Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wash jest akrylowy to nie zmyjesz go benzyną, terpentyną, czy white spiritem.
Możesz spróbować zmyć Vallejo Airbrush Cleaner, kolega Bożo Wpożo pisał że tak robi, ja tego nie próbowałem, więc nie biorę odpowiedzialności jakby co ?

Pozdrawiam,

Jurek

Edytowane przez Jery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,  czy na auta z dwóch podanych lakierów bardziej Tamiya  TS-13 Gloss Clear,  czy TS-65 perłowy? Używam na razie TS-13 I taki normalny efekt, czy po ts-65 można oczekiwać fajniejszego efektu?

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie do Was.

Nakładam kalki na amg gt3 i nie za bardzo wiem jak sobie poradzić z jedną, nr 27 czyli nr startowy:

dRKvNf5l.jpg?1

Jak i kiedy naciąć kalkę żeby się ładnie ułożyła na tych "szczelinach" na błotniku?

Jeżeli coś miałoby zmienić to do kładzenia kalek używam micro set i sol.

PS. Te aftermarketowe kalki są niesamowite, jeszcze żadne kalki nie kładły się tak łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mikro set i sol to po „sol” samo powinno się ładnie ułożyć, bez żadnego nacinania... Trzeba odłożyć na jakiś czas po zaaplikowaniu tego sola. Jak za pierwszym nie ma spodziewanego efektu to powtórzyć czynność „podlania” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kalkomanie ustaw na odpowiednim miejscu, ułóż do kształtu już z użyciem sola, wygrzej suszarką, jak będzie pewnie siedzieć to wtedy natnij w tych miejscach w wypadku twojej kalkomanii musisz to zrobić przy samej krawędzi, nie jak an filmiku, wtedy z te miejscu sol i dociskaj patyczkiem i na koniec znowu suszarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki Studio27 w cięciu są kiepskie niestety, a po użyciu Solów mają tendencje do pękania przy linii cięcia. Odradzam więc działania po umieszczeniu na kaście. Wytnij taki prostokąt jak kalka cienkiego papieru, przyłóż do modelu, zaznacz krawędzie do nacięcia i natnij kalkę od tego wzoru na sucho, dopiero później kładź (też nie będzie łatwo). W instrukcji jest błąd, w oryginale ta kalka jest niżej i zachodzi na jeszcze jedną szczelinę... :) 

JcEx6mk.jpg

 

Bsd27bu.jpg

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jakub476 napisał:

A linia podziału maski?

Kalka ładnie się zagłębiła, myślałem że wasch załatwi sprawę. Oglądając sporo filmików z budowy widziałem, że niektórzy przecinają kalki, a niektórzy zapuszczają tylko wasch w linie podziału. Postaram się ładnie ponacinać te kalki w liniach podziału.

10 minut temu, jakub476 napisał:

Przy okazji skoro wy robicie Bilsteiny to nie potrzebujecie tych okrągłych kalek z napisem na wlew paliwa. Odstąpiłby by mi je któryś z was?

Napisz PW, mogę te kalki odstąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup prostą suszarkę z Niewiadowa (nie 500W tylko jakąś słabszą). Masz tam dwa stopnie suszenia. Na pierwszym możesz jechać do chwili gdy silnika nie spalisz. Drugi stopień przy uchylonej pokrywce modelowi tez szkody nie zrobisz nawet jak pójdziesz spać. Oczywiście elementy do suszenia muszą być położone w pewnej odległości od nawiewu. No i niektóre bezbarwne nie lubią wygrzewania, ale z tymi modelarskimi problemu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.