Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Lepiej malować pojedyncze elementy ramy osobno i później sklejać, czy skleić całą ramę i dopiero malować ? Jeżeli malować z osobna, to jak przygotować powierzchnię do sklejania, żeby klej wiązał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Trzeba by zeskrobać farbę z klejonych powierzchni, dlatego ja radzę najpierw skleić, a dopiero potem pomalować. Warto też przypomnieć o starannej obróbce części, żeby usunąć z nich nadlewki i ślady łączenia form, a także ślady po wypychaczach (takie małe kółka!).

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc ,

 

Mam pytanie jako że poczatkuje w modelarstwie , jak najlepiej zamaskowac i czym nadkola ktore musze miec w innym kolorze niż nadwozie ? Jakies sprawdzone, dobre sposoby ?

 

Testowalem bluetack ale odchodzi mi z farba jak guma do żucia , jakaś tasma na krzywizny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmatowic nie zmatowilem tylko podklad nalozylem na kaste , moze le zrobilem ze wczesniej nie zmatowiłem albo za duzo bluetacka , za duże wałeczki zrobiłem musze pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak jak bartek330 napisał... Bluetack zwykle nie ma przesadnych tendencji do zrywania farby, ale żeby farba się trzymała dobrze, to malowana powierzchnia musi być czysta i odtłuszczona, dobrze pociągnąć ją podkładem który lekko się "wgryzie" w plastik - ale lekko. Przed nałożeniem bluetacka warto zaczekać te 24h, żeby farba porządnie wyschła. Ale jeśli masz do zamaskowania proste, ostre linie, to lepszym materiałem będzie taśma maskująca Tamiya. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc , przy czym doszedłem do takiego beznadziejnego momentu ,że chyba lepiej bedzie usunac wszystko do zera i od nowa nalozyc podkład i kolor , a pozniej z Tamiya robić nadkola w innym kolorze ,tylko czym to teraz zmyć do gołej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć... Gdzie mógłbym dorwać opony do szutrowej wersji Celici WRC w 1/24? Bo zauważyłem, że model Tamki ma trochę wyposażenia do rajdu Safari, co wydaje mi się ciekawsze niż Monte Carlo, nawet z zainstalowanym dodatkowym oświetleniem. No i mógłbym pobawić się trochę brudzeniem.

 

Dodatkowo jeszcze mam pytanie - gdzie by szło dorwać kalki do rajdu Safari '93 do tego auta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest ktoś na forum kto sklejał modele ciężarówek i modele śmigłowców? Jeśli tak to może jakoś porównać sklejanie tych dwóch typów modeli? Chodzi mi o trudność (w przybliżeniu oczywiście) i malowanie (wiem, z doświadczenia, że ciężarówki trzeba malować przed sklejeniem) . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Trochę się zastanawiam po co? Przecież prawdziwy odlew będzie też miał syfy w takich miejscach. Ale jeżeli trzeba, to ja bym je wyskrobał samym czubkiem skalpela, to dosyć dobrze działa. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.