mnie te zastrzały do skrzydeł będę kibicował powodzenia.

 

Mnie też pokonywały ale teraz się nie dam Mr. Green

 

Jupii.. nie jestem sam :P U mnie kończyło się na przyklejeniu płata do wiatrochronu i podparcia wszystkiego jak się da zastrzałami... Próbowałem parę razy... stąd szacun dla miszczunia (jak sklei oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk Temat jak to się kiedyś mówiło "w dechę" Obawiam się, że powrót sentymentalny do lat dzieciństwa to Ty zrobiłeś całkiem sporej części uczestników forum. Mnie oczywiście również... Kurcze, no normalnie podstawówka mi się przypomniała i kółko modelarskie, gdzie kleiłem taką Czaplę. No i to mocowanie płata - coby równo wyszło. Pamiętam, że nigdy mi się to nie udało Podejrzewam, że jakbym miał taki egzemplarz (rocznik '82) w swojej kolekcji, to z sentymentu chyba nie odważyłbym się go napocząć.

 

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Motyla noga, a tak sobie myślałem czy nie wystartować z Czaplą w Konkursie, a tu proszę

 

Ja do swojej mam dokupione blaszki i plany modelarskie i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nią...może Twoja relacja mnie zmobilizuje do tak odważnego kroku, a poza tym "w grupie raźniej"

 

Życzę powodzenia i będę kibicował!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś dorwiesz to polecam przejrzenie kartonowej Czapli z wydawnictwa Answer, można podpatrzyć sporo detali. Kalkami się nie martw, model ten jest wciąż dostępny i kosztuje jakieś 8 zł, więc w razie czego jest je skąd załatwić. Na dniach będę miał książkę Samoloty RWD Glassa, jak będzie tam coś ciekawego o czapli to Ci podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powrót do przeszłości. Miałem go. Sklejony przy wydatnej pomocy starego. Tylko mój był z zielonego plastiku. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Będę kibicował

Skąd go wytrzasnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się że taki dinozaur wywoła spore zainteresowanie. Załozenie mam takie - malowanie pędzekiem żeby było klimatycznie i żadny ''dopalaczy'' typu blaszki. Walorka jakimiś resztkami, druciki, pręciki itp. Na forum w galeri sa dwie czaple i to na bardzo wysokim poziomie i nie wiem czy uda mi się zbliżyć do nich. Model kupiłem za parę złotych na allegro, ten mój z dzieciństwa był zielony. Teraz mam do dyspozycji szpachlówkę, farby, aero( tu nie będzie użyty), masę narzędzi kleje( ten w zestawie to jest klasyka) i własne łapki. Czapla ruszy za jakiś czas jak skończę F-15E.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywoła spore zainteresowanie

wywoła, wywoła, jak wspomniano..."kilku" z Nas nimi sie bawiło,kleiło..i kleili je nam rodzice,dziadkowie....to tak,jakby zapomnieć o donaldach, oranżadce w proszku...czy Ptysiu ;)

Też "podglądam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model, co Ci pokazalem kilka postow wyzej, robiony przez mojego kolege, dokladnie oddaje schemat malowania, bo Krzysiek przekopal kawal dokumantacji przy budowie. Teraz siedzi za granica, wiec nie mam jak go poprosic o te materialy, ale w tych dwoch sprawach (smiglo i kolpak) mozesz sie smialo wzorowac. Czyli kolpaki polish khaki, a smiglo czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD 13 Czapla, dziadek LWS-3 Mewa mojego faworyta jeśli chodzi o rozpoznanie lotnicze. Tylko Angole się czepiali, że niby zerżnęliśmy z ich Westland Lysandera ;)

Kibicuje baardzo mocno, w razie czego masz książki Cynka ?

Napisz (idąc za mart72) skąd wytrzasnąłeś to cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk szacun za podjęcie takiego retro tematu, w moich zasobach miałem chyba ze 3 szt., białe, zielone i niebieskie kolorki . O dziwo wszystkie popełniłem, jednak nie tak do końca... mam na myśli to co większość hehehe, ale jeden wyszedł... stał jeszcze na starych śmieciach z kilka lat zanim się rozpadł (sam). Życzę powodzenia w temacie Czapli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD 13 Czapla

14! RWD 14 Czapla

Patyk, nie mam zdrowia tego teraz szukać, ale na airwar.ru był na pewno planik Czapli, a na nim jakieś marnej jakości rysunki wnętrz kabin. A tutajmasz relację klejenia czapli z kartonu, jest tam również kilka ciekawych obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.