Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z farbami Alclada. Maluję chromem na podkładzie czarnym błyszczącym z tej samej firmy, przy zalecanych ustawieniach kompresora i ... wychodzi mi raczej aluminium niż lustrzany chrom. Czasami części mają zamierzony efekt, ale zazwyczaj nie. Czy może chodzić o kąt malowania, odległość lub coś innego? Czy malować cieńszym czy też szerszym strumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradniki mówią o tym, żeby malować jak najcieńszymi warstwami, właściwie nie warstwami, a mgiełkami, mikromgiełkami, i jak zobaczysz efekt błysku to koniec! Nie poprawiaj, nie domalowuj, bo wtedy matowieje. Ja jeszcze przelatywałem miękkim pędzelkiem po jakimś czasie, alclad i tak jest bardzo szybko suchy, a takie przeciągnięcie pędzelkiem wybłyszcza nieco powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad dla mnie to jest wielkie nieporozumienie, ta butelka kosztuje prawie 30 zł, starcza na krótko i do tego trzeba mieć umiejętności żeby to dobrze położyć. Ja kupiłem proszek kosutte Gin san (C1 Metalizer), który wciera się w pomalowaną na czarny połysk powierzchnię. Nie ściera się, jest mega wydajny, łatwo się aplikuje. Dla mnie wygrywa z Alcladem 10:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad dla mnie to jest wielkie nieporozumienie, ta butelka kosztuje prawie 30 zł, starcza na krótko i do tego trzeba mieć umiejętności żeby to dobrze położyć. Ja kupiłem proszek kosutte Gin san (C1 Metalizer), który wciera się w pomalowaną na czarny połysk powierzchnię. Nie ściera się, jest mega wydajny, łatwo się aplikuje. Dla mnie wygrywa z Alcladem 10:0.

To jeszcze zdradź tajemnicę, gdzie i za ile można go w Polsce kupić. Ja najbliżej znalazłem w Czechach w cenie 3 razy droższej niż Alclad (Alclad 159 koron, C1 - 479 koron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Mr.Hobby super mettalics i jak dla mnie allclada bije na glowe, chocbe ze wzgledu na dodatek utwardzacza. Po 20 minutach mozna ze spokojem dotykac a nie tak jak allclad ktory od patrzenia schodzi. Na ebay-u sloiczek kosztuje rownowartosc 40 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Maskol Hmbrola może z czasem stracić stracić swoje właściwości? po prostu się przeterminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mój maskol leżał w szufladzie 4 lata. Tydzień temu wziąłem go porządnie wymieszałem i nałożyłem najpierw w celu sprawdzenia na lustro. Ku mojemu zaskoczeniu maskol nadal jest dobry, więc nałożyłem go na owiewkę.

Śmierdzi amoniakiem, jak zgnite jaja ale wyczytałem, że one tak mają. Tak że nie wiem czy one się psują, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Alclad'ów:

stosuję na wierzch ALC-600. Nie ściera się, ale traci troszkę na połysku

Zamierzam spróbować jeszcze MM 2780 (super shine clear), bo stosowany na MM 2734 sprawdza się rewelacyjnie.

Kiedyś byłem zwolennikiem Alclad'ów - teraz widzę, że są inne alternatywy.

Alclad'y wielu błędów nie wybaczają .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad dla mnie to jest wielkie nieporozumienie, ta butelka kosztuje prawie 30 zł, starcza na krótko i do tego trzeba mieć umiejętności żeby to dobrze położyć. Ja kupiłem proszek kosutte Gin san (C1 Metalizer), który wciera się w pomalowaną na czarny połysk powierzchnię. Nie ściera się, jest mega wydajny, łatwo się aplikuje. Dla mnie wygrywa z Alcladem 10:0.

To jeszcze zdradź tajemnicę, gdzie i za ile można go w Polsce kupić. Ja najbliżej znalazłem w Czechach w cenie 3 razy droższej niż Alclad (Alclad 159 koron, C1 - 479 koron).

 

Ja go ściągam z Chin, można go kupić też w Japonii - 1999.co.jp/eng. Fakt, kosztuje 60-80 zł, w zależności od źródła, ale za to tym proszkiem możesz wysmarować kilka modeli aut w 1/24 w całości i jeszcze ci starczy. Nie ściera się itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Właśnie kleje model Tamiya - Nissan 300zx turbo. Chciałbym się was zapytać o jakieś rady dotyczące klejenia tarczy hamulcowej. Wiadomo, że jak zaleje klejem to nie będą kręcić mi się koła. Co zrobić, żeby mi się tak nie stało ? Czy po prostu ostrożnie małą ilość kleju nałożyć ? Z góry dzięki za info ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak zaleje klejem to nie będą kręcić mi się koła.

Wiadomo. Ale po co mają się kręcić? To zabawka czy model? Na początku też bawiłem się i męczyłem z tym aż w końcu . Zwłaszcza, jak planujesz podstawkę do modelu, to problem i tak znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Maskol Hmbrola może z czasem stracić stracić swoje właściwości? po prostu się przeterminować?

 

U mnie stracił. Nie powiem ile miał, może ze 2-3 lata przeleżał, ale w środku zrobiła się kulka, a to co zostało płynne było już prawie samą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawa polega na tym, że pierwszy raz malowałem ramki szyb przy modelu. Wszystko zamaskowałem taśmą i zacząłem malować. Gdy farba wyschła ściągnąłem maskowanie i jak się okazało efekt jest tak tragiczny, że szkoda to w ogóle komentować :

 

1: http://zapodaj.net/7a9d08543ac91.jpg.html

 

2: http://zapodaj.net/29a136f66da12.jpg.html

 

No i tu moje pytanie czy jest jakaś możliwość naprawy tego ? Mam położony bardzo ładny lakier na karoserii a takie coś psuję kompletnie efekt. Chłopaki pomóżcie Z góry dziękować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobu usunięcia z szyby bez szkody nie znam, więc konkretnie nie doradzę. Wydaje mi się, że wszelkie próby Kretem lub DOT3 skończą się zmatowieniem szyby, więc bez polerki się nie obejdzie. Na drugi raz radzę stosować taśmę maskującą Tamiya i DOBRZE ją przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszelkie próby Kretem lub DOT3 skończą się zmatowieniem szyby, więc bez polerki się nie obejdzie.

 

langes, jeżeli masz jakiś jeszcze kawałek przeźroczysty, to wypróbuj jednak kreta, o ile pamiętam, mi nie zmatowił bezbarwnego, ale lepiej sprawdź na czymś niepotrzebnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Płyn hamulcowy nie prowadzi do zmatowienia przezroczystego tworzywa - to już wypróbowane. Kret też raczej nie powinien, ale warto spróbować na odpadach. Jednak w tym przypadku wydaje mi się, że wewnątrz tworzywa porobiły się już wżery - także może być ciężko. Być może, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było by wykorzystanie zniszczonej części do wykonania kopyta, na którym następnie można by na gorąco ukształtować nowe części.

 

Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję kontaktowania się z Revell'em w Niemczech? Mam takie przypadek że kupiłem model beetla w cabrio i brakuję części paru. Znalazłem informację że przez Revella DE idzie zamówić części. Pisałem już dwa razy do nich i dostawałem odpowiedź taką:

 

Dear customer,

 

we received your request, but the mail address seems to be incomplete. Please send us an email with your mail address (with ZIP-code).

 

Kind regards

 

your service department Revell

 

No i nie wiem o co chodzi z tym zip code? Mógłby ktoś pomóc o jaki kod chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…Pisałem już dwa razy do nich i dostawałem odpowiedź taką:
Dear customer,

we received your request, but the mail address seems to be incomplete. Please send us an email with your mail address (with ZIP-code).

Kind regards

your service department Revell

No i nie wiem o co chodzi z tym zip code? Mógłby ktoś pomóc o jaki kod chodzi?

 

Szanowny kliencie!

Odebraliśmy twoją prośbę, ale twój adres pocztowy jest niekompletny. Prosimy, podaj nam twój pełny adres pocztowy (z kodem pocztowym).

Z wyrazami szacunku.

Dział obsługi Revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołując się do mojego wcześniejszego pytania dotyczącego ramek szyby - moczenie w dot3 przez 24h nic nie pomogło farba nawet nie drgnęła :( Nie wiem co zrobić :( Spróbować może pomoczyć w krecie ? A może zmatować 1500 na wodę i wypolerować ? Czekam na odpowiedź

 

Podgląd sytuacji :

1: http://zapodaj.net/7a9d08543ac91.jpg.html

 

2: http://zapodaj.net/29a136f66da12.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, pytanie z gatunku kombinatorstwo stosowane. Podczas ostatniej wizyty w sklepie modelarskim nabyłem sobie słoiczek maskolu, który pan sklepowy określił jako "Tyn lypszy japoński". Nazywa się to cudo M-132 Mr. Masking Sol Neo-Maskol. Polski dystrubutor (jak mniemam) podał na opakowaniu, że rozcieńczać ten specyfik należy wodą destylowaną. W sumie to będzie to konieczne bo po nabraniu na pędzel i położeniu na fragment owiewki "drugiej porcji" ta pierwsza jest już sucha i odchodzi. Trzeba więc (jak rozumiem) to troszkę rozcieńczyć i położyć raz a dobrze, dać przeschnąć, a potem nałożyć na owiewkę farbę. Tak czy inaczej - czy istnieje inny sposób rozcieńczania zakupionego przeze mnie specyfiku, niż ten podany przez producenta? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.