Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzieś w dziale warsztat ktoś wrzucił linka do sensownie kosztujących zestawów nakrętek do modeli (10-20 zł za kilkaset szt.), wyglądały na polistyrenowe, ew. żywiczne, szukam już od dwóch godzin a pała jestem, i nie zapisałem strony. Po googlach też błądzę i wciąż nic nie mogę znaleźć, profile widzę, ale nie ma śrubek, poratuje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie miałem na myśli (karton).

Plastikowe są takie: nakrętki

Ja używam jeszcze śrub, nitów i nakrętek firmy Masterclub. W kraju były kiedyś dostępne w Saharze. Jak jest teraz nie wiem. Ściągam je z HE - przykład. Wybór rozmiarów i kształtów jest duży - można dopasować praktycznie do każdego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Oj dzięki, wreszcie zrozumiałem o co w tym chodzi, kto produkuje i po czym szukać. Producent to meng-model, obecnie dostępne w Polsce w exito, reszta sklepów, ma, ale nie ma ;)

Nie mam ciśnienia, więc obadam może te tekturowe.

W uzupełnieniu. Są jeszcze żywiczne. http://www.model-kom.pl/nakretka.html

W moim Starze na zdjęciach te zielone to żywica, szare to plastik. Z plastikiem może być kłopot przy większych wymiarach tak powyżej 1 mm bo trzeba je odciąć od paska. Więc może być trochę zabawy. Żywica ma tę wadę, że jest krucha. Naklejając np. na ramę jak najbardziej pasuje, ale kiedyś próbowałem robić imitację przewodów hydraulicznych. Kawałek pręcika jako przewód, potem nakrętka, grubszy pręcik - złączka, nakrętka i znów pręcik. Wszystko się rozleciało, bo nakrętki żywiczne pękały na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pytanko mam: jak długo może siedzieć Maskol na szybach? Ew. taśma Tamiya? Mam do popracowania dłużej nad autkiem i nie mam innej koncepcji niż zakleic szyby na dłuższy czas.

Taśmę Tamiya miałem kilka miesięcy na szybie. Maskol ok. 1,5 miesiąca, ale na farbie. Nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że zanim zaczniesz malować szyby weź patyczek i podociskaj folię zaczynając od środka. Raz miałem tak, że po jakimś czasie taśma odpuściła mi na brzegu i zapomniałem docisnąć. Efekt - rozlanie farby pod maskowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam: jak długo może siedzieć Maskol na szybach? Ew. taśma Tamiya? Mam do popracowania dłużej nad autkiem i nie mam innej koncepcji niż zakleic szyby na dłuższy czas.

 

Jeżeli masz Maskol Wamodu to radzę Ci gdzie się da zamaskować taśmą Tamiya szybki, bo strasznie ciężko jest go wydrapać z zakamarków. Kleję taśmą w kawałkach większe partie i na to Maskol. Z taśmą lepiej toto zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja trochę z innej beczki.

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania zestawu opon Italeri 3890 Trailer Rubber Tyres z oponami znajdującymi się standardowo w zestawach ciężarówek Italeri? Czy są one rzeczywiście szersze od zwykłych opon, zakładanych np. jako bliźniaki? I czy średnica felg jest taka sama?

 

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwa wskazuje są to opony do naczep czyli są szersze niż te od ciągników i pasują średnicą na felgi jednak trzeba je poszerzyć żeby zrobić Super Single
Tyle to sam podejrzewałem, licząc rowki na oponach na zdjęciach , ale ponieważ w Italeri napisy i rysunki na pudełku niekoniecznie odpowiadają jego zawartości, chciałem się dowiedzieć, czy ktoś sprawdzał te kapcie "namacalnie" . Chciałbym zastosować te gumy na przednią oś ciężarówki, gdzie czasem znajdują się właśnie szersze kapcie niż typowe bliźniaki (ale nie aż tak szerokie, jak "prawdziwe" Super Single z napędówek).

Wolę się upewnić przed zakupem, niż się później rozczarować...

 

Swoją drogą, kiedyś na Forum czytałem, że któryś z Kolegów te "prawdziwe" SS na tylne osie zrobił łącząc 2 zwykłe opony ze sobą...

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gdzie dostanę wentyle do felg 1/24 i 1/12. Fajnie by było mieć coś takiego w swoich kołach

 

wystarczy poszukać...

http://www.mojehobby.pl/products/Wentyle-do-kol.html

 

 

Chyba coś mi nie idzie to szukanie... poszukuję jeszcze śrub T2M różnych średnic i ciężko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem ;)..

"Mondry" ja, nie wiedzieć czemu (no dobra głupota) przykleiłem taśmę maskującą na praktycznie już wykończony model (była położona piękna powłoka błyszcząca).

Cóż po odklejeniu taśmy pokazała się już nie piękna błyszcząca powłoka. Tam gdzie była taśma pozostały piękne matowe ślady.

Macie może jakiś pomysł jak to zlikwidować? Czy jedyna metoda to jeszcze raz malowanie?

 

A tak na marginesie, jakie macie pomysły na ślady tłustych paluchów? Da się to jakość usunąć?

 

PS. tak dla wszystkich choć pewnie już wiecie, nie klejcie taśm maskujących na powłoce błyszczącej :///.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.