Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Cześć!

Może na początek załadować do aerografu trochę szarej farby i z daleka trochę całość przypylić? Oczywiście delikatnie, tak żeby wszystkie części spod spody wyglądały, ale już kontrast będzie mniejszy i krawędzie się lekko zaznaczą przy okazji. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Hm... szkoda, że nie mam możliwości zobaczenia tego na jakimś warsztacie. Dość ciekawie to może wyjść.

Cześć!

Na razie mam tylko przykład z innego podwórka, ale technika ta sama - model malowany w trzykolorowy kamuflaż a potem pryśnięty z daleka piaskowa farbą:

paladin08.jpg

paladin09.jpg

paladin10.jpg

paladin11.jpg

Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam

Paweł

Bare Metal Foil chromowane listwy itp. Moje pytanie dotyczy aplikowania foli. Czy nakładać ją już po całkowitym malowaniu czy przed lakierem na kolor? Jak wy to robicie?

Cześć!

Ja bym powiedział najpierw lakier, i najlepiej żeby porządnie wysechł, a potem BMF - w przypadku skomplikowanych wzoró najpierw nakleić większy fragment a potem obciąć nadmiar ostrym nożem. U mnie na przykład zadziałało to tak (znaczek VW):

vw23.jpg

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

A jaki lakier kupić może być w sprayu żeby uzyskać wysoki połysk. Ten co stosowałam zaczął wgryzac się w farbę i masakra się robi.kolory się spływają. Ten co korzystam jest kupiony w sklepie z częściami do aut. Może za mocny. Odnalazłem w czelusciach lakier glos w sprayu model master. Czy uzyskam nim wysoki połysk? Co sądzicie o lakierach tej firmy.

SPRAILA -- bezbarwny połysk. Do niedawna występował pod nazwą RACING. To ten sam producent.Kładę go na dobrze wyschnięty akryl ( ok. 5-6 dni) i nic się nie dzieje. Wysoki połysk.

Chcę kupić lakiery Vallejo PU na bazie żywicy. Pytanie jest takie - czym czyścic aerograf po takich specyfikach?

Pytanie jest takie — ty chyba całkiem zgrabnie trolujesz?

Mógłbym ci odpowiedzieć czym ja czyszczę aerograf po Vallejo Surface Primer. Mógłbyś to wyczytać na tym forum. Odpowiedzią właściwą do poziomu twojego pytania będzie 71199.

Dzięki. Nie trolluję, ale podejrzewam, że nie wszystko co działa na farby akrylowe zadziała równie skutecznie na celulozowe. A na ile wiem, to vallejo ma głównie farby na bazie wody. Skoro używając wujka google nie znalazłem odpowiedzi to pytam "starszych i mądrzejszych".

Cześć!

W końcu po to to forum jest, żeby pytać. Ja to w sumie nie wiem, czym to najlepiej czyścić, njlepiej zrobić eksperyment. Ale doświadczenie i podpowiada, że mało jest farb, które w stanie "mokrym" nie mogą być zmyte rozcieńczalnikiem nitro, więc może warto spróbować. życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Witam panowie mam takie pytanie,gdzie moge kupić lub może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż 2 szt foteli kubełkowych

Witajcie,mam pytanie odnośnie farb Zero Paints-czy oprócz firmowego rozcieńczalnika można użyć z powodzeniem jakiegoś innego z popularnych,np.Gunze Mr Color Leveling,Tamiya?Próbował ktoś?

Kochani koledzy. Czy można nabyć gdzieś model plastikowy auta Żuk 1:25 24 ?

podłączam się do pytania

Kończą mi się pasty do polerki Tamiya , chciałbym coś równie skutecznego ale tańszego ewentualnie w podobnej cenie ale większej pojemności . Co polecacie?

Kochani koledzy. Czy można nabyć gdzieś model plastikowy auta Żuk 1:25 24 ?

podłączam się do pytania

Chyba tylko karton Cię czeka.

Ćwiczenie dla zaawansowanych to odrysowanie kartonowych części na płycie polistyrenowej i zbudowanie modelu z tego. To może nawet bardzo dobrze wyglądać, ale nie jest to projekt na jeden wieczór...

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Cześć!

Ja bym powiedział najpierw lakier, i najlepiej żeby porządnie wysechł, a potem BMF - w przypadku skomplikowanych wzoró najpierw nakleić większy fragment a potem obciąć nadmiar ostrym nożem. U mnie na przykład zadziałało to tak (znaczek VW):

vw23.jpg

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Na wstępie zaznaczam, iż nie mam żadnych doświadczeń w stosowaniu w/w folii ale.. ;)

Od dłuższego czasu stosuję farbę/lakier Alclad Chrome II, i ,moim zdaniem, wygląda to bardzo dobrze. Poniżej foty (wszystkie "chromowanie" elementy są pomalowane wspomnianym specyfikiem)

81cdd6e5ad2a7887med.jpg

abe662fb274cbf1cmed.jpg

2445e465bf5ee8aamed.jpg

i jeszcze silnik do Fokkera w kolorze "polerowane aluminium :

1a2bd21624104ab4med.jpg

Edited by Guest

Ćwiczyłem kilka podkładów, od Alclada po Tamiya. Najlepiej wychodzi Mr Color GX

p.s.

na zdjęciu z elementami modelu Harley"a widać jeszcze, na bloku silnika, położoną warstwę Alclad Aluminium.

p.s.s.

pamiętajcie, aby efekt był jak najlepszy, o tym, aby kłaść warstwę tylko raz!

Witam. Mam pytanie co do modelu, konkretnie firmy. Chodzi mi o model aoshimy. Kupiłem Nissana Gtr-a. Po otwarciu wszystko ok, fajnie wygląda itp. Mam jednak mamie przymierzania zderzaków do karoserii. I tu załamanie bo spasowanie jest na poziomie ATM. Wy też tak mieliście z modelami tej firmy? Myślałem że jakościowo będzie coś na styl Tamiya tym bardziej że firma jest dość droga.

Tak, zderzaki są za szerokie, ale trochę podgrzać skleić i jest ok, zobacz mojego GT-R. viewtopic.php?f=73&t=57338

W Tamiyi też się tak zdarza, miałem trzy F40 i w żadnym klapa nie pasowała. Po prostu części chyba stygną po wyjęciu z formy i trochę się odkształcają.

Ok. Dzięki za podpowiedź. Ja kupiłem taki model:

a1f7bb160841c449med.jpg

Powitać ;)

Czy rynek modelarski wynalazł w ostatnich dwóch latach coś lepszego i tańszego lub w tej samej cenie, co poczciwy, stary Maskol?