Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie wszystkich witam.

 

Moje pytanie jest z nieco innej beczki ale nadal w kręgu pojazdów pancernych w skali 1/35. Otóż… Postanowiłem wykonać dla kogoś na prezent urodzinowy model czołgu T-55 w polskich barwach. Osoba, którą zamierzam obdarować dawno temu odbyła zasadniczą służbę wojskową w wojskach zmechanizowanych. Pomyślałem, że będzie to fajny prezent. O ile jestem w posiadaniu niesklejonego modelu czołgu T-55 firmy Tamiya, nie bardzo wiem jakie konkretnie przeróbki powinienem wykonać aby ów model jak najbardziej zbliżyć do wersji krajowej.

Chodzi mi o tak zwane „maksymalne minimum”, które muszę poczynić. Przewody paliwowe, kabelki i inne (za przeproszeniem) duperelki nie wchodzą w grę z powodu braku czasu. Wiem, że Aber i Eduard produkują zestawy blaszek dedykowane temu modelowi. Ale które z nich powinienem kupić? Jedyne co wiem to, to że trzeba poprawić w w/w modelu pancerz nad silnikiem ale nie wiem jak bardzo owe przeróbki muszą być zaawansowane? Zastanawiam się jeszcze nad metalową lufą (RB lub Aber) oraz zestawem gąsienic firmy Friul. Ale czy ma to sens?

 

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi co i jak najlepiej kupić i ewentualnie przerobić.

p.s. Model powinien być gotowy na 12. Czerwca. Może mi się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Bardzo spodobał mi się ten fordzik. Jak w znanym powiedzeniu: "Jest tak brzydki, że aż piękny".

Pytanie do kolegów. Jak brzmi jego pełna nazwa i czy jest jakiś zestaw w 1:24 (1:25) z tym fordem???

 

ford_bus_zps0t1nrm4y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy -- nity w 1/48 kalki --- gdzie najszybciej Archer w Polsce można dostać --- szukam i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Bardzo spodobał mi się ten fordzik. Jak w znanym powiedzeniu: "Jest tak brzydki, że aż piękny".

Pytanie do kolegów. Jak brzmi jego pełna nazwa i czy jest jakiś zestaw w 1:24 (1:25) z tym fordem???

 

ford_bus_zps0t1nrm4y.jpg

 

To jest Transit Mk I, produkowany w latach 1965-78. Co do modelu nie wiem czy jakiś jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje model tego forda w skali to 1;24 firmy ESCI bardzo duży rarytas i osiąga wysokie ceny, wyszły bodajże 3 wersje tego modelu. Tutaj nawet masz warsztat na pwm:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=77029

 

 

Ja natomiast mam takie pytanko czy ktoś posiada może lub wie gdzie kupić opony do naczepy car transporter z Revella? Posiadam ją i powoli ja składam i naprawiam, ale niestety dostałem ja bez opon, łańcuszków i wężyków, o ile to nie problem to opony już tak. Kopiłem kiedyś pony do naczep z italeri ale okazało się, że są one za duże co prawda mieszczą się w nadkola, no ale powinny być niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj żona szukając kul i tasiemek wpadła na takie coś http://allegro.pl/filc-arkusze-30x40cm-i5371313790.html filc w arkuszach , zastanawiam się czy nada się na wykładziny jak flok, używał ktoś może?

 

Wygląda na dość gruby Kolory są fajne, ale może to wszystko nienaturalnie odstawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam problem otóż zepsułem w moim nissanie 300zx szyby, które generalnie nadają się tylko do wyrzucenia lub robienia formy by odlać nową. Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć z czego zrobić formę a następnie z czego odlać nową szybę ? Czytałem że szkło wodne sodowe jest dobre ale podobno po miesiącu bieleje. Czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam okazje kupić aerograf z kompresorem : PARKSIDE® Airbrushset PABK 60 A1 tylko nw czy jest on coś warty. Dotychczas wszystkie modele malowałem farbą z puszki. Chciałem się właśnie zorientować czy ten sprzęt będzie coś malować i ile kosztuje nowy/używany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

 

Nie wiem, czy można gdzieś takie tablice kupić (w jakiej skali?), ale w dzisiejszych czasach opłaci się już zaprojektować i wykonać je jako kalkomanie na zamówienie. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dobrze mi się pracowało z firmą MeliusManu - ostatnio nawet własną stronę www postawili - http://www.meliusmanu.pl/

 

Przedtem raz zamówiłem kalkomanie w Niemczech - http://www.decalprint.de/index.php/de/ - też nie było źle, ale lepiej popierać naszych, prawda?

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kolejne pytanie a dotyczy ono tego jak nanieść kalkomanie na opony (guma) żeby co chwila nie odpadały ! Mam białe obręcze na opony ale już chyba z 3 razy nanosiłem a i tak co chwila gdzieś się odklejają. Jest jakiś specjalny klej/płyn ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.