Skocz do zawartości

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2022 o 14:27, Klapouch napisał:

Jak mówię : ekspertem nie jestem ale to wyglada jakbym kalkę na lewą stronę nalepił

 

 

 

U mnie wygląda  fliegerstoff jak ponizej. Pozostałość z Mirage'owego  Halberstadta . Kolory są przygaszone , ale nie aż tak, jak u Ciebie.

20221230_142548.thumb.jpg.c40190c0db9e48d1f081d3d54839a0e3.jpg

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 22:44, myszaty napisał:

@Klapouch - nie pomyliłeś góra-dół???

Bo  wygląda jakbyś nakleił na wierzch  skrzydła wersję ,,odśrodkową"...albo dolną...16724363161185923084176586806036.thumb.jpg.e7d2aaf5fc7095093204e0bff3ba9845.jpg

 

Po prawej techmod, dół to orginal edek.

Nie wiem, ale nie wydaje mi się. Robiłem to dla testu, jakiś czas temu, ponieważ nie wyszło to projekt zarzuciłem i wziąłem się za inne rzeczy. Teraz chcę wrócić, Tam w kalkach są zdaje się 2 rodzaje, najwyżej zmienię malowanie, aktualnie nałożoną kalkę zdejmę - sęk w tym, że muszę wymyślić jaki kolor dać na spód, żeby to sensownie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 90% pewien że na górę nakleiłeś dół.

On jest wyraźnie jaśniejszy i bardziej blady. Lozenga nie jest wcale aż taka transparentna by tak zjaśnieć.

Za podkład spokojnie wystarczył by ( gunze) 45, 336 pod ta bladą kalkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klapouch napisał:

Nie wiem, ale nie wydaje mi się. Robiłem to dla testu, jakiś czas temu, ponieważ nie wyszło to projekt zarzuciłem i wziąłem się za inne rzeczy. Teraz chcę wrócić, Tam w kalkach są zdaje się 2 rodzaje, najwyżej zmienię malowanie, aktualnie nałożoną kalkę zdejmę - sęk w tym, że muszę wymyślić jaki kolor dać na spód, żeby to sensownie wyglądało

 

3 godziny temu, myszaty napisał:

Ja jestem na 90% pewien że na górę nakleiłeś dół.

On jest wyraźnie jaśniejszy i bardziej blady. Lozenga nie jest wcale aż taka transparentna by tak zjaśnieć.

Za podkład spokojnie wystarczył by ( gunze) 45, 336 pod ta bladą kalkę.

@myszaty   ma generalnie rację.

A w kwestii "podkładu"? Ja kładłem najciemniejszy kolor z lozengi - mniej więcej pasujący  barwą-  jako podkład. Nie tyle,  aby zaciemnić kalkę , ile aby w przypadku jakiejś małej awarii nie przebijał mi kolor  plastiku:-)))

Edytowane przez boberm1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 23:23, Klapouch napisał:

jak na szary podkład położyłem kalkę lozengi, to kolory wyszły mocno wyblakłe. Gdzieś czytałem, że pod spodem należy dać jeden z kolorów lozengi, ale nie pamietam który, żeby całość była bardziej nasycona. 

 

Aviattic pisze, że pod jego przezroczystą lozengę najlepiej kłaść błyszczący biały. Sam nie mam doświadczenia, więcej nie podpowiem.

Edytowane przez zaruk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,  ktoś wie jak ( i czy wogóle)  RBWZ Ilja Muromiec z 1 Korpusu Awiacji ( pod dow. Dowbora-Muśnickiego)

miał namalowane znaki rozpoznawcze?!?

Szukam w necie ale cały czas wyrzuca mi w barwach rosyjskich...chyba że nie był specjalnie znakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, myszaty napisał:

Koledzy,  ktoś wie jak ( i czy wogóle)  RBWZ Ilja Muromiec z 1 Korpusu Awiacji ( pod dow. Dowbora-Muśnickiego)

miał namalowane znaki rozpoznawcze?!?

Szukam w necie ale cały czas wyrzuca mi w barwach rosyjskich...chyba że nie był specjalnie znakowany.

Patrzyłeś tu ?:https://forum.odkrywca.pl/topic/761917-korpus-polski-gen-dowbora--zdjęcia/

Biorąc pod uwagę  szlak bojowy IM - to raczej nikt na nim niczego extra nie malował - choćby z tego względu że nie "udzielał się " operacyjnie.  Aczkolwiek cos tam na zdjęciu tej maszyny widać - jakby proporczyk na stateczniku??- chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, boberm1 napisał:

Aczkolwiek cos tam na zdjęciu tej maszyny widać - jakby proporczyk na stateczniku??- chyba.

No właśnie ten proporczyk mnie męczy 😀.

Z konstrukcji rysunku tych trójkątów jakby dwukolorowy - ale niewyraźna fota ruskiego też rozmywa środkowy pasek.

I mam zagwozdkę...

Bo jednak jako naród byliśmy przywiązani do swoich barw i lubiliśmy je eksponować w różnej formie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszaty

 W/g kufajmańskich stron - IM "kijowskij" - bo o tym samolocie piszemy jak mniemam - wyglądał tak:im-c2.jpg.8d149e4a7010f20cfd685b9f9f4a4a4c.jpg

 

 

 Tu masz linki :

http://www.airwar.ru/enc/bww1/im.html

http://scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic.php?t=24922&postdays=0&postorder=asc&start=20

Niestety znajomośc grażdanki obowiązkowa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, boberm1 napisał:

@myszaty

 

Niestety znajomośc grażdanki obowiązkowa.

Nie do końca , można kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać przetłumacz na język polski , pomaga prawie na wszystkich stronach w językach obcych , nawet chińskich i japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy jaki to kolor jasny na kadłubie i spodzie. Instrukcja i schematy jakie znalazłem mòwią sky.  Mr,hobby 24. Pod tym oznaczeniem jest pomarańczowy.Screenshot_2023-01-29-12-55-42-027_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.jpg.be7afbb0cec8684860e670057815503e.jpgScreenshot_2023-01-29-12-52-59-136_com.android.chrome.thumb.jpg.04b83df72a4b4fc07d357d73f51a7100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Koledzy jaki to kolor jasny na kadłubie i spodzie. Instrukcja i schematy jakie znalazłem mòwią sky.  Mr,hobby 24. Pod tym oznaczeniem jest pomarańczowy.

Instrukcja podaje kolor C-024 który w tej chwili jest niedostępny (nieprodukowany).

A ty odczytujesz kolor H-024, który rzeczywiście jest pomarańczowy.

Ale jest kolor C-026 opisany jako sky (duck egg green). I ten się powinien nadać.

 

small_C-026.jpg?lm=1585238947

 

lub XF-21 od Tamiyi.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farman 68BN4  Goliath : czy ktoś może z szanownego grona widział/wie czy wyszły jakieś plany modelarskie/ mały modelarz?

Szukam wciąż ale na razie znalazłem tylko stratusa i 100lat polskich skrzydeł i jakieś rysunki schematyczne.

Może szukam  coś nie tak... dlatego pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 17:24, myszaty napisał:

Farman 68BN4  Goliath : czy ktoś może z szanownego grona widział/wie czy wyszły jakieś plany modelarskie/ mały modelarz?

Szukam wciąż ale na razie znalazłem tylko stratusa i 100lat polskich skrzydeł i jakieś rysunki schematyczne.

Może szukam  coś nie tak... dlatego pytam.

 

Co potrzebujesz? Poszukam jak wrócę z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemanko modelowe świry 😊 jestem zupełnym amatorem i bardzo proszę o wyrozumiałość. Dopiero mój warsztat powstaje a model który zakupiłem to Albatros D.III 

Złożyłem już kokpit i kadłub czy poszycie (nie znam nomenklatury za co przepraszam, obiecuje nauczę sie🤭

i mam tutaj pytanie do fachowców. Obejrzałem już kilka wątków na temat napinaczy i linek. Mam pewien pomysł jak wykonać u siebie natomiast problem polega na tym ze nie wiem jak te zaczepy maja wyglądać. Czy ma ktoś tutaj szczegół na to ? Jak ten zaczep tej linki wyglada ? Byłbym wdzięczny za fotkę lub cokolwiek, bo generalnie utknąłem :) 

 

bardzo mi miło ze mogę tutaj Was poznawać i uczyć sie od najlepszych ! 
 

pozdrawiam 🫡 

2FEF4170-04DA-426B-ABA8-34EFABD4FFB3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.