Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czołem!

Jak sobie radzicie z mocowaniem elementów, które malujecie?

 

Ja sobie radzę z najmniejszymi popierdółkami tak:

 

003_zpsfjraudea.jpg

 

Wiertełko 0.3 mm plus igły strzykawkowe 0.4 mm nadziane na wykałaczki. Jak trzeba, to kropelka CA.

Trzeba zacząć od dokładnego obejrzenia elementów jeszcze jak są w ramkach. Jeżeli łączenie części z ramką jest w niewidocznym (po zamontowaniu w modelu) miejscu, można wykorzystać do mocowania kawałek sąsiadującej ramki.

Niestety rzadko się to zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić wash dopiero po biedronce i zaciekach? Mam wrażenie, że ostatnim razem go trochę zmazałem przy tych zabiegach. Moim zdaniem to nawet lepiej, ale wolę się dopytać czy nie przeoczyłem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je rozcieńczać i dodawać retarder. To nie są najlepsze farby do aerografu.

 

A są jakieś farbki z którymi nie trzeba kombinować tylko się je wlewa i maluje?

 

Vallejo AIR są gotowymi farbami do aerografów, wlewasz i malujesz, nie trzeba nic dodawać.

Ale tylko AIR, Vallejo bez AIR trzeba rozcieńczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je rozcieńczać i dodawać retarder. To nie są najlepsze farby do aerografu.

 

A są jakieś farbki z którymi nie trzeba kombinować tylko się je wlewa i maluje?

 

Vallejo AIR są gotowymi farbami do aerografów, wlewasz i malujesz, nie trzeba nic dodawać.

Ale tylko AIR, Vallejo bez AIR trzeba rozcieńczać.

 

Kolega wyżej napisał, że trzeba dodawać rozcieńczalnik i jakiś retarder do nich... Już nic nie wiem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał, że trzeba dodawać rozcieńczalnik i jakiś retarder do nich... Już nic nie wiem xD

 

Bo teoretycznie są już gotowe do aerografu, a praktycznie spora grupa rozcieńcza je do pożądanej konsystencji.

Z własnego doświadczenia te farby przy Tamiya i Gunze do aerografu stosuję "za karę". Komfort pracy po T i G zdecydowanie frustrujący co nie znaczy że nie da się tych farb obłaskawić.

W większości przypadków układ jest prosty - Gunze i Tamiya do aerografu i Vallejo i podobne do pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim urządzeniu trzeba wystawić rurę przez okno czy można na koniec węża założyć np jakiś worek żeby do niego wpadał cały syf? Czy są jakieś tańsze alternatywy do takiego urządzenia? Aktualnie jak maluję modele sprejem w puszce to wszystko dookoła mam uwalone pyłem z farby. Planuję zakup areografu ale nie wiem czy on też nie będzie tak pylił.

 

http://www.mojehobby.pl/products/HS-E420-Spray-Booth-komora-do-malowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można na koniec węża założyć np jakiś worek żeby do niego wpadał cały syf?

 

Przeczytaj to jeszcze raz i pomyśl jaką bzdurę wymyśliłeś...

 

Czy są jakieś tańsze alternatywy do takiego urządzenia? Aktualnie jak maluję modele sprejem w puszce to wszystko dookoła mam uwalone pyłem z farby. Planuję zakup areografu ale nie wiem czy on też nie będzie tak pylił.

 

http://www.mojehobby.pl/products/HS-E420-Spray-Booth-komora-do-malowania.html

 

Tańsza "alternatywa" - mam i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper69

 

A jak długa jest ta rura spiro po rozciągnięciu? I jaką ma średnicę? Widziałem też w sprzedaży jeszcze tańsze wersje od tej za 329 zł. Myślisz, że warto się nimi interesować czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury nie używam ale na oko ma ok 15cm. Przy malowaniu Aero z dyszą 0.3 na pełnym otwarciu i wysokim ciśnieniu pojawia się mgiełka ale jest zasysana na filtr. Po rozprostowanie będzie pewnie ok 1.5 m. To nie jest technologia kosmiczna i bez problemu kupisz zamiennik rury na metry.

Ja uważam, że ta kabina jest optymalna - ma bardzo kompaktowe wymiary po złożeniu, własne oświetlenie (trzeba zainwestować ze 20 zł w wymianę pasków led na takie o temperaturze barwowej np. 5500k bo fabryczne trupio świecą), modularną budowę, można połączyć 2 ze sobą (zdjęcia w necie), i obrotową tackę w zestawie.

 

Opisów tej kabiny, modyfikacji oświetlenia itp. jest już na forum kilka.

 

Podsumowywując. Ja kupiłbym ją ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.