Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czym kleić żywice do plastiku. Zawsze kleiłem na ca. I zawsze działało, a teraz akurat mam większe części i klejąc je do plastiku nie chcą się trzymać. Jakieś rady? Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie, czym różnią się te dwie farby?

http://www.mojehobby.pl/alclad-ii-107-1oz-chrome-lacquer-for-plastic-p-6-1119277.html

http://www.mojehobby.pl/alclad-ii-107-1oz-chrome-lacquer-for-plastic-p-6-1119277.html

Zabrałem się wreszcie za zakup Alclada, a okazało się że ten "for plastic' jest już niedostępny, można używać tego lexanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbka do lexanu różni się większą wytrzymałością na uderzenia i zgięcia. Ja osobiście używałęm takich farb jak się bawiłem w R/C, ale tam też jest inne malowanie karoserii- od środka. Myślę , że nie powinno być problemów z malowaniem , ale poczekaj na odpowiedź modelarza który stosował ją do zwykłych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę przemalować mojego meśka Burago w skali 1:24 mam podkład motip i co dalej zdzierać jakoś farbę czy od razu proszę o podpowiedź bo to 1 taki projekt w życiu a szkoda 500-tke skopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba115 po pierwsze to to pytanie raczej nie na to forum - tu się skleja i maluje plastiki. Pod tym względem polecam AMTK.

Co do samego pytania - zależy w jakim stanie jest lakier na mercedesie. Na pewno musiał byś zmatowić lakier jaki jest, a jeżeli są odpryski, to zdjąć całkowicie lakier - i tu już wypowiedzą się koledzy z AMTK, bo nie mam pojęcia jak reaguje np kret z metalem z jakiego zrobione są Bb.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie małe pytanko, czy Scania na zdjęciu poniżej jest w układzie 6x4 czy 6x6 ? zawieszenie ma dość sowite więc nie wiem a mostu napędowego na przednią oś nie mogę się dopatrzeć.

4d8e06d419f0ad58m.jpg

P.s. Zdjęcie znalazłem na necie i zapisałem na dysku więc nie podam strony skąd pochodzi bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim ,długo mnie tu nie było, powracam i od razu mam pytanie czy można zrobić podłużnice do scanii 4/R z blaszek miedzianych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie małe pytanko, czy Scania na zdjęciu poniżej jest w układzie 6x4 czy 6x6 ? zawieszenie ma dość sowite więc nie wiem a mostu napędowego na przednią oś nie mogę się dopatrzeć.

4d8e06d419f0ad58m.jpg

P.s. Zdjęcie znalazłem na necie i zapisałem na dysku więc nie podam strony skąd pochodzi bo nie pamiętam.

 

Wg tego klik 6x6.

 

Siemka wszystkim ,długo mnie tu nie było, powracam i od razu mam pytanie czy można zrobić podłużnice do scanii 4/R z blaszek miedzianych ?

 

Oczywiscie, że można, ale lepiej zostań przy polistyrenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jedynie spróbować jak to wyjdzie bo mam delikatnie mówiąc dość szpachlowania szczelin po łączeniu polistyrenów. Poprzeczki ewentualnie zrobiłbym z polistyrenu ,ponieważ wiercąc otwory w blaszce w miejscach wierconych dziur powstają małe wgłębienia co nie wygląda za oryginalnie.

 

 

A i jeszcze jedno pytanie czy blaszka miedziana 0,3 podejdzie pod podłużnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są właściwości miedzi? Jest miękka, plastyczna, ciągliwa, słabo sprężynuje, dobrze przewodzi prąd elektryczne i ciepło, ale to akurat nieważne. Każde odkształcenie ramy, bo mimo że to model to jednak będzie pracować (będziesz go podnosić, przestawiać, kabina i zawieszenie swoje ważą), pozostawi na niej ślady (właściwość plastyczna, ciągliwa). Może nie jest to plastelina, ale polistyren w takiej skali będzie znacznie bardziej trwały od miedzi i można go formować na gorąco. Do tego jakość połączenia metalu z plastikiem pozostawia wiele do życzenia, będziesz musiał zaufać kruchemu połączeniu CA. Już nie raz blaszki mi odpadły od modelu.

Małe elementy z blaszek tak, rama raczej nie, ja bym się obawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób łączenia to obstawiam na lutowanie ,możesz mi powiedzieć w jaki sposób można formować polistyren bo mi za bardzo nie wychodzi.

 

Krzysiek nie bój się scania czeka na lakierowanie ,rama jest już prawie skończona z poli. Mam zamiar zrobić auto do lasu od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.