Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja.

Czy mógłby mi ktoś podać długość ramy w naczepie od revella, oraz jaki jest rozstaw między osiami?

 

Edit.

Sory, chodzi mi o cysterne, trailer tank.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja.

Czy mógłby mi ktoś podać długość ramy w naczepie od revella, oraz jaki jest rozstaw między osiami?

 

Edit.

Sory, chodzi mi o cysterne, trailer tank.

 

Nikt jej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam pytanko mam zamiar zrobic scanie 142 h z kabiną dzienną jako wrecker i to na dodatek z tył ma być tylko jedna oś wiem że istnieją podobne pojazdy lecz nie mogę się doszukać fotki takiej scanii jeśli ktoś ma takie fotki bardzo proszę o kontakt , opinie na temat pomysłu mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 dzięki no a fotki poto żeby zobaczyć jak to wygląda bo w zasadzie takiej fotki nie znalazłem a to że taki pojazd istnieje jest według mnie prawdopodobne. zastanawiam się po prostu czy to robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jej nie ma?

Mój brat ma więc mogę podesłać te wymiary

Długość ramy to 11,8 cm, rozstaw osi- 5,8cm.

pozdro

 

Wielkie Dzięki . Teraz coś się ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukałem tego troszkę na forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, dlatego jestem zmuszony napisać tu. Czy są jakieś techniki na przydymienie przednich lamp? Ewentualnie czy jakoś tak przydymić wypełnienie lamp (to takie chromowane jakby).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukałem tego troszkę na forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, dlatego jestem zmuszony napisać tu. Czy są jakieś techniki na przydymienie przednich lamp? Ewentualnie czy jakoś tak przydymić wypełnienie lamp (to takie chromowane jakby).

 

Pozdrawiam!

Możesz spróbować lekko psiknąć czarną transparentną farbką, o ile się nie mylę Tamiya ma taką w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia do przyciemniania szyb może być.

No chyba że takim prymitywnym chałupniczym sposobem po prostu przydymić nad zapalniczką klosz od środka żeby się "zadymienie" nie starło? Nie wiem, nie próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado, też tak myślałem, ale takiej farbki nigdzie ostatnio nie widziałem w sklepach

 

Krzychu126, folia była by dobra przy jakiś płaskich kloszach, ale przy takich różniaście wypukłych już jak ma np. Subaru Impreza STI z 2007 to już jest problem (dla mnie ). Spróbuje z podpaleniem starej ramki.

 

Dzięki,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci z dymem klosze nie poszły. Była taka farbka Smoke ale nie pamiętam czyja. Kiedyś coś malowałem bardzo, ale to bardzo rozcieńczoną czarną błyszczącą humbrola, przy cienkiej warstwie dało się uzyskać efekt przyciemnienia szyby. Możesz też próbować z farbami do malowania po szkle, jest spory wybór kolorów transparentnych. Tu na tym forum ktoś kiedyś przyciemniał szybki trzymając je całą noc w tuszu. Efekt był bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem ze scania streamline z italeri otóż porownując ze zdjęciami błotnik wydaje się być a wysoko w stosunku do koła jaka jest skuteczna metoda na to ,jak dam go niżej znowu szpara pomiędzy nim a kabina bedzie za duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie płynną szpachlę firmy Mr.Hobby. I takie pytanie. Kładzie się ją prosto na model czy coś się jeszcze do niej dodaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówienie od córy na pomalowanie paru rzeczy w kolorze przypominającym zieleń niedojrzałych bananów - i stąd moje pojawienie się w dziale cywilnym , bo się znacie na ...hm...specyficznych odcieniach Możecie doradzić jakąś farbkę akrylową? LimeGreen Vallejo okazała się być zbyt żółtą...a mieszać nie będę ze względu na specyfikę pędzlowanego obiektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.